Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Rozwiazany problem z falującymi obrotami i nieprawidlowa praca silnika.  (Przeczytany 1009 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotr Felczak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 63
  • Skąd: Płock
  • Posiadany samochód: ZX 1,4i, 75kM TU3M KDX
  • Zainteresowania: Informatyka
  • Miejscowość: Płock
Witajcie.
W dniu dzisiejszym zdecydowałem się oddać samochód do mechanika, gdyż sam już sobie z tym nie radziłem. Mechanik wymienił silnik krokowy oraz taką płytkę znajdującą się po prawej stronie monowtrysku odpowiedzialną za pracę wtryskiwacza. Po wymianie tych podzespołów silnik pracuje jak nowy. Jedynie mam jeszcze problem z tym iż łapie gdzieś lewe powietrze, ale sądzę że to wina miksera do gazu który jest troszkę spękany i może wywoływać niepowołane zawirowania powietrza.


_____________________
Pamiętajcie... Dobry mechanik nigdy nie jest zły.

Offline Daniel Wolny

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4 479
  • Skąd: Bytom
  • Posiadany samochód: C5 mk1 2003 2.0 16v BVM6
  • Miejscowość: Bytom
Re: Rozwiazany problem z falującymi obrotami i nieprawidlowa praca silnika.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 21, 2011, 23:55:20 »
To coś to czujnik położenia przepustnicy (TPS). ;-)

A wymiana actuatora (silnik krokowy) pewnie nie była potrzebna - one się nie psują, w przeciwieństwie do silników krokowych dozujących powietrze.

Offline Piotr Felczak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 63
  • Skąd: Płock
  • Posiadany samochód: ZX 1,4i, 75kM TU3M KDX
  • Zainteresowania: Informatyka
  • Miejscowość: Płock
Re: Rozwiazany problem z falującymi obrotami i nieprawidlowa praca silnika.
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 23, 2011, 10:04:42 »
No to mechanik mnie niezle naciagnął na kase. Bo za tą czynność zażyczył sobie 180 zł a silnik co prawda pracuje w miare równo, ale nadal się dławi. Daje gazu i jest takie buczenie. Jakby nie wiem, albo paliwa nie dostawał albo gdzieś powietrze ciągnął. Ale gdzie? Wymieniłem wszystkie uszczelki w całym układzie monowtrysku. Wcześniej chodził również na gazie. Teraz przez to że buczy nawet nie chce na gazie chodzić prawidłowo.

Offline Piotr Felczak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 63
  • Skąd: Płock
  • Posiadany samochód: ZX 1,4i, 75kM TU3M KDX
  • Zainteresowania: Informatyka
  • Miejscowość: Płock
Re: Rozwiazany problem z falującymi obrotami i nieprawidlowa praca silnika.
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 23, 2011, 10:18:27 »
A tak poza tym jeśli miałby ktoś tanio na odsprzedanie całego układu wtryskowego, bez silnika krokowego, (TPS) oraz wtryskiwacza prosiłbym o informacje. Wszędzie na Allegro i innych serwisach życzą sobie 80 zł i więcej, a ja już się dość wykosztowałem na ten samochód, a poza obecnie nie pracuję więc ciężko z funduszami. Jeśli ktoś mógłby wspomóc bardzo bym był wdzięczny.

______________________________-
[email protected]