Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Regulacja zamka drzwi (tylnych)  (Przeczytany 2306 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kamil Mikołajczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 100
  • Skąd: Piotrkówek Duży
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.8 , Yaris 1.0
  • Miejscowość: Piotrkówek Duży
Regulacja zamka drzwi (tylnych)
« dnia: Kwiecień 27, 2011, 16:37:21 »
Czy ktoś podejmował się regulacji zamka drzwi tylnych ? Chodzi mi o dociąganie drzwi do nadwozia, żeby bardziej przylegały. Patrzyłem ale nie mogłem znaleźć regulacji ani na ryglu ani na zamku. Na ogół rygiel jest na "fasolkach" ale to są stałe okrągłe otwory. Podjąłbym się próby rozpiłowania otworów ale najpierw należy odkręcić całkowicie rygiel od słupka-błotnika tylnego, poluzowałem śruby ale mam wrażenie że w środku są "luźno" nakrętki i jak całkowicie odkręcę śruby to będę je potem wyciągał magnesem z profilu albo jeździć i cieszył się nowymi dźwiękami w aucie. Jeśli ktoś to przerabiał to poproszę o pomoc :) jeśli nie będzie wyjścia to młotkologia stosowana do przeprofilowania rygla hehe :)

Offline Krzysztof Adamik

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 40
  • Posiadany samochód: citroen xsara picasso 1,6HDI 92KM, 2010r
  • Zainteresowania: fotografia, turystyka, motoryzacja
Re: Regulacja zamka drzwi (tylnych)
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 27, 2011, 21:39:47 »
Mnie też temat interesuje, tylko z powodu stuków w drzwiach kierowcy. Teraz jak przyszły upały to stuki przerodziły sie w trzeszczenie podczas jazdy na nierównościach. Pojade z tym do ASO chyba. Nie wiem co tam moze trzeszczeć, czy cos pod tapicerką wewnatrz drzwi czy na zawiasach - autko prawie nowe. Uszczelki smarowałem silikonem w sprayu. A Ty dlaczego masz niedociągniete drzwi? Może uszczelki coś hamuja przy domykaniu?

Offline Kamil Mikołajczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 100
  • Skąd: Piotrkówek Duży
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.8 , Yaris 1.0
  • Miejscowość: Piotrkówek Duży
Re: Regulacja zamka drzwi (tylnych)
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 28, 2011, 19:01:59 »
Już wyregulowane. Więc tak:
śrubki trzymające rygiel wkręcają się w blachę która jest włożona do "koszyczka" przyspawanego od wewnętrznej strony w profilu. W ryglu są wypustki w kształcie koła, natomiast w nadwoziu otwory są kwadratowe (kolejna francuska myśl techniczna hehe) . Żeby nie kaleczyć nadwozia spiłowałem owe wypustki o ok 1-2 mm co daje luz na zamku, zamek przesunięty i dokręcony a drzwi już nie "odstają" :) i licują z błotnikiem