Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [Mk1] Problem z silnikiem - nie pali na wszystkie cylindry !  (Przeczytany 1217 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dariusz Koza

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Posiadany samochód: C5 1.8 benzyna + gaz
Witam !

Po kilku problemach z C5 związanych głownie z klimatyzacją przyszedł czas na kolejny problem ... A mianowicie C5 nie pali na wszystkie cylindry - dochodzi maksymalnie do 4000 obrotów.

Często zdarza się tak że zaskoczy i idzie normalnie , zauważyłem pewną proporcję jeśli silnik jest zimny (np jak odpalam go rano) to idzie normalnie ale jak się nagrzeje i stane np na parkingu i go zgasze a potem odpale to już znowu max 4000 obrotów i praktycznie jechać się nie da bo się rozpędza tragicznie ...

Może ktoś z was miał taki przypadek ?? Czekam na propozycje , ja sam myślę że to świece ale C5 nie raz mnie zaskakiwała więc liczę na waszą pomoc bo chcę się za to zabrać w ten weekend

Pozdrawiam i z góry dziękuję

Marek_S

  • Gość
wiesz , przyczyn może być dużo. Ja bym wykręcił świece pogadał ich kolor , mnie to dużo powie o spalaniu w komorze spalania. Jeśli maja duży przebieg to polecam wymianę , Może być cewka zapłonowa i przewody wysokiego napięcia . Ale tez może być wtryskiwacz a tutaj diagnoza na podstawie odczytu sondy lambda, pompa paliwa i ciśnienie w magistrali . Przyjemnego szukania .