Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [Mk2] Półoś prawa - jak kupić dobrą?  (Przeczytany 2005 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krzysztof Niemkiewicz

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 8
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 Break 2.0HDI
  • Miejscowość: Warszawa
[Mk2] Półoś prawa - jak kupić dobrą?
« dnia: Maj 15, 2011, 23:12:32 »
Okazuje się, że sprawa nie jest prosta i oczywista - mój mechanik, twierdzi, że w katalogu nawet po numerze VIN wyskakują mu dwa warianty, niestety, takiej jak potrzeba w Warszawie nie znalazł (rzekomo sprawdzał kilkanaście różnych). Skończyło się tym, że zamontował starą i kazał sobie szukać :(
Parametr, który wg niego jednoznacznie identyfikuje pasującą do mojego auta półoś, to odległość od końca półosi od strony skrzyni do końca łożyska (czyli długość tego dłuższego "pręta" + szerokość łożyska) - musi być dokładnie 400mm. Problem w tym, że tego parametru nie podaje się w opisie części, a sprzedawcy nie zawsze mają ochotę latać z linijką i mierzyć. Może więc ktoś tu jest mi w stanie powiedzieć jakiś inny parametr/numer częsci, który będzie ją jednoznacznie identyfikował?
<--krzyniem-->

Matka siedzi z tyłu! - Tak powiedział!

Offline Robert Urbański

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 349
  • Skąd: Rokietnica
  • Posiadany samochód: C5 sedan 2011
  • Miejscowość: Rokietnica
Re: [MK2 2006] Półoś prawa - jak kupić dobrą?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 16, 2011, 01:59:12 »
Ja przechodziłem przez to jakoś w grudniu - w poznaniu. Z długiego szukania i sprawdzania wyszło, że najtaniej, najlepiej i najszybciej zrobili mi w ASO. I wcale nie żartuję, że najtaniej - serio. I miałem pewność, że zrobili dobrze. Pamiętaj przy okazji, że koniecznie musisz dokupić i uzupełnić olej w skrzyni i wstawić nowy uszczelniacz. ASO oferuje wymianę na półoś regenerowaną we francji, z pełną gwarancją.

powodzenia.

Offline Michal Wladyniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 993
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Renault Megane Grandtour Limited 2015/C4GP 2.0 HDI EAT6 Shine 2017
  • Miejscowość: Kraków
Re: [MK2 2006] Półoś prawa - jak kupić dobrą?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 16, 2011, 15:07:12 »
jakie są oznaki uszkodzonej półosi ?
pozdrawiam

Offline Robert Urbański

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 349
  • Skąd: Rokietnica
  • Posiadany samochód: C5 sedan 2011
  • Miejscowość: Rokietnica
Re: [MK2 2006] Półoś prawa - jak kupić dobrą?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 16, 2011, 15:57:24 »
stukanie przy skręcie "w drugą stronę", przy mocnym uszkodzeniu też w czasie jazdy prosto, a przy ekstremalnym rozpięcie przegubu homokinetycznego.

Offline Michal Wladyniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 993
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Renault Megane Grandtour Limited 2015/C4GP 2.0 HDI EAT6 Shine 2017
  • Miejscowość: Kraków
Re: [Mk2] Półoś prawa - jak kupić dobrą?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 16, 2011, 17:01:29 »
ale podczas jazdy czy na postoju ?
mam jakiś luz na końcówce drążka i kilka razy przy skręcie w lewo postukało coś nie wiem czy to półoś czy gałka takie dzwięki wydaje podczas kręcenia na postoju.

Offline Bartłomiej Trocha

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 757
  • Skąd: Koszecin slaskie
  • Posiadany samochód: C5 I 2.2 hdi 204KM
  • Zainteresowania: Mechanika elektronika programowanie sterownikow
  • Miejscowość: Koszecin slaskie
Re: [Mk2] Półoś prawa - jak kupić dobrą?
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 16, 2011, 23:30:16 »
Śpij spokojnie to nie przegub one halasuja tylko podczas ruszania na skreconych kołach. Jak są bardzie rozchechłane to podczas ruszania na wprost też grzechoczą
Car DNA programowanie ecu, mechanika, elektronika

Offline Krzysztof Niemkiewicz

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 8
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 Break 2.0HDI
  • Miejscowość: Warszawa
Re: [Mk2] Półoś prawa - jak kupić dobrą?
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 17, 2011, 08:44:04 »
U mnie w zasadzie nic nie stuka, ale objaw jest taki, że czasem (nie zawsze) podczas przyspieszania czuć wibracje z prawej strony. Zwłaszcza przy jeździe na łuku w prawo albo przy jeździe na wprost po wyprostowaniu kół ze skrętu w prawo. Mechanicy zawyrokowali półoś choć z zastrzeżeniem, że właściwie 100% pewności nie ma, dopóki nie wymienią i nie sprawdzą czy pomogło (SIC!). Rzekomo dobry warsztat (z tych najbardziej tu polecanych), więc może faktycznie innej metody na diagnozę nie ma?
<--krzyniem-->

Matka siedzi z tyłu! - Tak powiedział!

Offline Kamil Krawczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 216
  • Skąd: Oleśnica
  • Posiadany samochód: C5
  • Miejscowość: Oleśnica
Re: [Mk2] Półoś prawa - jak kupić dobrą?
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 17, 2011, 08:58:25 »
Z tymi najbardziej polecanymi tutaj to uważaj... Sorry za szczerość, ale sprawdź w kilku, wyciągnij średnią z opinii :-) Ja w takim bardzo polecanym wymieniałem łożyska belki, standard w C5. Zastrzegałem, że jak się nie da, tulejujemy belkę. Oczywiście, nie ma sprawy. Diagnoza - "nie, spoko, nie ma najmniejszej potrzeby".
No i czeka mnie powtórka z rozrywki... Po roku.