Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [Mk1] Szum w okolicach maglownicy, skrzyni?  (Przeczytany 1552 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomasz Jarosik

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 12
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 2003r. 2.0 16V Break wersja Prestige
  • Miejscowość: Wrocław
[Mk1] Szum w okolicach maglownicy, skrzyni?
« dnia: Maj 19, 2011, 09:41:29 »
Witam wszystkicjh. Mam problem z szumem podobnym do ocierania poluzowanego łożyska którelata i ociera o jakąś osłonę. Na biegu jałowym cisza, na podnośniku i włączony 2 bieg gaz cisza. Po wciśnieciu sprzęgła podczas jazdy również robi się cisza. Wniosek dla mnie taki że, to nie łożyska przegubów ani coś z kołami. Niby nie łożysko oporowe sprzęgła bo jak wytłumaczyć że robi sie cisza po wysprzęglaniu lub wciśnieciu sprzęgła. Mam zespawane ćwierć rurki w kolektorze wydechowym na który wskazał mi mechanik że, to na pewno to. Bo rurki głębiej nie złapane brzęczą. Ale ja to czuję również na kierownicy jak są szumy przy dodawaniu mocno gazu aż wszystko pod spodem huczy i drży. A ostatnio mechanik stwierdził, że mam luzy na maglownicy [przekładni kierowniczej] iii tu moje pytanie do Państwa. Mam wrażenie że probel jest w maglownicy lub na styku skrzynia, sprzęgło bo szumi tylko przy obciążonym napędzie. Czy są jakieś krzyżaki, łożyska w tych miejscach, szczególnie maglownica które mogA DAWAĆ TAKIE EFEKTY. Dodam, że maglownica jeszcze nie pocieka i luz nie jest znacząco wielki ale nadaje się już do regeneracji. Czy ściągając maglownicę jesli okaże się że to nie ona ma jakieś rozwalone łożyska czy koła zębate co mogę od razu zrobić. Choć jako laik ciągle mam nadzieję że to maglownica i załatwię sprawę. Proszę o opinie.

Offline Sławomir Wolniak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 154
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: Citroen C2 1,1 2008
  • Miejscowość: Częstochowa
Re: [Mk1] Szum w okolicach maglownicy, skrzyni?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 19, 2011, 21:12:26 »
Półoś napędowa prawa z racji że jest dłuższa  jest podparta łożyskiem tak się składa że nad maglownicą  często to łożysko daje efekt szumu, buczenia . Obsada łożyska jest jednocześnie podporą silnika i to może potęgować efekt. Łożysko nr. 9
Były Xsara 1,4 1999r ,C5 1,8 16V 2004r