Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [Mk1] Taśma przy kierownicy  (Przeczytany 1935 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mariusz Witkowski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Posiadany samochód: citroen c5
[Mk1] Taśma przy kierownicy
« dnia: Maj 20, 2011, 11:42:40 »
Witam

Posiadam citroena C5 (MKI) 2.0HDI. Mam pewien problem. Nie mogę załączyć podświetlenia średniego spalania paliwa, ilości przejechanych kilometrów itp. Czy popsuł mi się włącznik od uruchamiania komputera? Co ja mam teraz zrobić? To jest ten mały guzik którym się włącza przy wycieraczkach.
Bardzo proszę o pomoc.

Dziękuję

Offline Emil Uzunow

  • Sponsor
  • ****
  • Wiadomości: 3 416
  • Skąd: Pruszków
  • Posiadany samochód: C5 MkII Break 2.2 BiTurbo BVA 2007 r. Exclusive
  • Zainteresowania: Od cytryny po ryby
  • Miejscowość: Pruszków
Re: TAŚMA PRZY KIEROWNICY C5 (MK1)
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 20, 2011, 12:02:38 »
Cytuj

Mariusz Witkowski napisał:
Witam

Posiadam citroena C5 (MKI) 2.0HDI. Mam pewien problem. Nie mogę załączyć podświetlenia średniego spalania paliwa, ilości przejechanych kilometrów itp. Czy popsuł mi się włącznik od uruchamiania komputera? Co ja mam teraz zrobić? To jest ten mały guzik którym się włącza przy wycieraczkach.
Bardzo proszę o pomoc.

Dziękuję


Jeżeli nie masz samego podświetlenia to znaczy, że żarówka/ki Ci padły. Wymiana nie jest skomplikowana- jest do tego manual. Widzę, że to pierwszy Twój post- dlatego uprzedzam, żeby nie pisać tematów tchnicznych w dziale pogaduszki, bo temat mogą Ci usunąć admini.

Offline Mariusz Witkowski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Posiadany samochód: citroen c5
Re: TAŚMA PRZY KIEROWNICY C5 (MK1)
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 20, 2011, 12:12:18 »
Witam
No właśnie to nie jest wina podświetlenia (tu wszystko jest ok) nie działa mi ten włącznik przy wycieraczkach. Czy takie rzeczy się psują?

Offline Daniel Bakiera

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 266
  • Skąd: Pruszków
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 Tourer 2.0 HDi 140KM 2009r, były Citroen C5 2.0 HDi, Citroen Xantia 1.9 TD 1994
  • Zainteresowania: motoryzacja, muzyka
  • Miejscowość: Pruszków
Re: [Mk1] Taśma przy kierownicy
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 20, 2011, 15:55:26 »
Jak wspomniał Emil, w dziale porad jest jak naprawić przełącznik kierunkowskazu. Wiem, że u Ciebie jest problem z drugą manetką, ale naprawia się je w ten sam sposób. Pozdrawiam i miłej zabawy z naprawą :-).

Offline Jan Kos

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 210
  • Posiadany samochód: nie posiadam
Re: [Mk1] Taśma przy kierownicy
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 20, 2011, 23:14:24 »
Niestety, ten przycisk naprawia się inaczej, a raczej nie ma tam możliwości sensownej naprawy. Jedyna rada to modyfikacja - wyprowadzenie przewodów z manetki na osobny przycisk (można go dać na tym guziczku co nie działa). Jak się dobierze ładny mały czarny i płaski przycisk to nawet to jakoś wygląda.

Offline Mariusz Witkowski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Posiadany samochód: citroen c5
Re: [Mk1] Taśma przy kierownicy
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 22, 2011, 18:13:47 »
Nie mogę znaleźć naprawy przełącznika kierunkowskazu w dziele MODELE I PORADY do citroena C5 (MKI). Czy mogłby mi ktoś pomóc? Nie mogę naprawić tego guzika do włączania komputera pokładowego.

Offline Marcin Golonka

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 513
  • Skąd: Puławy
  • Posiadany samochód: Citroёn C5 SX Automatic 2.0 HDi Break 2003r
  • Miejscowość: Puławy
Re: [Mk1] Taśma przy kierownicy
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 22, 2011, 18:22:23 »
:-| Tutaj masz a nie w modelach i poradach

Offline Dariusz Niedziółko

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 793
  • Skąd: Zachodniopomorskie
  • Posiadany samochód: DS 5, 2.0 BlueHDi 180KM
  • Zainteresowania: peugeot,citroen
  • Miejscowość: Zachodniopomorskie
Re: [Mk1] Taśma przy kierownicy
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 22, 2011, 21:12:22 »
Cytuj

Jan Kos napisał:
Niestety, ten przycisk naprawia się inaczej, a raczej nie ma tam możliwości sensownej naprawy. Jedyna rada to modyfikacja - wyprowadzenie przewodów z manetki na osobny przycisk (można go dać na tym guziczku co nie działa). Jak się dobierze ładny mały czarny i płaski przycisk to nawet to jakoś wygląda.

Mylisz się kolego , naprawia się tak samo. Najlepiej wymienić blaszkę z innej manetki i po problemie.
Wcześniej
Peugeot 405 , 306 ,406 ,407,Citroen C5 Mk I, C5 X7, DS 5

Offline Jan Kos

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 210
  • Posiadany samochód: nie posiadam
Re: [Mk1] Taśma przy kierownicy
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 22, 2011, 23:18:29 »
Nie tak samo bo w tym przycisku problem nie polega na uszkodzeniu płytki z nadrukiem ale na złamaniu blaszki.

Żeby te blaszkę wymienić trzeba te blaszkę mieć. Blaszki z innej manetki z uszkodzonego COMa nie wymienisz bo te co są uszkodzone mają na 98% te blaszkę już połamaną. A z dobrego po co ją wyciągać jak można cały przełożyć? Skoro więc blaszka jest generalnie niedostępna to i nie ma co mówić o takich naprawach.

Offline Dariusz Niedziółko

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 793
  • Skąd: Zachodniopomorskie
  • Posiadany samochód: DS 5, 2.0 BlueHDi 180KM
  • Zainteresowania: peugeot,citroen
  • Miejscowość: Zachodniopomorskie
Re: [Mk1] Taśma przy kierownicy
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 24, 2011, 21:08:56 »
Cytuj

Jan Kos napisał:
Nie tak samo bo w tym przycisku problem nie polega na uszkodzeniu płytki z nadrukiem ale na złamaniu blaszki.

Żeby te blaszkę wymienić trzeba te blaszkę mieć. Blaszki z innej manetki z uszkodzonego COMa nie wymienisz bo te co są uszkodzone mają na 98% te blaszkę już połamaną. A z dobrego po co ją wyciągać jak można cały przełożyć? Skoro więc blaszka jest generalnie niedostępna to i nie ma co mówić o takich naprawach.

Chyba lepiej i szybciej wymienić samą blaszkę ,(nawet z nowego) niż wymieniać całą manetkę.
Wcześniej
Peugeot 405 , 306 ,406 ,407,Citroen C5 Mk I, C5 X7, DS 5