Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [Mk1] 2.0HDi leci paliwo z powrotu do baku  (Przeczytany 1428 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Radosław Szewczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 245
  • Skąd: Kalisz
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 3.0HDi AM6 2010r.
  • Miejscowość: Kalisz
[Mk1] 2.0HDi leci paliwo z powrotu do baku
« dnia: Maj 21, 2011, 23:31:26 »
Witam koledzy!
Tak jak w temacie, leci mi paliwo z węża wracającego od silnika do baku w miejscu podłączenia do pompy w baku. Silnik RHZ ze sprzętem Boscha. Po przekręceniu kluczyka w stacyjce pompa pracuje, silnik odpala. Z węża zasilającego silnik nic się nie sączy. Ktoś spotkał się już z tym? Można to jakoś uszczelnić? Żadnych uszczelek tam nie widziałem i nie mam pojęcia jak tak z dnia na dzień zaczęło lecieć z niego paliwo.

Offline Marcin Golonka

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 513
  • Skąd: Puławy
  • Posiadany samochód: Citroёn C5 SX Automatic 2.0 HDi Break 2003r
  • Miejscowość: Puławy
Re: [Mk I] 2.0HDi leci paliwo z powrotu do baku
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 21, 2011, 23:40:05 »
z przewodu gumowego leci czy z plastikowego króćca do którego podłącza się przewód zwrotny? Opisz dokładnie, może zrób kilka zdjęć.

Offline Radosław Szewczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 245
  • Skąd: Kalisz
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 3.0HDi AM6 2010r.
  • Miejscowość: Kalisz
Re: [Mk I] 2.0HDi leci paliwo z powrotu do baku
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 21, 2011, 23:48:47 »
Zdjęcia już dzisiaj nie zrobię. Króciec jest cały, a leci tak jakby wąż nie był wciśnięty do końca i z niego. Wąż wciśnięty jest, bo słychać charakterystyczne "kliknięcie", ale wygląda jakby dalej był nieszczelny.

Offline Marcin Golonka

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 513
  • Skąd: Puławy
  • Posiadany samochód: Citroёn C5 SX Automatic 2.0 HDi Break 2003r
  • Miejscowość: Puławy
Re: [Mk I] 2.0HDi leci paliwo z powrotu do baku
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 21, 2011, 23:57:46 »
Cytuj

Radosław Szewczyk napisał:
Zdjęcia już dzisiaj nie zrobię. Króciec jest cały, a leci tak jakby wąż nie był wciśnięty do końca i z niego. Wąż wciśnięty jest, bo słychać charakterystyczne "kliknięcie", ale wygląda jakby dalej był nieszczelny.


czyli wnioskuję, że cieknie z połączenia przewodu z pompą. Coś podobnego działo się u mnie na filtrze paliwa. Pomogło przepłukanie/przemycie środkiem do czyszczenia tarcz hamulcowych (benzyna ekstrakcyjna w sprayu). Wypnij przewód i zrób to samo a jak nie pomoże to wymiana na inny przewód Cię czeka.

Offline Radosław Szewczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 245
  • Skąd: Kalisz
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 3.0HDi AM6 2010r.
  • Miejscowość: Kalisz
Re: [Mk1] 2.0HDi leci paliwo z powrotu do baku
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 23, 2011, 18:22:39 »
Usterka zdiagnozowana. Wyciągnąłem pompę z baku i okazało się, że jednak jest pęknięcie na plastikowym króćcu od powrotu za kołnierzem, na którym zatrzaskuje się wąż. Szczelina niewielka (1/3 obwodu)  i widoczna dopiero po lekkim odgięciu na końcu. Na początek próbuje to naprawić tanimi metodami i zakleiłem to klejem epoksydowym, jeśli nie pomoże to pozostanie kupić pompę.