Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Zla temperatura  (Przeczytany 3642 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adam Żórawski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 136
  • Skąd: Karczew
  • Posiadany samochód: Picasso 1.8 16V, 2000r, LPG
  • Miejscowość: Karczew
Zla temperatura
« dnia: Lipiec 09, 2011, 22:56:19 »
Wyswietlacz pokazuje zla temperature. Padl czujnik w lusterku czy moze cos innego. Czy ten czujnik w lusterku to czesc wymienna i jesli ta kto jaki jest jej koszt?

Offline Dariusz Kulewski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 431
  • Skąd: Police
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi '05, C-4 GP 1,6 HDi '10
  • Miejscowość: Police
Re: Zla temperatura
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 10, 2011, 01:11:55 »
Padł cvzujnik. W ASO kosztuje coś koło 120 PLN ale możesz poszukać używki
Darek

Offline Adam Żórawski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 136
  • Skąd: Karczew
  • Posiadany samochód: Picasso 1.8 16V, 2000r, LPG
  • Miejscowość: Karczew
Re: Zla temperatura
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 11, 2011, 07:43:32 »
Kupował może ktoś kompletne lusterko z termometrem na allegro zamiennik Jak się zachowuje. Cena przyjazna i nie trzeba bawić. się w demontaż.

Offline Darek Kohut

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 17
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Citroen C8 2.0 16V +LPG
  • Miejscowość: Poznań
Re: Zla temperatura
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 11, 2011, 13:32:59 »
u mnie też pokazywał błędną temp. i problem leżał w złączce kabli w drzwiał. trzeba było rozebrac tapicerke i przeczycić styki. Kupiłem nawet nowy czujnik na aledrogo za 30 zł i zabierałem sie za wymiane  ale coś mnie tkneło wczesniej i pogrzebałem w tej wiązce. Na razie działa. A-ha może ta informacja  przyda się innym - u mnie przestała działać klima, wszystko sprawdzone  na lexi i na krótko wszysko działało, błąd tkwił gdzieś w łączeniach, ale to jak stwierdził elektryk dziesiątki możliwości do sprawdzenia. U mnie po wyczyszczeniu tych styków zaczłą działąć klima i pokazuje temperaturę. trochę to dziwne z tą klimą ale najważniejsze ,że działą

Offline Adam Żórawski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 136
  • Skąd: Karczew
  • Posiadany samochód: Picasso 1.8 16V, 2000r, LPG
  • Miejscowość: Karczew
Re: Zla temperatura
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 11, 2011, 14:39:40 »
Poszukuje instrukcji do rozbiorki dzwi aby niczego nie pourywac

Offline Leszek Lampart

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 664
  • Skąd: Rudna Mała
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picaso SX 1,6 16V 12.2005
  • Zainteresowania: sport, motoryzacja
  • Miejscowość: Rudna Mała
Re: Zla temperatura
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 11, 2011, 16:17:04 »
Cytuj

Darek Kohut napisał:
u mnie też pokazywał błędną temp. i problem leżał w złączce kabli w drzwiał. trzeba było rozebrac tapicerke i przeczycić styki. Kupiłem nawet nowy czujnik na aledrogo za 30 zł i zabierałem sie za wymiane  ale coś mnie tkneło wczesniej i pogrzebałem w tej wiązce. Na razie działa. A-ha może ta informacja  przyda się innym - u mnie przestała działać klima, wszystko sprawdzone  na lexi i na krótko wszysko działało, błąd tkwił gdzieś w łączeniach, ale to jak stwierdził elektryk dziesiątki możliwości do sprawdzenia. U mnie po wyczyszczeniu tych styków zaczłą działąć klima i pokazuje temperaturę. trochę to dziwne z tą klimą ale najważniejsze ,że działą

To że klimatyzacja może nie działać przy uszkodzonym czujniku temperatury zewnętrznej nie powinno dziwić elektryka. Jest zabezpieczenie w samochodach które nie pozwala włączyć sprężarki poniżej 4 stopni C.
Pozdrawiam! :-)  ;-)

Offline Łukasz Choiński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 254
  • Skąd: Łańcut
  • Posiadany samochód: Peugeot 406 coupe, Citroen C4 VTR, Citroen Xantia kombi, Suzuki XF650 Freewind.
  • Miejscowość: Łańcut
Re: Zla temperatura
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 11, 2011, 19:45:31 »
No ale po co na razie będziesz rozbierał drzwi? Sprawdź czy w kostkach nic nie zaśniedziało. Najpierw w tej w drzwiach a potem odepnij plastikowy trójkąt z drugiej strony lusterka od wewnątrz samochodu, odkręć 3 śruby na torxa 20 i wyjmij lusterko sprawdzając tam kostkę.
Było: Wartburg, Polonez,VW Passat, Audi 100, Ford Sierra, Citroen Xantia, Lancia Kappa, Mercedes 123, Honda Accord, Citroen AX, Citroen XM II, Renault Twingo, BMW 520 E39, Citroen Xsara, Citroen Xsara Picasso.

Offline Darek Kohut

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 17
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Citroen C8 2.0 16V +LPG
  • Miejscowość: Poznań
Re: Zla temperatura
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 12, 2011, 14:37:26 »
Cytuj

Leszek Lampart napisał:
Cytuj

Darek Kohut napisał:
u mnie też pokazywał błędną temp. i problem leżał w złączce kabli w drzwiał. trzeba było rozebrac tapicerke i przeczycić styki. Kupiłem nawet nowy czujnik na aledrogo za 30 zł i zabierałem sie za wymiane  ale coś mnie tkneło wczesniej i pogrzebałem w tej wiązce. Na razie działa. A-ha może ta informacja  przyda się innym - u mnie przestała działać klima, wszystko sprawdzone  na lexi i na krótko wszysko działało, błąd tkwił gdzieś w łączeniach, ale to jak stwierdził elektryk dziesiątki możliwości do sprawdzenia. U mnie po wyczyszczeniu tych styków zaczłą działąć klima i pokazuje temperaturę. trochę to dziwne z tą klimą ale najważniejsze ,że działą

To że klimatyzacja może nie działać przy uszkodzonym czujniku temperatury zewnętrznej nie powinno dziwić elektryka. Jest zabezpieczenie w samochodach które nie pozwala włączyć sprężarki poniżej 4 stopni C.

masz rację ale u mnie wcześniej działała klima przy uszkodzonym czujniku temp. ( wskazywał temp ujemną ). Poza tym możesz wymusić wączenie klimy poprzez włączenie nawiewu na przednią szybę. Wtedy zawsze włączy się klima niezaleznie od pory roku i temperatury. tak jest w pikusiu i na 100% w Lagunie

Offline Adam Żórawski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 136
  • Skąd: Karczew
  • Posiadany samochód: Picasso 1.8 16V, 2000r, LPG
  • Miejscowość: Karczew
Re: Zla temperatura
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 13, 2011, 09:58:19 »
Sprawdziłem u siebie i nie działa klima się nie załącza. Czekam na czujnik i będzie wymiana.

Offline Leszek Lampart

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 664
  • Skąd: Rudna Mała
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picaso SX 1,6 16V 12.2005
  • Zainteresowania: sport, motoryzacja
  • Miejscowość: Rudna Mała
Re: Zla temperatura
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 13, 2011, 10:45:29 »
Cytuj

Darek Kohut napisał:
............ Poza tym możesz wymusić wączenie klimy poprzez włączenie nawiewu na przednią szybę. Wtedy zawsze włączy się klima niezaleznie od pory roku i temperatury. tak jest w pikusiu i na 100% w Lagunie

W XP to nie działa, jak są ujemne temperatury to sprężarka się nie załączy.
Pozdrawiam! :-)  ;-)

Offline mariusz borkowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 111
  • Skąd: krakow
  • Posiadany samochód: citroen c5 mk3 2.0 16V
  • Miejscowość: krakow
Re: Zla temperatura
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 14, 2011, 16:54:23 »
witam,czyli z tego co piszecie uszkodzony czujnik temp. zewnetrznej ma wplyw na dzialanie klimy czy nie.Ja mam uszkodzony i klima nie dziala,moze tu jest przyczyna?

Offline Łukasz Choiński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 254
  • Skąd: Łańcut
  • Posiadany samochód: Peugeot 406 coupe, Citroen C4 VTR, Citroen Xantia kombi, Suzuki XF650 Freewind.
  • Miejscowość: Łańcut
Re: Zla temperatura
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 14, 2011, 19:55:13 »
u mnie przy zakupie w ogóle nie było czujnika bo ktoś wymienił lusterko i tam go nie było. Nawet w kostce nie było podciągnięcia kabli z lusterka. Jeździłem przez miesiąc bo kupiłem a nie chciało mi się go zakładać. W lexii pokazywało błąd w klimie w temperaturze zewnętrznej właśnie ale klima działała jak należy.
Było: Wartburg, Polonez,VW Passat, Audi 100, Ford Sierra, Citroen Xantia, Lancia Kappa, Mercedes 123, Honda Accord, Citroen AX, Citroen XM II, Renault Twingo, BMW 520 E39, Citroen Xsara, Citroen Xsara Picasso.

Offline mariusz borkowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 111
  • Skąd: krakow
  • Posiadany samochód: citroen c5 mk3 2.0 16V
  • Miejscowość: krakow
Re: Zla temperatura
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 14, 2011, 22:03:35 »
Przed chwila przez przypadek naprawilem klime. Wystarczy odkrecic lusterko odpiac wtycake i klima dziala.Jednak jak jest uszkodzony czujnik temp. zewn. klima nie dziala. Pozdrawiam

Offline Leszek Lampart

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 664
  • Skąd: Rudna Mała
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picaso SX 1,6 16V 12.2005
  • Zainteresowania: sport, motoryzacja
  • Miejscowość: Rudna Mała
Re: Zla temperatura
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 15, 2011, 07:28:37 »
Cytuj

mariusz borkowski napisał:
Przed chwila przez przypadek naprawilem klime. Wystarczy odkrecic lusterko odpiac wtycake i klima dziala.Jednak jak jest uszkodzony czujnik temp. zewn. klima nie dziala. Pozdrawiam

Wynika stąd że jak czujnik daje zwarcie to klima nie działa a jak jest przerwa to działa.
Pozdrawiam! :-)  ;-)

Offline Darek Kohut

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 17
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Citroen C8 2.0 16V +LPG
  • Miejscowość: Poznań
Re: Zla temperatura
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 15, 2011, 18:10:40 »
wnioski
jeślei czujnik padł i podaje złą temperaturę - klima działa
jeśli zrobiło się zwarcie - klima nie działą

tak jak pisałem wcześniej u mnie czujnik pokazywał temperature od czapy ( - 25 C ) a klima działała. dopier niedawno przestała działać i tu winne było zwarcie w tym czujniku.

Offline Ryszard Hubert

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 53
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2,0 HDi
  • Miejscowość: Kraków
Re: Zla temperatura
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 17, 2012, 16:52:23 »
Witam,

mam problem z temepratura zewnetrzna, po przekreceniu kluczyka pokazuje 22 st (na polu 3 st) nastepnie powoli schodzi do temp 10-11 st.

Wstepnie przeczyscilem wszystkie styki w kostce w drzwiach, potem kostke przy lusterku i nic nie pomoglo.
Kupilem nowy czujnik wymienilem go i nadal to samo.

Co to może być?

Czy jakis sterownik? zarcie gdzies w obwodzie?

22.12.2012
Po przeżyciu "Końca Świata" poraz kolejny kupiłem czujnik i co dziwne że teraz jest OK - no prawie :-)
Prawie mam na myśli że termometr oszukuje o ok 2-3 stopnie zawyżając ją.
Podsumowując - czujniki jakie kupowalem sa zamiennikami za 20 zl w krakowie w sklepie na ul. pocieszki.
Pierwszy prawdopodobnie był zepsuty albo mial gdzie zwarcie a drugi który obecnie jest zalozony jest oki ale jest cos zle wyskalowany. Zobacze jaka bedzie roznica temepratury jak sie ociepli.
krapic