Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Kontrolka abs  (Przeczytany 1787 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pawel tutaj

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 10
  • Skąd: kielce
  • Posiadany samochód: citroen xara 2.0hdi xsantia 1.8, picasso 2.0 hdi
  • Miejscowość: kielce
Kontrolka abs
« dnia: Lipiec 29, 2011, 18:15:01 »
Witam. Kilka dni temu zaświeciła mi się kontrolka abs. I tak narazie zostało. Czy ktoś może orientuje co jest najczęstszą przyczyną takiego czegoś?

  • Gość
Re: Kontrolka abs
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 29, 2011, 20:00:31 »
nie wiem jak to jest w citroenach ale we wszystkich autach innych marek oznaczało to uszkodzenie czujników abs-u

jacekczewa1

  • Gość
Re: Kontrolka abs
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 29, 2011, 20:22:45 »
najczestszą przyczyną sa czujniki, brak styku na wtyczkach czujników, brudna "zebatka" przy czujniku, mogła paść także pompa abs-u jak widzisz przyczyn może byc wiele .....to co mozesz zrobic samodzielnie to sprawdzic stan kabelkow do czujników reszta to diagnostyka

Offline Jarosław Plucha

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 074
  • Skąd: Kluczbork
  • Posiadany samochód: C4 Grand Picasso Exclusive 2.0HDI 150KM 2014, C3 1.4i Furio 2005
  • Miejscowość: Kluczbork
Re: Kontrolka abs
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 29, 2011, 20:51:39 »
Miałem taki objaw i okazało się, że przy przednim lewym kole  przewody przy samym czujniku dosłownie zgniły . Na zewnątrz izolacja była w porządku  natomiast w środku przewód miedziany zrobił się czarny i cały się pokruszył.
To że u mnie tak było to wcale nie oznacza że jest to samo u Ciebie. W zasadzie to co napisał Jacek wszystko jest możliwe
Pozdrawiam Jarosław Plucha :evil:

Offline pawel tutaj

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 10
  • Skąd: kielce
  • Posiadany samochód: citroen xara 2.0hdi xsantia 1.8, picasso 2.0 hdi
  • Miejscowość: kielce
Re: Kontrolka abs
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 29, 2011, 22:28:21 »
Te opcje z czujnikami to podejrzewałem. Wyczyściłem je, przewody wydają się ok. Gdzieś wyczytałem że mogą to powodować zużyte tarcze(faktycznie muszę pomyśleć o wymianie). Kogoś spotkał taki objaw? A komputer mnie przeraża trochę-niestety jestem w anglii. Dzięki za odzew.

jacekczewa1

  • Gość
Re: Kontrolka abs
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 30, 2011, 07:35:14 »
zużycie tarcz nie ma żadnego wpływu podepinij lepiej auto pod kompa i zrób diagnostyke - taniej wyjdzie

Offline arkawroc

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 817
  • Skąd: wroclaw
  • Posiadany samochód: C5 1.6hdi 2006 r. ,renault grand scenic 1.6 Dci/130km 2011r.
  • Miejscowość: wroclaw
Re: Kontrolka abs
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 06, 2012, 12:04:21 »
podepnę się pod temat , zapaliła mi się też kontrolka ABS-u + komunikat że abs nie aktywny, na kompie wyszło że uszkodzony jest czujnik lewego koła, ktoś może wymieniał sam? jak się zabrać do tego?

Gachu

  • Gość
Re: Kontrolka abs
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 07, 2012, 16:55:45 »
wymiana jest prosta, trzeba go odkręcić i wypiąć wtyczkę