Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: wspomaganie kierownicy  (Przeczytany 1959 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline darek wilk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 125
  • Skąd: stargard
  • Posiadany samochód: xsara 1.8,był zx 1.4,pikus 1.8 2005r,c4 picasso hdi 2008
  • Miejscowość: stargard
wspomaganie kierownicy
« dnia: Lipiec 30, 2011, 19:42:32 »
witam podczas zawracania padło mi wspomaganie kierownicy,po zgaszeniu silnika otworzyłem zbiornik tam gdzie powinien być olej do wspomagania i niestety nic nie było w związku z tym mam pytanie czy musi tam być jakiś specjalny olej,ile go ma tam być i czy sam mogę dolać olej czy lepiej jechać na warsztat
:evil:

Offline Jarosław Plucha

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 074
  • Skąd: Kluczbork
  • Posiadany samochód: C4 Grand Picasso Exclusive 2.0HDI 150KM 2014, C3 1.4i Furio 2005
  • Miejscowość: Kluczbork
Re: wspomaganie kierownicy
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 30, 2011, 19:54:11 »
Cytuj

darek wilk napisał:
witam podczas zawracania padło mi wspomaganie kierownicy,po zgaszeniu silnika otworzyłem zbiornik tam gdzie powinien być olej do wspomagania i niestety nic nie było w związku z tym mam pytanie czy musi tam być jakiś specjalny olej,ile go ma tam być i czy sam mogę dolać olej czy lepiej jechać na warsztat


1) Olej musi być specjalny do układu wspomagania zalecany jest Total Fluide ATX
2) Pojemność około 1 litra, w zakrętce jest podziałka i oznaczenia jaki ma być poziom dla silnika zimnego (C) lub ciepłego (H)
3) Uzupełnić możesz sam, ale lepiej jedz do warsztatu niech ci sprawdzą dlaczego uciekł Ci olej.
Pozdrawiam Jarosław Plucha :evil:

Offline darek wilk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 125
  • Skąd: stargard
  • Posiadany samochód: xsara 1.8,był zx 1.4,pikus 1.8 2005r,c4 picasso hdi 2008
  • Miejscowość: stargard
Re: wspomaganie kierownicy
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 30, 2011, 20:17:56 »
ale jesli nie ma oleju to nie rozwale samej pompy
:evil:

Offline Jarosław Plucha

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 074
  • Skąd: Kluczbork
  • Posiadany samochód: C4 Grand Picasso Exclusive 2.0HDI 150KM 2014, C3 1.4i Furio 2005
  • Miejscowość: Kluczbork
Re: wspomaganie kierownicy
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 30, 2011, 20:46:26 »
W trasie kilka kilometrów  maglownicy nic nie będzie stanie-tylko pompa będzie pracować na sucho i możesz ją zatrzeć. Kup byle co najtańszego do układu wspomagania nawet jeśli ma wyciekać i pojedz do najbliższego warsztatu niech pooglądają co i jak
Pozdrawiam Jarosław Plucha :evil:

Gachu

  • Gość
Re: wspomaganie kierownicy
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 30, 2011, 20:53:31 »

Offline Krzysztof Sukniak

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 1
  • Skąd: Nowe
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso '01, 2,0hdi
  • Miejscowość: Nowe
Re: wspomaganie kierownicy
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 01, 2011, 08:17:20 »
Witam
Podłączę się pod wątek. Właśnie wróciłem z wycieczki w górach, gdzie nagle wyciekł mi płyn pompy wspomagania. Samochód był rozgrzany po kilkugodzinnej jeździe, stanąłem i zauważyłem, że pod autem robi się kałuża. Złapałem mechanika, który właśnie zamykał warsztat i dolał płynu. Niezbyt przyglądał się autu, i poza 'narazie nie cieknie, minimalnie przy kole' nic nie usłyszałem. Przejechałem 700km kontrolując poziom co 30km :-/, w tym trochę po górach i sytuacja się nie powtórzyła. Ma ktoś teorię co to za 'akcja'? Nie wiem, ile dokładnie dolał mechanik płynu, ale myślę, że max 0,5L. W momencie wycieku leciało powiedzmy 2 krople na sekundę, czyli dość konkretnie. Mogę jeszcze dodać, że nie katuję pompy skrętami do oporu.
pozdr

Offline Paweł Szewczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 130
  • Skąd: Niepołomice
  • Posiadany samochód: C2 1,4 VTR 2007 r.
  • Miejscowość: Niepołomice
Re: wspomaganie kierownicy
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 05, 2011, 10:21:38 »
Paweł  ;-)

C2 1,4 VTR 2007 r.
Peugeot 3008 1.6 hdi active 2012 r.

wcześniej
Xsara Picasso 1.6 16V Impress Pack 2008 r.
Xsara II 1,6 16V Break 2002 r.
Saxo 1,1i X 1997 r.