Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Mechanik Olsztyn  (Przeczytany 1205 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

  • Gość
Mechanik Olsztyn
« dnia: Sierpień 28, 2011, 15:14:35 »
Witajcie, zastanawiam się czy możecie polecić mi jakiegoś dobrego ale i niedrogiego mechanika w Olsztynie? Może ktoś korzystał z takich usług i może z czystym sumieniem polecić?
Czeka mnie przegląd okresowy (nie do dowodu tylko "wymuszony" przez komputer) i nazbierało mi się już trochę rzeczy do zrobienia więc cena zaczyna być kluczowym warunkiem wyboru takiego warsztatu. Jednak jak to we francuzach, nie chciałbym żeby ktoś odwalił fuszerkę bo się zemści w przyszłości. No i ważna rzecz, chciałbym mieć wszystkie naprawy udokumentowane, żeby potem prze sprzedaży samochodu kupujący nie musiał wierzyć mi na gębę:)

PS: co w ogóle powinno być zrobione przy takim przeglądzie?


pozdrawiam.
PlaMa

Offline Jan Ferde

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 207
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: AR 159, Xsara II 1.6 16v
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Mechanik Olsztyn
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 29, 2011, 14:32:28 »
Cytuj

Mariusz Polak napisał:
PS: co w ogóle powinno być zrobione przy takim przeglądzie?

Który rocznik, jaki przebieg i jaki silnik?
 
Xsara
 

Offline Jan Ferde

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 207
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: AR 159, Xsara II 1.6 16v
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Mechanik Olsztyn
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 29, 2011, 21:20:42 »
Pytanie zasadnicze - czy autem jeździsz od dłuższego czasu? Czy dopiero kupiłeś auto? Bo na podstawie przebiegu 196 kkm trudno ustalić, co trzeba zrobić nie znając historii serwisowej (rozrząd, filtr powietrza, płyn hamulcowy, chłodniczy, olej w skrzyni biegów itd.). Jeśli dopiero kupiłeś auto to doraźnie sprawdziłbym stan hamulców, temp. zamarzania płynu chłodniczego, temp. wrzenia hamulcowego. Wymieniłbym filtry PP, powietrza, oleju, wymienił olej, rozrząd, być może też olej w skrzyni (jeśli np. widać widoczne wycieki). Choć wszystkie te rzeczy można też ocenić czy się nadają do wymiany czy nie.

Dodatkowo wymiana filtrów w LPG - ja staram się wymieniać razem z olejem.
 
Xsara
 

Offline Mikołaj Michalski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 5
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Xara Picasso 1.8
  • Miejscowość: Olsztyn
Re: Mechanik Olsztyn
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 31, 2011, 11:36:15 »
cześć, tez jestem z Olsztyna, ja swojego Pikusia oddaję w ręce Pana K.Pietruszko tel 089 5413472 na Zakolu. Wiesz, nie jestem wstanie powiedzieć Ci czy jest tani, czy nie. Zadzwoń, zapytaj. Polecam tego człowieka, bo jest sympatyczny, grzeczny i nie zostawił mnie z usterką. Sprawdź, jestem ciekaw Twojego zdania. Pozdrawiam

Offline Mikołaj Michalski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 5
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Xara Picasso 1.8
  • Miejscowość: Olsztyn
Re: Mechanik Olsztyn
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 31, 2011, 19:29:45 »
Tak, ale głowy nie daję. Rozumiesz, co chcę powiedzieć. To nie jest żaden mój znajomy, kolega ani przyjaciel. Pytałeś - podzieliłem sie informacją. Ja jestem zadowolony. Co do cen - nie wiem, nie porównywałem, a do ASO (czyli BIG-a) nie pojadę bo im nie ufam. Decyzja należy do Ciebie. Jeśli znadziesz innego godnego zaufania mechanika od XP to daj znać na forum, może skorzystam.