Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [Mk2] Spalanie- problem z komputerem  (Przeczytany 2642 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dczun

  • Gość
[Mk2] Spalanie- problem z komputerem
« dnia: Wrzesień 20, 2011, 13:30:00 »
Niedawno kupiłem C5 z 2005 roku, Hatchback, 1,6 HDI, nie orientuje się ile to auto powinno palić, przejechałem nim prawie 3 tys. i w średnim spalaniu mam wartość 4,6 l. w realnie pali ponad 6 . Czy to normalne, czy można ustawić komputer aby podawał prawdziwe wartości.

Offline Emil Uzunow

  • Sponsor
  • ****
  • Wiadomości: 3 416
  • Skąd: Pruszków
  • Posiadany samochód: C5 MkII Break 2.2 BiTurbo BVA 2007 r. Exclusive
  • Zainteresowania: Od cytryny po ryby
  • Miejscowość: Pruszków
Re: MK2 C5- Spalanie- problem z komputerem
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 20, 2011, 14:38:55 »
Tym to nie masz się co przejmować. Nie będzie dokładnie pokazywał. A informacje ile pali takie autko, możesz znaleźć na forum. Wystarczy poszukać.

Offline Piotr Sobczak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 6 835
  • Skąd: Warszawa
  • Miejscowość: Warszawa
Re: MK2 C5- Spalanie- problem z komputerem
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 20, 2011, 14:51:27 »
Cytuj

Damian Czuń napisał:
Niedawno kupiłem C5 z 2005 roku, Hatchback, 1,6 HDI, nie orientuje się ile to auto powinno palić, przejechałem nim prawie 3 tys. i w średnim spalaniu mam wartość 4,6 l. w realnie pali ponad 6 . Czy to normalne, czy można ustawić komputer aby podawał prawdziwe wartości.


Zerujesz licznik sredniego spalnia przy kazdym tankowaniu?
Piotrek
kiedyś: Saxo 1.1i SX, Xsara I VTS 1.8i 16V, Xsara II VTS 2.0i 16V, Xantia II 2.0i 16V SX+, C4 by Loeb 2.0i 16V, Berlingo B9 1.6HDi Multispace i XTR

Offline krzysztof kulesza

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 83
  • Skąd: wysokie mazowieckie
  • Posiadany samochód: citroen C5 2001r 2.0 HDI
  • Miejscowość: wysokie mazowieckie
Re: MK2 C5- Spalanie- problem z komputerem
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 20, 2011, 19:37:34 »
Cytuj

Piotr Sobczak napisał:


Zerujesz licznik sredniego spalnia przy kazdym tankowaniu?



a jak to się robi ????

Offline Emil Uzunow

  • Sponsor
  • ****
  • Wiadomości: 3 416
  • Skąd: Pruszków
  • Posiadany samochód: C5 MkII Break 2.2 BiTurbo BVA 2007 r. Exclusive
  • Zainteresowania: Od cytryny po ryby
  • Miejscowość: Pruszków
Re: MK2 C5- Spalanie- problem z komputerem
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 20, 2011, 19:52:39 »
A instrukcji do autka to kolega nie ma ? Wszystko jest ładnie opisane...

dczun

  • Gość
Re: MK2 C5- Spalanie- problem z komputerem
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 20, 2011, 21:12:27 »
tak, zeruje po każdym tankowaniu, mam w sumie 3 opcje- aktualne spalanie i przyliżona ilość pozostałych km do przejechania, druga opcja to wszystkie km od momentu zakupu o wtedy to zerowalem i trzecia którą zeruje po każdej wizycie na stacji.

  • Gość
Re: MK2 C5- Spalanie- problem z komputerem
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 20, 2011, 21:15:35 »
Witam, ja również mam kombi z silnikiem 1,6 HDI i mimo spokojnej jazdy przez 3 lata nie udało mi się zejść poniżej 6 litrów. Komputer średnio zawyża średnie spalanie o ok. 1 litra. Wszystkie opowieści typu spalanie poniżej 5 l. uważam za niewykonalne, chyba że jedzie się ze stałą prędkością ok 80-u km/h. Średnie spalanie na poziomie 6,2l. uważam za bardzo dobry wynik.

Offline Mariusz Szawernoga

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 600
  • Skąd: wrocław
  • Posiadany samochód: C4 II 1.6 HDI i trochę innego sprzętu
  • Zainteresowania: samochody , fotografia
  • Miejscowość: wrocław
Re: MK2 C5- Spalanie- problem z komputerem
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 20, 2011, 21:53:16 »
ja kiedyś dyskutowałem z kolegą z bydgoszczy o spalaniu 2,2 hdi i nasze wyniki z jazdy w mieście różniły się o ca 2-3 litry . u mnie  10-11 u niego 7-8 .... . tzw opowieści dziwnej treści . nawet proponowałem zakład o pełny zbiornik paliwa ale nie doszło do spotkania bo sprzedałem auto . ludzie generalnie piszą zaniżone wyniki swoich aut , a poza tym z żadnym z nich nie pojechałbym na urlop do hiszpanii bo potem by narzekał że miał urlop krótszy o dwa dni ode mnie ... . jak kupiłem moje c5 III to zadałem pytanie panu czy jemu też buda wpadała w wibracje powyżej 130 na godzinę /tylne lewe koło niedowaga o 60 gram , tragedia.../ . cisza w słuchawce i pan mówi przerażonym głosem: "proszę pana , w życiu tak szybko nie jechałem samochodem! " . to po co ludzie to kupują ? ano po to żeby się chwalić jak mało pali ich samochód . realnie trasa 5,5 a miasto 7,8 w moim przypadku . średnie raczej trudne do policzenia bo mało trasy a dużo miasta . średnia z 5000 jak kupiłem była na kompie 5,5 teraz przy 6000 jest 5,9 czyli pan latał nisko i pomału ... . ostatnio robiłem doświadczenie autostradowe - 110 stała bez tempomatu przez 100 kilometrów , z ciągłym cofaniem stopy i gapieniem się na chwilowe zużycie ... wyszło 4,2 ale myślałem że zdechnę z nudów . drogi nie ubywa i straszna cisza w aucie . ale jak komu pasuje to niech tak jeździ ... . powrót 150 tempomat i wynik 7 litrów . i tak mi pasuje ...
"Ludzie nadal będą używać koni. Samochód to tylko ciekawostka, przelotna moda"

dczun

  • Gość
Re: MK2 C5- Spalanie- problem z komputerem
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 21, 2011, 07:55:01 »
Zgadzam się z Tobą kolego, przesadnie oszczędna jazda zabija całkowicie przyjemność z jazdy. Co prawda mam problem, dużo jeżdżę do pracy i koszt paliwa na same dojazdy to ok 600 zł i staram się na tym oszczędzić, ale jest pewna granica której nie da się przekroczyć.
Szkoda tylko że komputer nie pokazuje prawdziwych wartości.

dczun

  • Gość
Re: MK2 C5- Spalanie- problem z komputerem
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 21, 2011, 07:56:11 »
U mnie prawdziwe realne spalanie kształtuje się w granicach 6,5 l

Offline Slawomir Szczepanski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 359
  • Skąd: Poznan, Colliers Wood
  • Posiadany samochód: C5 2.0 SX Break 2003, Peugeot 207 1.4 HDI Verve
  • Miejscowość: Poznan, Colliers Wood
Re: MK2 C5- Spalanie- problem z komputerem
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 21, 2011, 11:36:56 »
Czytam ile pala c5 1.6 hdi i jakos nie moge tego ogarnac. Z tego tytulu ze moja szanowna zabrala mi c5 zostalo mi 207 1.4 hdi, demonem predkosci nie jestem, w miescie jezdze normalnie bez zbednego szalenstwa i spalanie mam na poziomie 6.2 litra(100% miasto). Jak to sie dzieje ze c5 jeszcze raz tak ciezkie jak 207 pali tyle samo
Nie każdy myśli, ale każdy jada.  ;-)

Offline Emil Uzunow

  • Sponsor
  • ****
  • Wiadomości: 3 416
  • Skąd: Pruszków
  • Posiadany samochód: C5 MkII Break 2.2 BiTurbo BVA 2007 r. Exclusive
  • Zainteresowania: Od cytryny po ryby
  • Miejscowość: Pruszków
Re: MK2 C5- Spalanie- problem z komputerem
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 21, 2011, 11:44:29 »
To chyba dobrze, że tyle Ci pali...

Offline Michal Wladyniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 993
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Renault Megane Grandtour Limited 2015/C4GP 2.0 HDI EAT6 Shine 2017
  • Miejscowość: Kraków
Re: MK2 C5- Spalanie- problem z komputerem
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 21, 2011, 12:37:56 »
mnie komputer zawyża o jakieś 0.2L sprawdzone pod dystrybutorem
właśnie jestem po urlopie w Chorwacji zrobiłem 3500km średnie spalanie z całego wyjazdu to 6,4L
kufer załadowany 4 osoby na pokładzie autostrada 140 drogi lokalne wedle przepisów +-10km/h
uważam to za niezły wynik.
po mieście zazwyczaj spala mi 6,8L co jak na 2.0 HDi 136KM uważam za niezły wynik
osobisty rekord to 5.2L jadąc w deszczu w nocy z Warszawy do Mrągowa ale to wedle kompa nie pod dystrybutorem

Offline Piotr Sobczak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 6 835
  • Skąd: Warszawa
  • Miejscowość: Warszawa
Re: MK2 C5- Spalanie- problem z komputerem
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 21, 2011, 13:54:25 »
Cytuj

Slawomir Szczepanski napisał:
Czytam ile pala c5 1.6 hdi i jakos nie moge tego ogarnac. Z tego tytulu ze moja szanowna zabrala mi c5 zostalo mi 207 1.4 hdi, demonem predkosci nie jestem, w miescie jezdze normalnie bez zbednego szalenstwa i spalanie mam na poziomie 6.2 litra(100% miasto). Jak to sie dzieje ze c5 jeszcze raz tak ciezkie jak 207 pali tyle samo


P207 jest dosc ciezkie jak na swoja klase a silnik 1.4HDi slabawy, obecnie malo wspolczesny i nawet bez intercoolera. Zawsze jest tak, ze ciezkie auto, ze slabym silnikiem pali wcale nie malo i niewiele wiecej pali auto z mocniejszym nowoczesniejszym silnikiem (lub ciezsze). Moje Berlingo wazy ~1500kg (o roznicy w powierzchni czolowej nie wspomne) tylko ze mna na pokladzie i przy napedzie 1.6HDi 16V pali teraz tylko w jezdzie miejskiej 6,7L/100 a lekkiej nogi nie mam.
Piotrek
kiedyś: Saxo 1.1i SX, Xsara I VTS 1.8i 16V, Xsara II VTS 2.0i 16V, Xantia II 2.0i 16V SX+, C4 by Loeb 2.0i 16V, Berlingo B9 1.6HDi Multispace i XTR

Offline Adam Świtajewski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 34
  • Skąd: Łomża
  • Posiadany samochód: Citroen c5 II 1.6hdi 2007r
  • Miejscowość: Łomża
Re: MK2 C5- Spalanie- problem z komputerem
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 21, 2011, 19:35:11 »
6.8 litra w mieście w trasie w wakacje z Łomży do Gliwic w tym około 70 kilometrów w remontach dróg( każdy wie jak to się jedzie w takich warunkach ) 5.8 litra