Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MKII] poziom LDS a rzężenie przy podnoszeniu  (Przeczytany 1854 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bartłomiej Płachecki

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Skąd: Wiry
  • Posiadany samochód: Citroen C4 GP II
  • Miejscowość: Wiry
[MKII] poziom LDS a rzężenie przy podnoszeniu
« dnia: Wrzesień 20, 2011, 18:20:33 »
Witam, w moim C5 II wystąpił taki problem, że przy podnoszeniu z poziomu wysokiego do najwyższego zawieszenie rzęzi, ale zarazem bez problemu się podnosi. ASO zasugerowało wymianę łożyska na wahaczu. Jednak po dwóch tygodniach, podczas wizyty z inną cytryną,  po rozmowie z jednym z mechaników ten zasugerował sprawdzenie poziomu płynu LDS. Tak więc dziś odkręciłem co trzeba i po opuszczeniu auta do samego dołu i po odkręceniu nakrętki zbiornika stiwerdziłem brak w "sitku" płynu. Rozumiem, że oznacza to niedobór? Jeśli tak, to ile powinienem tego płynu wlać ? Dzięki za pomoc.
Poprzednio C1, C3, C5 II

Offline Maciej Tafliński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 268
  • Skąd: Toruń
  • Posiadany samochód: C5 2.0i 16V 2006 r.; C4 1.6i 16V 2005 r.
  • Miejscowość: Toruń
Re: [MKII] poziom LDS a rzężenie przy podnoszeniu
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 20, 2011, 19:43:14 »
Cytuj

 Tak więc dziś odkręciłem co trzeba i po opuszczeniu auta do samego dołu i po odkręceniu nakrętki zbiornika stiwerdziłem brak w "sitku" płynu. Rozumiem, że oznacza to niedobór? Jeśli tak, to ile powinienem tego płynu wlać ? Dzięki za pomoc.


Skoro napisałeś, że niedobór jest jak w sitku nie ma płynu, to pewnie tyle, żeby ten płyn się tam pojawił :) A tak serio, to z 1-1.5 cm nad sitko.

Offline Emil Uzunow

  • Sponsor
  • ****
  • Wiadomości: 3 416
  • Skąd: Pruszków
  • Posiadany samochód: C5 MkII Break 2.2 BiTurbo BVA 2007 r. Exclusive
  • Zainteresowania: Od cytryny po ryby
  • Miejscowość: Pruszków
Re: [MKII] poziom LDS a rzężenie przy podnoszeniu
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 20, 2011, 19:51:55 »
To też zależy czy masz HA3, czy HA3+. Tak jest w instrukcji od MkI

Offline Arkadiusz Borzęcki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 910
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Gs300
  • Miejscowość: Warszawa
Re: [MKII] poziom LDS a rzężenie przy podnoszeniu
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 21, 2011, 09:49:53 »
Cytuj

Bartłomiej Płachecki napisał:
Witam, w moim C5 II wystąpił taki problem, że przy podnoszeniu z poziomu wysokiego do najwyższego zawieszenie rzęzi, ale zarazem bez problemu się podnosi. ASO zasugerowało wymianę łożyska na wahaczu. Jednak po dwóch tygodniach, podczas wizyty z inną cytryną,  po rozmowie z jednym z mechaników ten zasugerował sprawdzenie poziomu płynu LDS. Tak więc dziś odkręciłem co trzeba i po opuszczeniu auta do samego dołu i po odkręceniu nakrętki zbiornika stiwerdziłem brak w "sitku" płynu. Rozumiem, że oznacza to niedobór? Jeśli tak, to ile powinienem tego płynu wlać ? Dzięki za pomoc.
Jeśli masz niedobór , to oczywiście powinieneś dolać. Proponuję jednak zainteresować się z czego ten ubytek lds wynika  ;-)
był Ls 430,C6 2.7 HDI, Lexus GS 430, C5 2.0 HDI Exclusive 2009, C5 1.6HDi Break 2005 oraz Activa V6 :-)