Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Jak ograniczyc wysokosc opuszczania przednich szyb?  (Przeczytany 1580 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Robert Parzych

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 74
  • Posiadany samochód: X P 1.8 2005 r.
Jak ograniczyc wysokosc opuszczania przednich szyb?
« dnia: Wrzesień 30, 2011, 18:37:25 »
Witam, jak ograniczyc wysokosc opuszczania przednich szyb w XP  z 2005r. Chce zeby mi sie przednie szyby opuszczaly do wysokosci jak mi bedzie potrzebna, nie do samego konca. Czy jest w silniczku jakis element ktory reaguje na obciazenie, czy jakas krancowka zamontowana. Jezeli taka ingerencja jest mozliwa czy mozna to wykonac tylko przez otwor po glosniku?

Gachu

  • Gość
Re: Jak ograniczyc wysokosc opuszczania przednich szyb?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 30, 2011, 20:29:02 »
a nie możesz nacisnąć jeszcze raz guzika aby zatrzymać szybę na danej wysokości ???

Offline Jacek Badura

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 538
  • Skąd: Ruda Śląska
  • Miejscowość: Ruda Śląska
Re: Jak ograniczyc wysokosc opuszczania przednich szyb?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 30, 2011, 20:34:59 »
Boguś ale to trzeba instrukcję obsługi przeczytać :)
rodzinne toczydełka:
było C3 1.1

jest Xsara Picasso 1.6i 110 Sx
jest też C4 Picasso 2.0 HDi 150 exclusive

  • Gość
Re: Jak ograniczyc wysokosc opuszczania przednich szyb?
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 01, 2011, 16:07:11 »
Cytuj

Jacek Badura napisał:
Boguś ale to trzeba instrukcję obsługi przeczytać :)



BUahahaha . Dobre.

A tak serio. Silniczki zatrzymują się w momencie kiedy nastąpi "przeciążenie. Sposobem mogłoby być założenie na linkę jakiegoś ograniczenia. Jednakże, może to spowodować wyrabianie się miejsca w które owe ograniczenie będzie uderzać.
Nie wiem też czy da się to zamontować, gdyż linka przechodzi przez różne prowadnice.

Offline Jacek Badura

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 538
  • Skąd: Ruda Śląska
  • Miejscowość: Ruda Śląska
Re: Jak ograniczyc wysokosc opuszczania przednich szyb?
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 01, 2011, 20:17:26 »
Cytuj

Adam Prykanowski napisał:
Cytuj

Jacek Badura napisał:
Boguś ale to trzeba instrukcję obsługi przeczytać :)



BUahahaha . Dobre.

A tak serio. Silniczki zatrzymują się w momencie kiedy nastąpi "przeciążenie. Sposobem mogłoby być założenie na linkę jakiegoś ograniczenia. Jednakże, może to spowodować wyrabianie się miejsca w które owe ograniczenie będzie uderzać.
Nie wiem też czy da się to zamontować, gdyż linka przechodzi przez różne prowadnice.


no to teraz ja się pośmieję buahaha bo widzę, że czytanie ze zrozumieniem kuleje !!
autor wątku chce zatrzymywać szybę "do wysokości jaka mu będzie potrzebna". więc jak chcesz to zrealizować blokując linkę w jednym miejscu ???
po drugie można to zrealizować jednym paluszkiem !! tak jak napisał Boguś naciskając przycisk otwierania szyb w odpowiednim momencie.
rodzinne toczydełka:
było C3 1.1

jest Xsara Picasso 1.6i 110 Sx
jest też C4 Picasso 2.0 HDi 150 exclusive

Offline Dariusz Kulewski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 431
  • Skąd: Police
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi '05, C-4 GP 1,6 HDi '10
  • Miejscowość: Police
Re: Jak ograniczyc wysokosc opuszczania przednich szyb?
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 01, 2011, 21:01:09 »
Robert pewnie ma pirwsze auto z takim wyposażeniem i poprostu się zapytał zamiast przeczytać instrukcję
Darek

Offline Robert Parzych

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 74
  • Posiadany samochód: X P 1.8 2005 r.
Re: Jak ograniczyc wysokosc opuszczania przednich szyb?
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 01, 2011, 21:54:22 »
Chce aby szyba nie opuszczala sie do konca tylko powiedzmy do gornej granicy swiatla otworu po glosniku. Moze wyzej bede wiedzial do jakiej wysokosci jak potestuje ile jest mi potrzebne. Dlatego nie napisalem konkretnie ze ma sie otworzyc np. tylko o 15 cm.  Ma byc to dolna granica na ktora otworzy sie szyba po jednokrotnym nacisnieciu guzika. o zatrzymnaiu w kazdej chwili wiem ale nie o to pytalem.

Teksty o guziczku instrukcji i inne takie no coz chyba ktos mial gorszy dzien, bywa.

  • Gość
Re: Jak ograniczyc wysokosc opuszczania przednich szyb?
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 17, 2011, 12:00:22 »
Cytuj

Jacek Badura napisał:
Cytuj

Adam Prykanowski napisał:
Cytuj

Jacek Badura napisał:
Boguś ale to trzeba instrukcję obsługi przeczytać :)



BUahahaha . Dobre.

A tak serio. Silniczki zatrzymują się w momencie kiedy nastąpi "przeciążenie. Sposobem mogłoby być założenie na linkę jakiegoś ograniczenia. Jednakże, może to spowodować wyrabianie się miejsca w które owe ograniczenie będzie uderzać.
Nie wiem też czy da się to zamontować, gdyż linka przechodzi przez różne prowadnice.


no to teraz ja się pośmieję buahaha bo widzę, że czytanie ze zrozumieniem kuleje !!
autor wątku chce zatrzymywać szybę "do wysokości jaka mu będzie potrzebna". więc jak chcesz to zrealizować blokując linkę w jednym miejscu ???
po drugie można to zrealizować jednym paluszkiem !! tak jak napisał Boguś naciskając przycisk otwierania szyb w odpowiednim momencie.



No i wychodzi na to, że to jednak ja najbardziej zrozumiałem o co chodzi !

Robert :
Cytuj
Ma byc to dolna granica na ktora otworzy sie szyba po jednokrotnym nacisnieciu guzika


tak jak napisałem wcześniej, można ograniczyć linkę lub założyc ogranicznik na prowadnicy.
tak czy siak, bez zdjęcia tapicerki na drzwiach nie da się tego wykonać.