Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Miękki pedał hamulca  (Przeczytany 7742 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sławomir Dobosiewicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 269
  • Skąd: Różan
  • Posiadany samochód: był citroen zx 2.0 16v 94r. jest furio 93r.>2.0i , renault megane
  • Zainteresowania: moja cytryna, stare zegarki
  • Miejscowość: Różan
Re: Miękki pedał hamulca
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 27, 2011, 18:48:49 »
Ja tak mam,stoją przednie zaciski na prowadnicach. W sobotę może to ogarnę.

Offline Tomek Kardacz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 38
  • Skąd: bydgoszcz
  • Posiadany samochód: ZX 1.4i 92r LPG
  • Miejscowość: bydgoszcz
Re: Miękki pedał hamulca
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 28, 2011, 17:06:40 »
Nie, nie, to wszystko mam już dawno poczyszczone ,wszystko chodzi luźno.Oprócz przewodów biegnących pod autem i zacisków z przodu to mam wszystko praktycznie wymienione. Zastanawia mnie nadal sprawa że jak zaślepię jedno z wyjść z pompy to pedał twardnieje.

Offline Makar Michał

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 166
  • Skąd: Augustów Białystok
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1.1i (60KM)
  • Zainteresowania: Elektrotechnika
  • Miejscowość: Augustów Białystok
Re: Miękki pedał hamulca
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 29, 2011, 09:29:45 »
Ja u siebie zauważyłem wczoraj ciekawy myk i nie wiem za bardzo też o co chodzi. Mianowicie wymieniłem jakies 2 tygodnie temu linki od ręcznego. Żeby zdjąć bębny musiałem zapowietrzyć heble z tyłu, no i rzecz jasna po wszystkim je odpowietrzyłem. Pedał hamulca stał ładnie, wysoko a hamulce po tej operacji zrobiły się istne brzytwy. Z czasem jednak pedał robił się coraz miększy i coraz głębiej mi wpada w podłogę, coraz niżej bierze i skuteczność hebli jest już nie tak dobra. Zauważyłem że jak mam zaciągnięty ręczny to pedał hamulca łapie wysoko i jest twardy (taki jaki był tuż po naprawie). Nie wiem za bardzo o co chodzi. wrażenie jest takie jakby samoregulatory mi zamiast przybliżać okładziny do bębna to je oddalały. Jak myślicie czy układ mógł mi się zapowietrzyć i wystarczy ponowić odpowietrzanie czy muszę sciągać bębny i rozkręcić ręcznie te samoregulatory?

Offline Maciej Pełka

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 382
  • Skąd: Kałuszyn
  • Posiadany samochód: Avensis T27 FLII
  • Miejscowość: Kałuszyn
Re: Miękki pedał hamulca
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 29, 2011, 14:49:01 »
U mnie było podobnie z samoregulatorami, że same się skręciły i musiałem rozkręcić żeby w ogóle ręczny łapał więc może coś w tym być, po 2 razie jak rozkręciłem samoreg. to do tej pory jeżdżę i nie zauważyłem żeby zmniejszyła się mi siła hamowania. Pozdrawiam
Był  ZX 1.4i '94

Offline Tomek Kardacz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 38
  • Skąd: bydgoszcz
  • Posiadany samochód: ZX 1.4i 92r LPG
  • Miejscowość: bydgoszcz
Re: Miękki pedał hamulca
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 29, 2011, 16:43:40 »
Samoregulatory jak sama nazwa mówi same niwelują luz między szczękami a bębnem gdy naciska się hamulec zasadniczy. Jeśli musisz co jakiś czas je podkręcać to znaczy że coś z nimi nie tak - odgięta blaszka która je rozkręca albo sprężyna która naciąga tą blaszkę jest już za słaba i nie daje rady ściągnąć blaszki na dół i rozkręcić regulator. Ja u siebie wymieniłem wszystkie sprężyny przy szczękach i samoregulatorach. Koszt kompletu na jedną stronę to około 25 pln. Do rozkręcenia samoregulatora nie musisz zdejmować bębna wykręcasz jedną śrubę którą mocujesz koło i przez otwór śrubokrętem rozkręcasz regulator - trochę trzeba pokombinować ale da się to tak zrobić.

Offline Tomasz Pietrzyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 197
  • Skąd: Wołczyn
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1.4 Reflex limited ed. Flash `95 + LPG
  • Miejscowość: Wołczyn
Re: Miękki pedał hamulca
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 29, 2011, 12:27:53 »
Podepne sie troszke do tematu bo rownież mam miekki pedal hamulca i sila hamowania jest slaba a byly jakis rok temu wymieniane klocki z przodu i szczeki z tylu. Chcialbym zaczac od odpowietrzenia ukladu ale nigdy jeszcze tego nie robilem i mam kilka prostych pytan:

- czy konieczne jest zdejmowanie kol czy wystarczy kanal? (Gdzie konkretnie jest odpowietrznik)
- jaka jest srednica odpowietrznika? (Jaka rurka musi byc)
- prawidlowa kolejnosc to tyl prawy, tyl lewy, przod prawy, przod lewy?
- ile plynu jest w ukladzie? Litr dot4 starczy do odpowietrzania?

Z gory dziekuje za odpowiedz ;)