Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: osłona wlotu powietrza  (Przeczytany 7345 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dariusz Kulewski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 431
  • Skąd: Police
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi '05, C-4 GP 1,6 HDi '10
  • Miejscowość: Police
Re: osłona wlotu powietrza
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 14, 2011, 16:00:11 »
Bo instrukcja jest napisana jedna i przetłumaczona a przed 10 zapomnieli wstawić minus. Zrób jak kiedyś się robiło zasłoń pół chłodnicy i po problemie jak chcesz żeby szybciej się nagrzewał silnik.
Darek

Offline Leszek Lampart

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 662
  • Skąd: Rudna Mała
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picaso SX 1,6 16V 12.2005
  • Zainteresowania: sport, motoryzacja
  • Miejscowość: Rudna Mała
Re: osłona wlotu powietrza
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 14, 2011, 20:51:33 »
Ta osłona o której jest napisane w instrukcji jest to osłona przeciwśnieżna, która ma ochronić w pewny stopniu wentylator i chłodnicę klimatyzacji przed śniegiem , lodem. Zapewne w niewielkim stopniu zmniejszy przepływ powietrza przez chłodnicę. Jeżeli termostat jest sprawny to nie ma potrzeby według mnie nic zasłaniać.
Pamiętam jakieś 2 lata temu był wątek w o tym jak ktoś wkładał tekturę pomiędzy chłodnicę klimy i silnika. Takie rozwiązanie to super zmniejsza przepływ powietrza i może grozić przegrzaniem jak się za bardzo zasłoni.
Pozdrawiam! :-)  ;-)

Offline Piotr Chutnik

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 250
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: C5 II 2.0 16v+LPG (2007r)
  • Miejscowość: Łódź
Re: osłona wlotu powietrza
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 27, 2012, 19:56:36 »
Jak na razie ten dość prosty "patencik" działa bez zarzutu. Nic do tej pory sie nie przegrzało. Wskaźnik temp. dochodzi max do drugiej kreski. Nie mam problemów z majonezem w odmie, ani z zimną ciężko pracującą skrzynią biegów. Po porównaniu do osłony fabrycznej z C4 Picasso, to tam jest tylko kilka otworów (raptem 6) przy dość szczelnie zasłoniętej atrapie. Rury z pianki nie są upchnięte na siłę od końca do końca szpary w atrapie, a na dodatek konstruktor nad tablicą rej. też zastosował otwór przez który wlatuje z przodu powietrze. Nie zauważyłem kiedykolwiek podczas jazdy aby coś się przegrzewało lub często załączał by sie wentylator (nawet jak było powyżej 0 )

http://c4owners.org/plugins/forum/forum_viewtopic.php?117978.15

A co do "błędnego" tłumaczenia instrukcji: założenie takie iż ma to być założone dopiero od MINUS  dziesięciu stopni ma się trochę nijako do śniegu, który jak powszechnie wiadomo jest już od około 0 stopni jeżeli istotnie ma to być osłona przeciw śnieżna.
z cytrynek były: ZX i Xantia 1,8 16v (oba z LPG); Xsara Picasso 1,8+lpg

Offline Marcin Janczewski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 492
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen C4 Picasso 1.6 hdi, Renault Megane Grandcoupe 1.6 sce
  • Miejscowość: Warszawa
Re: osłona wlotu powietrza
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 29, 2012, 21:24:52 »
Drogi kolego - czytać ze zrozumieniem proszę - zgodnie z instrukcją zakłada się poniżej 10 stopni celsjusza.

Offline Adam Siwa

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 138
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.6 HDi 92 kM 08.2010
  • Miejscowość: Katowice
Re: osłona wlotu powietrza
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 02, 2012, 16:55:31 »
Teraz przy takich mrozach zasłoniłem wszystkie trzy wloty
sposobem Piotra Chutnika
Wcześniej miałem zasłonięte tylko dwie górne, ale jak wskazania temp. z trzech spadły do dwóch zasłoniłem wszystkie
Jak na razie cały czas trzy kreski nic złego się nie dzieje i ciepło jest :)

Offline Artur Dziedzic

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 20
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI
  • Miejscowość: Kraków
Re: osłona wlotu powietrza
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 06, 2012, 09:38:44 »
Patent Piotra Chutnika zdaje egzamin . Ja jeszcze zasłoniłem te wloty nad tablicą rejestracyjną . Cytryna rozgrzewa się szybko i cały czas trzyma temperaturę nawet przy -24c . fajny pomysł .........pozdrawiam