Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [Mk1] Śruby do felg stalowych  (Przeczytany 1551 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Emil Uzunow

  • Sponsor
  • ****
  • Wiadomości: 3 416
  • Skąd: Pruszków
  • Posiadany samochód: C5 MkII Break 2.2 BiTurbo BVA 2007 r. Exclusive
  • Zainteresowania: Od cytryny po ryby
  • Miejscowość: Pruszków
[Mk1] Śruby do felg stalowych
« dnia: Październik 24, 2011, 21:27:00 »
Jako, że nie znalazłem tematu, w którym jednoznacznie jest napisane jakie powinny być śruby do felg stalowych - prosiłbym aby ktoś powiedział, czy podana poniżej śruba nadaje się do w/w felg.
M12x1.25x26 STOŻEK

Offline Darek Kędra

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 359
  • Skąd: Chrzanów
  • Posiadany samochód: bx1.6,bx1.9,c5 mk1 2001 SX, mkIII 2009 2,2 hdi
  • Miejscowość: Chrzanów
Re: [Mk1] Śruby do felg stalowych
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 25, 2011, 18:57:27 »
a dlaczego chcesz kupować inne śruby niż te, które są do oryginalnych naszych magnezowych felg? One pasują tez do stalowych felg. Sam mam tak przykręcone koła na zimowych oponach i stalowych felgach. Na tych śrubach jest stożek do normalnych klasycznych stalowych felg oraz podkładka ruchoma do przykręcania felg ze stopów lekkich. Pozdrawiam.

Offline Emil Uzunow

  • Sponsor
  • ****
  • Wiadomości: 3 416
  • Skąd: Pruszków
  • Posiadany samochód: C5 MkII Break 2.2 BiTurbo BVA 2007 r. Exclusive
  • Zainteresowania: Od cytryny po ryby
  • Miejscowość: Pruszków
Re: [Mk1] Śruby do felg stalowych
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 25, 2011, 20:04:45 »
Problem w tym, że nie mam pewności czy moje alu są oryginalne citroenowskie - takich nie widziałem jeszcze. Możliwe, że poprzedni właściciel wymienił felg. Czyli do stalowych felg powinna być śruba ze stożkiem? a pozostałe wymiary będą dobre ( M12x1.25x26mm )?

Offline Patryk Stalski

  • KC Emeryt
  • Administrator Globalny
  • ******
  • Wiadomości: 7 933
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: B8 1.8 TSI
  • Zainteresowania: komputery, motoryzacja
  • Miejscowość: Wrocław
Re: [Mk1] Śruby do felg stalowych
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 25, 2011, 20:14:55 »
Cytuj

Darek Kędra napisał:
a dlaczego chcesz kupować inne śruby niż te, które są do oryginalnych naszych magnezowych felg? One pasują tez do stalowych felg. Sam mam tak przykręcone koła na zimowych oponach i stalowych felgach. Na tych śrubach jest stożek do normalnych klasycznych stalowych felg oraz podkładka ruchoma do przykręcania felg ze stopów lekkich. Pozdrawiam.


Śruby do alufelg nie powinny być na dłuższą metę używane do przykręcania felg stalowych (z założenia chodzi jedynie o sytuację awaryjną i jazdę na kole dojazdowym/stalowym zamiast alufelgi z przebitą oponą).

Inna bajka z magnezowymi/aluminiowymi felgami z C5 o wyglądzie felg stalowych - tam te płaskie śruby można używać jak najbardziej normalnie.

Do standardowych felg stalowych zaś obowiązkowo należy używać śrub ze stożkiem.
Pozdrawiam

Klubowa Emerytura...

Offline Emil Uzunow

  • Sponsor
  • ****
  • Wiadomości: 3 416
  • Skąd: Pruszków
  • Posiadany samochód: C5 MkII Break 2.2 BiTurbo BVA 2007 r. Exclusive
  • Zainteresowania: Od cytryny po ryby
  • Miejscowość: Pruszków
Re: [Mk1] Śruby do felg stalowych
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 25, 2011, 20:24:52 »
Cytuj

Patryk Stalski napisał:
Cytuj

Darek Kędra napisał:
a dlaczego chcesz kupować inne śruby niż te, które są do oryginalnych naszych magnezowych felg? One pasują tez do stalowych felg. Sam mam tak przykręcone koła na zimowych oponach i stalowych felgach. Na tych śrubach jest stożek do normalnych klasycznych stalowych felg oraz podkładka ruchoma do przykręcania felg ze stopów lekkich. Pozdrawiam.


Śruby do alufelg nie powinny być na dłuższą metę używane do przykręcania felg stalowych (z założenia chodzi jedynie o sytuację awaryjną i jazdę na kole dojazdowym/stalowym zamiast alufelgi z przebitą oponą).

Inna bajka z magnezowymi/aluminiowymi felgami z C5 o wyglądzie felg stalowych - tam te płaskie śruby można używać jak najbardziej normalnie.

Do standardowych felg stalowych zaś obowiązkowo należy używać śrub ze stożkiem.

to o stożku już wiem - dzięki Patryk :)
Teraz bym chciał wiedziećczy ma być jakieś konkretne uzwojenie, długość śruby itp ?

Offline Maciej Węgrzyn

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 586
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.0 16V Tourer Exclusive, SMax 2.0 TDCi
  • Miejscowość: Poznań
Re: [Mk1] Śruby do felg stalowych
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 25, 2011, 20:54:15 »
A ja mam pytanie, czy od biedy można stalówki do C5 przykręcić śrubami z gwintem na całej długości?
były: BX 14 TGE '93, Xsara 1.4 SX '97, Xsara 2.0 VTS '97, C4 1.6 16V Exclusive '06, C5 MkII 2.0 16V Exclusive, C3 Picasso 1.6 VTi Exclusive


Offline tadeusz wojtecki

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 1
  • Skąd: kleosin
  • Posiadany samochód: c5 2.0 hdi
  • Miejscowość: kleosin
Re: [Mk1] Śruby do felg stalowych
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 26, 2011, 08:10:55 »
admin wspomniał o felgach magnezowo aluminiowych właśnie takie letnie ostatnio wymieniałem na zimowe stalówki i nastąpił zonk były przykręcone stożkowymi i tak zostawiłem ale mam śruby gdzie stożek jest swego rodzaju podkładką (zdejmuje się i pozostaje kołnierz płaski) czy na wiosnę przykręcając te magnezowe mam pozostawić stożek czy go zdjąć?