Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Czyżby krzywa rama ? - reflektory zbyt wysoko świecą  (Przeczytany 1296 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Robert Guss

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso HDI 2.0
  • Miejscowość: Gdańsk
Czyżby krzywa rama ? - reflektory zbyt wysoko świecą
« dnia: Listopad 25, 2011, 14:41:44 »
Witam Klubowiczów,
Na wstępie nadmienię, że jestem w posiadaniu Citroen XP 2.0HDI. Przygoda nie trwa długo, bo od 2009 roku ale szczerze jestem zadowolony :).

Mam jednak dość poważny problem, dlatego też zwaracam się do Was, użytkowników tychże pojazdów.
Już drugi raz przy przeglądzie mam problem - reflektory przednie, ustawione na pokrętle od regulacji w kabinie, na pozcji "0", według diagnosty zbyt wysoko świecą. Co gorasza i to jest najistotniejsze zakres regulacji jest na tyle ograniczony, że nie można już ich niżej opuścić. Jak dla mnie problem duży. Jak zapewne się domyślacie przy każdym badaniu mam ten sam problem. Światła dopiero świecą prawidłowo, jeśli ustawię je na pozycję "3". To jednak jak wiemy ustawienie zarezerwowany dla sytucji pełnego obciążenia auta.

Byłem z tym problemem u kilku mechaników w trójmieście. Jeden ze specjalistów stwierdził, że ustawień tych zmienić się nie da, a same reflektory i silniczki są sprawne.
Inny ze specjalistów rozkręcił reflektory, dobrał się też do silniczków (rozkręcił) i stwiedził, że również nic się z tym zrobić nie da.

Padło jednak wskazanie na deformację przodu samochodu po ewentualnej stłuczce (nie mam takiej wiedzy o aucie i nic mi o tym nie wiadomo) oraz nieprawidłowe/niedokładne złożenie elementów po naprawie.

Nie mam pojęcia co mam dalej z tym fantem zrobić. Od czego zacząć, jak do tego podejść ?. Gdzie się zgłosić z takim problemem, do jakiego specjalisty w dziedzinie mechaniki ?.
Może jestem też w stanie coś sam ustalić, ale nie mam do tego wystarczającej wiedzy.

Liczę na jakiekolwiek wskazówki z Waszej strony.

Pozdrawiam serdecznie,
Robert
Robert

Gachu

  • Gość
Re: Czyżby krzywa rama ? - reflektory zbyt wysoko świecą
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 25, 2011, 18:08:40 »
a na jakiej wysokości stoi tył auta ? tzn jaka jest odległość koła od nadkola u góry, wolna przestrzeń między kołem a nadkolem powinna być taka jak z przodu

Offline Robert Guss

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso HDI 2.0
  • Miejscowość: Gdańsk
Re: Czyżby krzywa rama ? - reflektory zbyt wysoko świecą
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 25, 2011, 19:39:54 »
Cytuj

Bogumił Salamon napisał:
a na jakiej wysokości stoi tył auta ? tzn jaka jest odległość koła od nadkola u góry, wolna przestrzeń między kołem a nadkolem powinna być taka jak z przodu


Nie mierzyłem tej odległości pomiędzy nadkolem a kołem. Jednak gdy patrzę, to jest różnica pomiędzy przodem a tyłem. Tył rzecz jasna jest niżej. Generalnie jest to ciekawostka, bo rok temu miałem wymieniane tylne amortyzatory. Przecież to powinno wpłynąć na uniesienie, prawda ?.

Co powinienem zrobić żeby ta odległość była jednakowa ?. Co może mieć na to wpływ ?.
Robert

Gachu

  • Gość
Re: Czyżby krzywa rama ? - reflektory zbyt wysoko świecą
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 25, 2011, 20:00:45 »
amortyzatory nie mają wpływu na wysokość zawieszenia, belka ma już swoje najlepsze lata za sobą i zawieszenie siadło a ta sprawa jest opisana na forum więc niema sensu przepisywać tego samego ponownie

Offline Robert Guss

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso HDI 2.0
  • Miejscowość: Gdańsk
Re: Czyżby krzywa rama ? - reflektory zbyt wysoko świecą
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 25, 2011, 22:59:43 »
Cytuj

Bogumił Salamon napisał:
amortyzatory nie mają wpływu na wysokość zawieszenia, belka ma już swoje najlepsze lata za sobą i zawieszenie siadło a ta sprawa jest opisana na forum więc niema sensu przepisywać tego samego ponownie


Zastosowałem się do porady i przeszukałem forum. Niestety nie znalazłem odpowiedzi. Prawdopodobnie temat jest w archiwum, które nie jest dostępne.
Robert

jacekczewa1

  • Gość
Re: Czyżby krzywa rama ? - reflektory zbyt wysoko świecą
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 26, 2011, 06:58:09 »
mozna przestawić drążki skrętne i wtedy tył uniesie sie do góry, jesli auto ma już sporo najechane km to belka prawdopodobnie jest do remontu kapitalnego czyli wymiana łozysk i czopów wahaczy oraz ustawienie wysokości na drązkach ....

Offline Robert Guss

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso HDI 2.0
  • Miejscowość: Gdańsk
Re: Czyżby krzywa rama ? - reflektory zbyt wysoko świecą
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 29, 2011, 13:57:18 »
Jak tylko znajdę dobrego mechanika w trójmieście, to na pewno się zajmę tym tematem. Niestety nadal poszukuję dobrego, rzeczowego i uczciwego specjalisty.
Robert

Gachu

  • Gość
Re: Czyżby krzywa rama ? - reflektory zbyt wysoko świecą
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 29, 2011, 16:53:57 »
szukaj na innych forach francuzów, ja u siebie znalazłem przez klub p206