Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Dodatkowy termometr  (Przeczytany 1340 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mieczysław Świderski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 57
  • Skąd: Żagań
  • Posiadany samochód: Xara picasso 2000 1.6 Benz
  • Miejscowość: Żagań
Dodatkowy termometr
« dnia: Grudzień 11, 2011, 12:14:19 »
Witam posiadam picasso z manualna klimatyzacją, i chciałem mieć w autku termometr pokazujący temperaturę wewnątrz samochodu. Przerobiłem już dwa marketowe termometry. Pierwszy wysiadł po miesiącu a drugi wskazywał temperaturę wedle swojego uznania( czasami latem wewnątrz -40). Więc postanowiłem zrobić taki termometr. Wykorzystałem cyfrowe czujniki temperatury fabrycznie wyskalowane ds18b20 ( błąd +/-1 ) oraz mikroprocesor. Ma dwa takie czujniki jeden do temperatury na zewnątrz można długim przewodem wyprowadzić gdzieś na zewnątrz auta.  Jakby ktoś był zainteresowany to wrzucę schemat, wzór płytki oraz program do procesora.  Projekt nie jest w 100% mój, bazowałem go na schematach z internetu. Pozostaje jeszcze zamontowanie w aucie ale na to nie mam jeszcze pomysłu :)

jacekczewa1

  • Gość
Re: Dodatkowy termometr
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 11, 2011, 12:23:43 »
Choć sam jestem elektronikiem automatykiem nie chcialo by mi sie siedziec i kombinowac ( wyrosłem z tego a także troche brak czasu zresztą elektroniki w pracy mam dośc :) ) no i  zawsze pozostaje problem obudowy, sam do swojego pikusia zakupiłem w sklepie "nie dla idiotów" termometr zewnetrzny, obrociłem obudowę i przykleiłem przyssawka do lusterka - cena 21 zeta, ot taki prózniak ze mnie  :)

Offline Mieczysław Świderski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 57
  • Skąd: Żagań
  • Posiadany samochód: Xara picasso 2000 1.6 Benz
  • Miejscowość: Żagań
Re: Dodatkowy termometr
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 11, 2011, 12:50:45 »
Pewnie jest to jakiś sposób ja tam lubię zrobić coś samemu:) Ja tam nie mam zaufania do gadżetów z takich sklepów bo już  miałem podobne. Ale jak działa i spełnia swoje zadanie to dlaczego nie....

Offline Bogdan Kallas

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 33
  • Skąd: Gdynia
  • Posiadany samochód: Jest C3 Aircross, był Xsara Picasso
  • Miejscowość: Gdynia
Re: Dodatkowy termometr
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 12, 2011, 22:15:30 »
Złożyłem kiedyś coś podobnego z gotowych klocków (AVT 5108) z dwukolorowym wyświetlaczem LED i czujnikami Dallas 1820, ale nie udało się tego uruchomić: mimo poprawek sugerowanych przez redakcję, pokazywał co chciał. Jestem zainteresowany tematem.

Offline Mieczysław Świderski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 57
  • Skąd: Żagań
  • Posiadany samochód: Xara picasso 2000 1.6 Benz
  • Miejscowość: Żagań
Re: Dodatkowy termometr
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 16, 2011, 17:41:57 »
Późno odpisuję. Podaj maila wyślę ci wszystko to co mam na ten temat wzory pcb, schemat, wsad do cpu. Czasami jakieś niedopatrzenie, jakaś zła wartość rezystora lub scalak innej firmy i mogę dziać się cyrki. Chętnie pomogę w uruchomieniu AVT ale tak na odległość to ciężko.