Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Zdechł na śmierć - pomóżcie.  (Przeczytany 1339 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Jacek Klonowicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 33
  • Skąd: łódź
  • Posiadany samochód: picasso 1.6 2001r
  • Miejscowość: łódź
Zdechł na śmierć - pomóżcie.
« dnia: Grudzień 14, 2011, 20:39:53 »
Witajcie i proszę o pomoc -  od dwóch dni moja xarka co jakiś czas traci 100% zasilania. To znaczy średnio co trzecie odpalenie nie dochodzi do skutku bo samochód jest zupełnie martwy,tzn po przekręceniu kluczyka nie zapalają się żadne kontrolki, nie działa centralny zamek, po prostu jakby mu akumulator odłączyli poczym po paru lub parunastu minutach wszystko wraca do normy. Nigdy nie wiem kiedy mnie taka niespodzianka spotka, Czy ktoś z szanownych forumowiczów zna ten problem? Z góry dzięki za pomoc.  Dodam jeszcze że nie ma żadnego powiadomienia o problemie na wyświetlaczu.







[color=CC0000]Proszę nowe wątki umieszczać w odpowiednich działach forum !![/color]

Offline Leszek Lampart

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 664
  • Skąd: Rudna Mała
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picaso SX 1,6 16V 12.2005
  • Zainteresowania: sport, motoryzacja
  • Miejscowość: Rudna Mała
Re: Zdechł na śmierć - pomóżcie.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 14, 2011, 20:55:41 »
Cytuj

Jacek Klonowicz napisał:
Witajcie i proszę o pomoc -  od dwóch dni moja xarka co jakiś czas traci 100% zasilania. To znaczy średnio co trzecie odpalenie nie dochodzi do skutku bo samochód jest zupełnie martwy,tzn po przekręceniu kluczyka nie zapalają się żadne kontrolki, nie działa centralny zamek, po prostu jakby mu akumulator odłączyli poczym po paru lub parunastu minutach wszystko wraca do normy. Nigdy nie wiem kiedy mnie taka niespodzianka spotka, Czy ktoś z szanownych forumowiczów zna ten problem? Z góry dzięki za pomoc.  Dodam jeszcze że nie ma żadnego powiadomienia o problemie na wyświetlaczu.

Trzeba bardzo dokładnie sprawdzić:klemy i ich połączenie z akumulatorem, przewód masowy oraz przewód plusowy do komory silnika i dalej do rozrusznika.
Pozdrawiam! :-)  ;-)

  • Gość
Re: Zdechł na śmierć - pomóżcie.
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 15, 2011, 09:06:12 »
Bardzo ważne jest również połączenie + pod maską.
U mnie odłamał się przewód od oczka .

Offline Czesław Stachowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 589
  • Posiadany samochód: Była Xsara Picasso 2.0 HDi, był C5 III 2.0 HDi 140km 2009r.Hydro, jest Peugeot 508 2.0 HDi 2014
Re: Zdechł na śmierć - pomóżcie.
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 28, 2012, 10:50:09 »
Podepnę się pod temat ,jaki akumulator powinien być w XP 2,0HDI z 20004r ?
Inspekcje. Pomoc przy zakupie auta.

Gachu

  • Gość
Re: Zdechł na śmierć - pomóżcie.
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 28, 2012, 11:19:40 »
Cytuj

Czesław Stachowski napisał:
Podepnę się pod temat ,jaki akumulator powinien być w XP 2,0HDI z 20004r ?


najlepiej dobry  :evil:

a na poważnie użyj szukajki i sobie znajdź temat wątku "nowy akumulator" jest napisane jaki do dezela