Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Jakie radio do Xm?  (Przeczytany 7806 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maciek Janowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 940
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xm Exclusive 3.0 12v,97'.CX Prestige 2400IE,82'.CX 25 GTi TURBO,84'.C4 VTS 2.0 16v,05'.
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Jakie radio do Xm?
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 01, 2012, 19:48:24 »
Cytuj

Robert Mulewicz napisał:
Cytuj

Maciek Janowski napisał:
Cytuj

Robert Mulewicz napisał:
Przyciski wykonałem swoje z plexi i wbudowałem je w otwory przycisków oryginalnych.Wylutowałem  diodę nadajnika z pilota i umieściłem ją blisko radia.Oczywiście nie jest widoczna.


jedno niewidoczne a drugie?


ale co "drugie"?


chodzi mi o przyciski, ktore sam wykonales. moze jakies foto?
kwestia jakosci dzwieku tez jest wazna, ja u siebie nie narzekam ale nie mialem okazji porownania wiec nie wiem czy moze byc lepiej czy gorzej. jednym slowem jestem bardzo zadowolony z oryginalnego sprzetu, jakosci i mozliwosci i na chwile obecna jestem daleki od jakichkolwiek zmian.

Offline Marcin Borowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 449
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: Renault Megane II 1.6 16v '06, Xsara Combi '01 2.0 HDi
  • Miejscowość: Łódź
Re: Jakie radio do Xm?
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 02, 2012, 07:02:20 »
Cytuj

Robert Mulewicz napisał:
Przeważnie nigdy się z Maćkiem nie zgadzam,ale teraz jest inaczej.Zresztą brzmienie muzyki zapisanej w plikach mp3 przynajmniej dla mnie nie brzmi tak jak w audio.Jeszcze ostatnia dygresja.Mam 15-sto letniego pioneera KEH-P8800 który jak był nowy to kosztował ponad 2500zł (przypominam 15 lat temu) ze zmieniarką na 12 płyt.Wkładałem różne nowe modele sprzętu dla porównania brzmienia gdyż chciałem właśnie mieć dostęp do kart pamięci i pendraiwa i pozostałem przy starym pioneerze.Jakość dzwięku bez porównania lepsza w starym modelu.Miękkie głębokie basy i dynamika starego pioneera powala.


Leży u mnie w szafie pionek 7300, który swoje kosztował lat temu ileś i fakt, że ma mase ustawień itd., z których nie korzystałem. Ale, ze nie jestem audiofilem jakość mp3 mi nie przeszkadza;)
Był Xm '96 TCT HAII, Xantia Combi 2.0 '01 16v Exlusive

Offline Zbigniew Patelski

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 992
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: XM 2.1 TD 1995
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Jakie radio do Xm?
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 02, 2012, 23:51:08 »
Zmieniarka ma tę wadę, że płyty trzeba nagrywać. Kiedy jest zimno skrapla się na nich para powodując błędy odczytu. Kiedyś szukałem emulatora zmieniarki pod D2B, żeby pasował do fabrycznego radia i nic nie znalazłem. Później znalazłem zmieniarkę z niepasującym przewodem (wtyk do radia daje się bardzo łatwo dorobić) i tak już zostało. Wolałbym mieć wygodę mp3 z USB, ale z drugiej strony tak jest bliżej oryginału. Wymiana radia odpada - fabryczne zbyt dobrze pasuje do kokpitu, musi zostać.

W kwestii jakości dźwięku - mi bardziej przeszkadza brum z głośników generowany przez hydractive i przyciemnienie podświetlenia (powalczę z jakimś filtrem chyba...) niż niuanse słabo wygenerowanych plików muzycznych.
ja: XM 2.1TD [XUD11ATE] BVA 95'
XM Break V6 24V [ES9J4] BVA 97' (trwa remont blach)
ojciec: XM V6 12V [ZPJ] BVM 96'

Offline Robert Mulewicz

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 788
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Nissan Terrano 3.0, C4 1,6HDI coupe Były:MG TF 1.8 16v ,XM V6 Zender,Saxo VTS, Renault Laguna GT 2.0 16v. CX25TRD Turbo II 1987 oraz wiele innych citroenów
  • Zainteresowania: szerokie
  • Miejscowość: Kraków
Re: Jakie radio do Xm?
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 03, 2012, 09:39:31 »
Różne są oczekiwania.Ja opisałem swoje.A dla wszystkich chcących niepotrzebnie wydawać pieniądze na interfejsy napiszę że wystarczy w kablu od zmieniarki odszukać 2 przewody sygnałowe,przeciąć je,zastosować przełącznik wejść,dolutować gniazda i podłączać do nich co się chce.Warunkiem jest tylko to że radio widzi zmieniarkę.Zmieniarka pracuje ale radio dostaje sygnał dzwiękowy z innego zródła.Pragnę dodać że pod fotelem kierowcy mam jeszcze odtwarzacz DVD który ma usb i we.pendrivea.Jest to dowód na to że można wszyskto ze sobą skojarzyć jak się potrafi.Jeśli ktoś chce to mogę pomóc na PW
2,5 td-najgorszy parch wśród XM-ów

Offline Marcin Borowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 449
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: Renault Megane II 1.6 16v '06, Xsara Combi '01 2.0 HDi
  • Miejscowość: Łódź
Re: Jakie radio do Xm?
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 06, 2012, 12:27:13 »
ja mam akurat zmieniarką nieoryginalną w bagażniku także musze "latać" do bagaznika. Robert może orientujesz się ile kosztuje interfejs do nowego radia(f-a bez znaczenia).

ps. Poduszka od Ciebie rewelka ;)
Był Xm '96 TCT HAII, Xantia Combi 2.0 '01 16v Exlusive

Offline Robert Mulewicz

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 788
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Nissan Terrano 3.0, C4 1,6HDI coupe Były:MG TF 1.8 16v ,XM V6 Zender,Saxo VTS, Renault Laguna GT 2.0 16v. CX25TRD Turbo II 1987 oraz wiele innych citroenów
  • Zainteresowania: szerokie
  • Miejscowość: Kraków
Re: Jakie radio do Xm?
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 07, 2012, 22:55:18 »
Nie mam pojęcia.Nigdy się tym nie interesowałem.O poduszce to napisz w odpowiednim temacie może zachęcisz innych :-)
2,5 td-najgorszy parch wśród XM-ów

Offline Zbigniew Patelski

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 992
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: XM 2.1 TD 1995
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Jakie radio do Xm?
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 08, 2012, 20:26:53 »
Cytuj

Robert Mulewicz napisał:
(...) wystarczy w kablu od zmieniarki odszukać 2 przewody sygnałowe,przeciąć je,zastosować przełącznik wejść,dolutować gniazda i podłączać do nich co się chce.Warunkiem jest tylko to że radio widzi zmieniarkę. (...)


Czy jeśli zmieniarka nie odtwarza akurat płyty to radio nie wycisza wejść analogowych? Nie sprawdziłem tego chociaż podczas dorabiania wtyczki zostawiłem zapas na ewentualne rozcinanie.
ja: XM 2.1TD [XUD11ATE] BVA 95'
XM Break V6 24V [ES9J4] BVA 97' (trwa remont blach)
ojciec: XM V6 12V [ZPJ] BVM 96'

Offline Robert Mulewicz

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 788
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Nissan Terrano 3.0, C4 1,6HDI coupe Były:MG TF 1.8 16v ,XM V6 Zender,Saxo VTS, Renault Laguna GT 2.0 16v. CX25TRD Turbo II 1987 oraz wiele innych citroenów
  • Zainteresowania: szerokie
  • Miejscowość: Kraków
Re: Jakie radio do Xm?
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 09, 2012, 11:45:18 »
U mnie radio w takim przypadku steruje zmieniarką.To znaczy że płyta się kręci ale sygnał idzie z innego zródła.Więc radio widzi płytę w magazynku i de facto ją odtwarza.
2,5 td-najgorszy parch wśród XM-ów

Offline Jędrzej Piechota

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 255
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: C5 2.0 16V + LPG '04
  • Miejscowość: Gdańsk
Re: Jakie radio do Xm?
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 26, 2012, 22:16:31 »
http://allegro.pl/trzy-radia-samochodowe-pioneer-grundig-panasonic-i2079029707.html

Jakby ktoś chciał wydać majątek, to jest właśnie to radio Grundiga CD, co było montowane fabrycznie w XMie.

Offline Adam Pałka

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 340
  • Skąd: Nisko
  • Posiadany samochód: XM 2,0i 1990 automat, z HA
  • Zainteresowania: języki obce - obecnie szlifuję fiński
  • Miejscowość: Nisko
Re: Jakie radio do Xm?
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 06, 2012, 16:31:31 »
Odgrzebię temat:
Dla mnie jest jedno jasne - radio muszę mieć oryginalne i takie mam razem ze zmieniarką i tego raczej nie zmienię.
Przy tym wątku chciałem zapytać również, gdzie można i czy jeszcze można dostać żaróweczki do podświetlania panelu jak na zdjęciu lub coraz bardziej popularne diodowe odpowiedniki.
Był XM 2,0i 1992 (???) HA

GS 1220 Club

Offline Marek Gienc

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 216
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen XM
  • Zainteresowania: Elektronika
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Jakie radio do Xm?
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 09, 2012, 00:29:00 »
Zaroweczki- WWW.tme.eu symbol L16-12/60

Pozdrawiam
Marek
Jest XM, 2.1TD, US87, '96 automat exclusive - HA, klimatronik, tempomat, skóra - jest, co robić... :-)

Offline Wojciech Łapiński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 227
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 tourer 2.0 hdi 2015, Peugeot 407 SW 2.0 hdi 2009
  • Zainteresowania: podróże, wędkarstwo, fotografia
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Jakie radio do Xm?
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 12, 2012, 15:49:59 »
Cytuj


... mi bardziej przeszkadza brum z głośników generowany przez hydractive i przyciemnienie podświetlenia...

Jak Wy to robicie? Ja wiele razy szukałem tego "brum" od hydractivu i nic, na żadnym zakresie...
Teraz nie jest mi on już potrzebny, bo jakoś ha się ze mną pogodził ale jak nie miałem bruma kiedyś, tak nadal go nie mam i ... tak trzymać!
dawniej: Xantia Break 1,9 td
             Safrane 2,3 Si
             Nevada 2,1 D
             R 11 1,7
             Visa 1,9 d

Offline Zbigniew Patelski

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 992
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: XM 2.1 TD 1995
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Jakie radio do Xm?
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 15, 2012, 00:07:50 »
Cytuj

Wojciech Łapiński napisał:
Cytuj


... mi bardziej przeszkadza brum z głośników generowany przez hydractive i przyciemnienie podświetlenia...

Jak Wy to robicie? Ja wiele razy szukałem tego "brum" od hydractivu i nic, na żadnym zakresie...
Teraz nie jest mi on już potrzebny, bo jakoś ha się ze mną pogodził ale jak nie miałem bruma kiedyś, tak nadal go nie mam i ... tak trzymać!


Nagram Ci bliżej weekendu :D
U mnie pięknie słychać obydwa.
ja: XM 2.1TD [XUD11ATE] BVA 95'
XM Break V6 24V [ES9J4] BVA 97' (trwa remont blach)
ojciec: XM V6 12V [ZPJ] BVM 96'

Offline Zbigniew Patelski

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 992
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: XM 2.1 TD 1995
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Jakie radio do Xm?
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 16, 2012, 23:26:01 »
http://www.youtube.com/watch?v=dTW_QubTnDI

W rzeczywistości dźwięk jest dosyć cichy i prawie niesłyszalny w czasie jazdy.
ja: XM 2.1TD [XUD11ATE] BVA 95'
XM Break V6 24V [ES9J4] BVA 97' (trwa remont blach)
ojciec: XM V6 12V [ZPJ] BVM 96'

Offline Marcin Markowski

  • Mistrz patelni złota wara
  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 3 520
  • Skąd: Wrocław | Czasami Skierniewice
  • Posiadany samochód: XM MKII, 1994, HA2, 3.0v6 12V - Azure Fury, Volvo V70 2003, 2.4 BiFuel CNG
  • Zainteresowania: Grafika komputerowa / Marketing / Volva
  • Miejscowość: Wrocław | Czasami Skierniewice
Re: Jakie radio do Xm?
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 17, 2012, 00:07:10 »
Wolałbym mieć podłączony dysk twardy, muszę przegrzebać swoje radio, tyle wejść i wyjść ma, że głowa boli, czas coś pomieszać.

Offline Wiktor Rutkowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 31
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen BX 16 TRS 1985
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Jakie radio do Xm?
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 14, 2012, 13:58:20 »
Jako prowodyr tematu chciałbym się tylko pochwalić,że po długich i żmudnych poszukiwaniach,wreszcie fabryczne kasetoradio Clarion i siedzi na swoim miejscu,wszystkie 6 głośników gra i sterowanie z kierownicy działa.Rewelacyjnie tanio nie było,bo około 160 zł,ale jest.A problem z muzyką 'zewnętrzną' rozwiązałem transmiterem fm.Jak na moje potrzeby-wystarczające.I przy okazji zaspokoiło część chęci przywrócenia Xm-ki do oryginału.

Offline Marcin Markowski

  • Mistrz patelni złota wara
  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 3 520
  • Skąd: Wrocław | Czasami Skierniewice
  • Posiadany samochód: XM MKII, 1994, HA2, 3.0v6 12V - Azure Fury, Volvo V70 2003, 2.4 BiFuel CNG
  • Zainteresowania: Grafika komputerowa / Marketing / Volva
  • Miejscowość: Wrocław | Czasami Skierniewice
Re: Jakie radio do Xm?
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 14, 2012, 14:29:00 »
A ja mam radio z marketu i działa (ale to w volvo) :P

Offline Wojtek Łuczak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 503
  • Skąd: Pruszków
  • Posiadany samochód: Xm V6 12v 89r/ C6 2.7
  • Miejscowość: Pruszków
Re: Jakie radio do Xm?
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 15, 2012, 21:05:03 »
Cytuj

Wiktor Rutkowski napisał:
Jako prowodyr tematu chciałbym się tylko pochwalić,że po długich i żmudnych poszukiwaniach,wreszcie fabryczne kasetoradio Clarion i siedzi na swoim miejscu,wszystkie 6 głośników gra i sterowanie z kierownicy działa.Rewelacyjnie tanio nie było,bo około 160 zł,ale jest.A problem z muzyką 'zewnętrzną' rozwiązałem transmiterem fm.Jak na moje potrzeby-wystarczające.I przy okazji zaspokoiło część chęci przywrócenia Xm-ki do oryginału.



Sprawę u siebie rozwiązałem w identyczny sposób. Jeśli nie jest się melomanem, transmiter lepszej jakość w zupełności wystarczy,  na takie za 5zł szkoda pieniędzy. Zależało mi na tym aby był oryginał.

Offline Marcin Markowski

  • Mistrz patelni złota wara
  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 3 520
  • Skąd: Wrocław | Czasami Skierniewice
  • Posiadany samochód: XM MKII, 1994, HA2, 3.0v6 12V - Azure Fury, Volvo V70 2003, 2.4 BiFuel CNG
  • Zainteresowania: Grafika komputerowa / Marketing / Volva
  • Miejscowość: Wrocław | Czasami Skierniewice
Re: Jakie radio do Xm?
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 15, 2012, 22:46:23 »
A to nie ma jakiś dziwnych wejść z tyłu aby coś podpiąć?

Offline Wojtek Łuczak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 503
  • Skąd: Pruszków
  • Posiadany samochód: Xm V6 12v 89r/ C6 2.7
  • Miejscowość: Pruszków
Re: Jakie radio do Xm?
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 15, 2012, 23:59:58 »
Może w nowszych modelach radia coś takiego jest ale w mkI niczego takiego się nie dopatrzyłem. Swoją drogą nie chciałoby mi się nawet to bawić i grzebać, transmiter wystarczy włożyć do zapalniczki,a jakość naprawdę jest na przyzwoitym poziomie, dodatkowo jest pilot, wejście na kartę SD, USB i Minijack. Używam go również w Lagunie oraz Focusie i dzięki temu mam ulubioną muzykę zawsze dostępną.

Brzmi to trochę jak reklama z Mango lub innych telezakupów ale chwalę sobie to rozwiązanie zwłaszcza, że kosztowało niecałe 40zł i każdym aucie pozostało oryginalne radio i nie trzeba było nic grzebać. Podejrzewam, że jakość jest wyższa niż jakby kupić najtańsze chńskie radio z wejściem na USB

Offline Marcin Markowski

  • Mistrz patelni złota wara
  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 3 520
  • Skąd: Wrocław | Czasami Skierniewice
  • Posiadany samochód: XM MKII, 1994, HA2, 3.0v6 12V - Azure Fury, Volvo V70 2003, 2.4 BiFuel CNG
  • Zainteresowania: Grafika komputerowa / Marketing / Volva
  • Miejscowość: Wrocław | Czasami Skierniewice
Re: Jakie radio do Xm?
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 16, 2012, 00:19:11 »
Hm, a oprócz fabrycznych radyjek nie było czegoś takiego jak dedykowane radia? To znaczy nie montowane, ale np. polecane przez Citroena / Producenta. Ja dorwałem coś co tak było ogłaszane, clariona, idealnie pasuje do auta a wyjść ma od groma.

Offline Daniel Kędra

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 10
  • Posiadany samochód: Citroen XM
Re: Jakie radio do Xm?
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 24, 2013, 14:48:08 »
Dzień dobry,

dalej będę męczył temat radio z Xm-a MKII plus zmieniarka. W większości wątków na ten temat można spotkać się z modelem zmieniarki Philips'a DC022, gdzieś w sieci znalazłem jednak informację, że w tych Xm-ach były montowane DC012. Proszę o informację na ten temat. Czy informacja, do której dotarłem to błąd? Czy ewentualnie DC012 będzie hulała z oryginalnym radiem Xm-a? Pozdrawiam.

Offline Daniel Kędra

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 10
  • Posiadany samochód: Citroen XM
Re: Jakie radio do Xm?
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 24, 2013, 14:51:47 »
Jeszcze raz ja. Gdzie oryginalnie była montowana w XM-ach zmieniarka? Słyszałem, że pod siedzeniem pasażera. CZy tak było, rzeczywiście? Jak ktoś może to proszę o zdjęcie tak zainstalowanej zmieniarki. Jeszcze raz pozdrawiam.

Offline Maciek Janowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 940
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xm Exclusive 3.0 12v,97'.CX Prestige 2400IE,82'.CX 25 GTi TURBO,84'.C4 VTS 2.0 16v,05'.
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Jakie radio do Xm?
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 24, 2013, 15:14:46 »
Ja mam dc012.
Pod siedzeniem przednim pasażera.

Offline Daniel Kędra

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 10
  • Posiadany samochód: Citroen XM
Re: Jakie radio do Xm?
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 24, 2013, 20:23:50 »
Wielkie dzięki za tak szybką odpowiedź. Jest szansa zobaczyć jak to u Pana wygląda (jakieś zdjęcie)?