Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [Mk1] Tapicerka C5  (Przeczytany 5413 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Stanislaw Bujak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 93
  • Skąd: Wejherowo
  • Posiadany samochód: Był: Citroen BX 1.4 TGE 1990;XM, 2.0 1991, Injection; Citroen C5, V6, 2003r., 207 KM manual. Jest: Nissan Maxima 3.0, 200KM, a33, automat.
  • Miejscowość: Wejherowo
[Mk1] Tapicerka C5
« dnia: Grudzień 29, 2011, 13:21:36 »
Witam.
Chcialbym zamienic tapicerke welurowa na skorzana i w zwiazku z tym mam pytanie; czy pasuja fotele, kanapa i boczki z wersji Mk2 lub Mk3?
Czy mozna przelozyc bezproblemowo wnetrze do Mk1?

Pozdrawiam
Stas Bujak, C5, Mk1, 3.0, V6, 2003.
https://drive.google.com/drive/folders/1Hzz00yFkspTuCtAnZ74dRQ-F2A?usp=sharing
Był: Citroen BX 1.4 TGE '90; Citroen XM 2.0 8V Injection '90; Citroen C5 3.0 V6 '03 207KM.
Jest: Nissan Maxima QX 3.0 V6 a33 '03 200KM automat.

Offline Grzegorz Różycki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 972
  • Skąd: Puławy
  • Posiadany samochód: C5 V6 Exclusive '06 BVA LPG, C5 V6 Exclusive '02 BVA LPG
  • Zainteresowania: motoryzacja w każdej postaci :-)
  • Miejscowość: Puławy
Re: [Mk1] Tapicerka C5
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 29, 2011, 13:56:25 »
Cytuj

Stanislaw Bujak napisał:
Witam.
Chcialbym zamienic tapicerke welurowa na skorzana i w zwiazku z tym mam pytanie; czy pasuja fotele, kanapa i boczki z wersji Mk2 lub Mk3?
Czy mozna przelozyc bezproblemowo wnetrze do Mk1?

Pozdrawiam
Stas Bujak, C5, Mk1, 3.0, V6, 2003.


Z mk2 tak, z mk3 nie, bo to całkiem inne auto o całkiem innym kształcie  blach, wnętrza itp.
C5 MkII V6 2,9i (210KM) Exclusive Automatic '06 91kkm
Toyota Prius II 1,5VVTi (110KM) ECVT '09 177kkm
Kueschall Advance '14 (0KM) 0,5kkm

Offline Bartłomiej Trocha

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 757
  • Skąd: Koszecin slaskie
  • Posiadany samochód: C5 I 2.2 hdi 204KM
  • Zainteresowania: Mechanika elektronika programowanie sterownikow
  • Miejscowość: Koszecin slaskie
Re: [Mk1] Tapicerka C5
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 29, 2011, 14:24:43 »
Od anglika przednie drzwi nie podejdą reszta spasi.
Car DNA programowanie ecu, mechanika, elektronika

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 902
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Re: [Mk1] Tapicerka C5
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 31, 2011, 12:39:01 »
A jak jest z podłączeniem elektryki jeśli miało się ręczną regulację? Czy trzeba coś przerabiać, uaktywniać w kompie? Kiedyś był temat o tym, ale wyszukiwarka nic nie znajduje więc byłbym wdzięczny za jakieś info od tych co już montowali bo też się zastanawiam nad zmianą na skórę z elektrycznym sterowaniem.

Offline Bartosz Palusiński

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 432
  • Skąd: Gierałtowice
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MKII 1,6 HDI, Citroen C1 1,0 benz
  • Miejscowość: Gierałtowice
Re: [Mk1] Tapicerka C5
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 31, 2011, 15:25:22 »

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 902
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Re: [Mk1] Tapicerka C5
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 01, 2012, 16:37:46 »
Dzięki. Nie mam tych bezpieczników więc pewnie trzeba będzie dołożyć wiązki do foteli. Zastanawiam się nad kolorem. W tej chwili mam ciemne wnętrze a skóry są ciemne i jasne i nie wiem która ładniej wygląda. Zastanawiam się jakby wyglądała jasna tapicerka z ciemnym kokpitem..

Offline Bartosz Palusiński

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 432
  • Skąd: Gierałtowice
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MKII 1,6 HDI, Citroen C1 1,0 benz
  • Miejscowość: Gierałtowice
Re: [Mk1] Tapicerka C5
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 01, 2012, 21:09:23 »
Ja mam Wiśniowy , ale to podobno było robione na zamówienie

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 902
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Re: [Mk1] Tapicerka C5
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 02, 2012, 10:03:13 »
Hm, nie widziałem nigdy wisniowej tapicerki w C5, pewnie fajnie wygląda. Standardowo to chyba tylko kremowa i szara. Mi sie podoba chyba bardziej kremowa, ale po kilku latach użytkowania raczej szara będzie ładniej wyglądać bo tak na niej nie widać sladów użytkowania no i łatwiej ją utrzymac w czystości więc ze względów praktycznych raczej wybiorę szarą. Wszystko zalezy w jakim będzie stanie. Z drugiej strony jasny kolor trochę by rozjaśnił szare wnętrze C5 więc jest dylemat...

Offline Irek Bommersbach

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 029
  • Skąd: Sosnowiec
  • Posiadany samochód: C crosser 2010, 2.2hdi
  • Miejscowość: Sosnowiec
Re: [Mk1] Tapicerka C5
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 02, 2012, 10:39:32 »
Ja mam z 2005 r i beżowy środek - do tej pory wygląda szałowo. Dwa razy w roku myje wilgotną gąbką i nacieram mleczkiem do wyrobów skórzanych. Na żadnym elemencie nie mam najmniejszego pęknięcia. O skórę trzeba dbać, bo znajomy ma bmw z 2003 czarną skórę a fotele wyglądają jak z przed 30 lat ! Co do wyboru koloru to chyba stara prawda jest najlepsza : jasne auto ciemny środek, ciemne auto jasny środek ale każdy wybiera pod siebie żeby jemu się podobało i był zadowolony. Ja wybrałem kolor bordo z jasną skórą.

Offline Emil Uzunow

  • Sponsor
  • ****
  • Wiadomości: 3 416
  • Skąd: Pruszków
  • Posiadany samochód: C5 MkII Break 2.2 BiTurbo BVA 2007 r. Exclusive
  • Zainteresowania: Od cytryny po ryby
  • Miejscowość: Pruszków
Re: [Mk1] Tapicerka C5
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 02, 2012, 10:45:44 »
Podbiję temat - gdzie powinny się znaleźć  bezpieczniki od el. foteli w MkI ?
Sam co jakiś czas przymierzam się do wymiany na skórę i zastanawiam się czy mam wogólę taką możliwość? A może po VINie da się sprawdzić czy mam puszczoną instalację pod elektryczne fotele? Podgrzewane mam, ale nie z aut. regulacją.

Offline Piotr Bałecki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 350
  • Skąd: Piotrków
  • Posiadany samochód: C5[MkI] 2004 2.0 HDi / C5[MkIII] 2010 1.6HDi
  • Miejscowość: Piotrków
Re: [Mk1] Tapicerka C5
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 02, 2012, 12:24:26 »
Dodatkowe wolne miejsca na bezpieczniki do sterownia fotelami znajduje się w tym zestawie bezpieczników we wnętrzu auta.
Dokładnie za schowkiem po lewej stronie kierownicy.
Nad tą główną skrzynką jest dodatkową szyna. Dochodzi chyba jeszcze jeden duży bezpiecznik pod maską (pod tą skrzynką co pokazałeś na foto). Jak będę przy ojca aucie to zrobię foto.

Offline Wojciech Piątkowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 127
  • Skąd: Kościan
  • Posiadany samochód: DS5 1,6 HDi 115 kM, So Chic
  • Miejscowość: Kościan
Re: [Mk1] Tapicerka C5
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 02, 2012, 12:38:11 »
[...]
Treść wymoderowana.
Ostrzeżenie przyznane.

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 902
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Re: [Mk1] Tapicerka C5
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 02, 2012, 14:34:11 »
Cytuj

Irek Bommersbach napisał:
Ja mam z 2005 r i beżowy środek - do tej pory wygląda szałowo. Dwa razy w roku myje wilgotną gąbką i nacieram mleczkiem do wyrobów skórzanych. Na żadnym elemencie nie mam najmniejszego pęknięcia. O skórę trzeba dbać, bo znajomy ma bmw z 2003 czarną skórę a fotele wyglądają jak z przed 30 lat ! Co do wyboru koloru to chyba stara prawda jest najlepsza : jasne auto ciemny środek, ciemne auto jasny środek ale każdy wybiera pod siebie żeby jemu się podobało i był zadowolony. Ja wybrałem kolor bordo z jasną skórą.


Jasna skóra fajnie się prezentuje. Moja C5 jest czarna i pewnie jasna skóra fajnie by wyglądała tylko, że nie każdy dba o siedzenia tak jak Ty i raczej więcej jest dobrze utrzymanych (czytaj mniej wizualnie zniszczonych) siedzeń w szarym kolorze.  Pewnie trzeba by było jechac samemu i je najpierw umyć :) aby to ocenić bo brud na jasnym jest bardziej widoczny, ale nie mam w pobliżu żadnej oferty a 150-200km nie usmiecha mi się jechać aby to sprawdzic. Dodatkowo nie wiem jak ciemna deska i tunel się komponuje z jasnymi siedzeniami i boczkami. Dzisiaj jeden kolega mi podesłal zdjęcia C5 z szarą skórą i też fajnie wygląda więc raczej zdecyduję sie na szarą.

Offline Irek Bommersbach

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 029
  • Skąd: Sosnowiec
  • Posiadany samochód: C crosser 2010, 2.2hdi
  • Miejscowość: Sosnowiec
Re: [Mk1] Tapicerka C5
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 02, 2012, 15:46:17 »
Jasne fotele do ciemnych boczków i deski to trochę lipa. Jak zmieniać to wszystko na jeden kolor. Jak masz ciemną dechę to bierz ciemne fotele i poszukaj od razu boczków do drzwi. Znajomy ma czarną c5 z ciemną skórą i też jest super. Nie kombinuj z jasnymi fotelami bo będzie za pstrokato. Na allegro jest kilka ofert skórzanej tapicerki, a 150 km to chyba nie jest daleko. Staraj się wybrać tapicerkę z jak najmłodszego modelu.

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 902
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Re: [Mk1] Tapicerka C5
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 02, 2012, 16:20:35 »
Jak będę zmieniał to oczywiście na komplet z boczkami ze skóry w tym samym kolorze :), ale deski nie będę zmieniał bo mam z navi i wyszłaby drożej niż cała tapicerka :). Te 200km to niby nie jest problem, ale na jeden wyjazd cały dzień trzeba przeznaczyć a o odległościach 350-500km nawet nie piszę bo jest tego sporo, ale nie chciałoby mi się tyle jechać po części a wogóle to najlepiej jakby ktoś mi przywiózł te siedzenia i założył :)

Offline Emil Uzunow

  • Sponsor
  • ****
  • Wiadomości: 3 416
  • Skąd: Pruszków
  • Posiadany samochód: C5 MkII Break 2.2 BiTurbo BVA 2007 r. Exclusive
  • Zainteresowania: Od cytryny po ryby
  • Miejscowość: Pruszków
Re: [Mk1] Tapicerka C5
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 02, 2012, 18:12:01 »
Nie mógłbym zasnąć jakbym nie sprawdził czy mam omawiane bezpieczniki. No i jeśli chodzi o te, widoczne na zdjęciu to posiadam 4 sztuki 30A bezpieczników - czyli jestem na dobrej drodze... Czy to już oznacza, że mogę bez problemu dołozyć fotele, czy jeszcze coś musi być spełnione? Napewno - jeśli nie mam - muszę dołożyć 80A bezpiecznik, który znajduje się - no właśnie, gdzie ?

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 902
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Re: [Mk1] Tapicerka C5
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 02, 2012, 18:48:12 »
jak masz te bezpieczniki to nic już nie musisz dokładać tylko dla pewności sprawdź czy masz tam napięcie oraz czy masz instalację pod fotelem.

Offline Emil Uzunow

  • Sponsor
  • ****
  • Wiadomości: 3 416
  • Skąd: Pruszków
  • Posiadany samochód: C5 MkII Break 2.2 BiTurbo BVA 2007 r. Exclusive
  • Zainteresowania: Od cytryny po ryby
  • Miejscowość: Pruszków
Re: [Mk1] Tapicerka C5
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 02, 2012, 19:07:29 »
A gdzie znajdę, sprawdzę czy mam bezpiecznik 80A?
Teraz mam u siebie fotel tylko podgrzewany, ile powinno być wtyczek pod fotelem, wychodzących z podłogi, abym miał też el. regulację?

Offline Irek Bommersbach

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 029
  • Skąd: Sosnowiec
  • Posiadany samochód: C crosser 2010, 2.2hdi
  • Miejscowość: Sosnowiec
Re: [Mk1] Tapicerka C5
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 02, 2012, 19:23:45 »
Cytuj

Artur Juchniewicz napisał:
Jak będę zmieniał to oczywiście na komplet z boczkami ze skóry w tym samym kolorze :), ale deski nie będę zmieniał bo mam z navi i wyszłaby drożej niż cała tapicerka :). Te 200km to niby nie jest problem, ale na jeden wyjazd cały dzień trzeba przeznaczyć a o odległościach 350-500km nawet nie piszę bo jest tego sporo, ale nie chciałoby mi się tyle jechać po części a wogóle to najlepiej jakby ktoś mi przywiózł te siedzenia i założył :)

Co do boczków to upewnij się u sprzedawcy czy tapicerka nie pochodzi z anglika bo wyjazd może być na próżno. Jeżeli nie chcesz jechać to poproś sprzedającego o szczegółowe zdjęcia.

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 902
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Re: [Mk1] Tapicerka C5
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 02, 2012, 19:43:43 »
tak też robię bo większość boczków to angliki lub przerobione angliki. Mam kontakt poza alegro kto ma komplet od EU i cena jest interesująca -500PLN, ale nie ma podgrzewania i nie wiem czy warto bo nie siedziałem na skórze w zimie i nie wiem jakie są wrażenia :)

Offline Bartosz Palusiński

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 432
  • Skąd: Gierałtowice
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MKII 1,6 HDI, Citroen C1 1,0 benz
  • Miejscowość: Gierałtowice
Re: [Mk1] Tapicerka C5
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 02, 2012, 19:48:33 »
Wrażenia nieciekawe , wiem bo mam bez podgrzewania , polecam kupić z grzałkami.

Offline Irek Bommersbach

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 029
  • Skąd: Sosnowiec
  • Posiadany samochód: C crosser 2010, 2.2hdi
  • Miejscowość: Sosnowiec
Re: [Mk1] Tapicerka C5
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 02, 2012, 19:58:01 »
Ja też mam bez podgrzewania i da się wytrzymać. Skóra jak skóra: w zimie chłodzi w lecie grzeje  :) Jeżeli jest możliwość podpięcia elektryki tak żeby grzało to na pewno lepiej szukać z grzaniem, w cenie na pewno bez różnicy.

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 902
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Re: [Mk1] Tapicerka C5
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 02, 2012, 20:00:43 »
no to mnie pocieszyłeś. Różnica w cenie z grzaniem dwukrotna i do tego problem z odbiorem bo gość sobie wpisał odbiór osobisty a ode mnie to 500km więc jeśli miałbym po to jechać to sobie odpuszczę. Jest jeszcze opcja od anglika i przerobić boczki samemu - wyciąć w lewym otwór na wyłącznik a w prawy wstawić zaslepke od peugeota 307 - chyba powinna pasować. Nawet widziałem 1 kpl tak przerobiony na alegro tylko nie wiem jak to z bliska wygląda no i ktos kto się zna od razu rozpozna po rączce, że to anglik. Elektrykę całą i tak pewnie musiałbym zakładać więc to bez różnicy.

Offline Irek Bommersbach

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 029
  • Skąd: Sosnowiec
  • Posiadany samochód: C crosser 2010, 2.2hdi
  • Miejscowość: Sosnowiec
Re: [Mk1] Tapicerka C5
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 02, 2012, 20:56:51 »
Jeżeli taka duża różnica w cenie to bym się nie upierał przy tym podgrzewaniu; naprawdę w zimie nie ma tragedii (żona bardziej narzeka na rozgrzaną od słońca). W anglika osobiście bym się nie bawił bo jestem przeciwnikiem takich dłubanin, poza tym nie wiem czy panel sterowania szyb dobrze się ułoży (rączka kierowcy specjalnie jest inna) no i od razu się rzuca w oko że to przeróbka. Możesz zawsze poszukać osobno boczku od kierowcy. Ja bym radził kupić cały komplet od EU. Fajnie wypastować, wymienić a nie kombinować.

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 902
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Re: [Mk1] Tapicerka C5
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 03, 2012, 11:54:17 »
W sumie same fotele nie są dużo droższe bo za 600PLN można kupic kpl, ale problem jest boczkami z przodu w wersji EU. Chyba kupię bez grzania, mam nadzieję, że nie będzie dużo zimniej w 4 litery niż na welurze :)