Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Gaśnie podczas jazdy  (Przeczytany 944 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomasz Żakowicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 18
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: chwilowo brak, ale będzie:-)
  • Miejscowość: Olsztyn
Gaśnie podczas jazdy
« dnia: Styczeń 11, 2012, 20:31:45 »
Witam Forumowiczów, od paru dni mój zx (1.4 95r.) gaśnie podczas jazdy. Nagle zapalają się wszystkie kontrolki i staje. Z racji że moja żonka nim jeździ, zaobserwowała że, po tym jak przestaje chodzić silnik strasznie zalatuje benzyną w aucie. Zauważyłem również że przy próbie ponownego odpalenia ma trochę problem żeby zapalić i przez chwilę palą się kontrolki od temp. płynu chłodniczego oraz kontrolka ciśnienia oleju. Proszę o pomoc, bo nie mam pojęcia co z nim jest.

Offline Łukasz Adamczyk

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 028
  • Skąd: Wałbrzych
  • Posiadany samochód: BX GTI 16V MKII 93,BX GTI 16V MKI i inne
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Wałbrzych
Re: Gaśnie podczas jazdy!!! HELP!!
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 11, 2012, 21:58:43 »
Sprawdź moduł. Tez tak miałem i to w zimie. jechałem jechałem i nagle choinka na desce to nie zostawało mi nic innego jak jechac w zaspe aby nie zrobic zatoru. Wymieniłem moduł i śmigał jak nowy. operacja za 20 zł :D
SUDECKI KLUB CITROENA

Na sprzedaż wszystkie części z XMa 2.1 td-wszystko co potrzeba!!! Oraz jakies większe, mniejsze graty do BXa...

PS.
Było kilka AXów, BXów, XMów jeden ZX i inne a historia dalej pisze swój ...

Offline Tomasz Żakowicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 18
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: chwilowo brak, ale będzie:-)
  • Miejscowość: Olsztyn
Re: Gaśnie podczas jazdy!!! HELP!!
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 11, 2012, 22:52:30 »
Tylko jaki to moduł. Jestem zielony jeśli chodzi o takie sprawy, ale mam nadzieje że mi pomożecie :-)

Offline Łukasz Adamczyk

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 028
  • Skąd: Wałbrzych
  • Posiadany samochód: BX GTI 16V MKII 93,BX GTI 16V MKI i inne
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Wałbrzych
Re: Gaśnie podczas jazdy!!! HELP!!
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 11, 2012, 23:26:17 »
Cytuj

Tomasz Żakowicz napisał:
Tylko jaki to moduł. Jestem zielony jeśli chodzi o takie sprawy, ale mam nadzieje że mi pomożecie :-)

Ok więc tak. Masz foto i czerwonym kółkiem zaznaczony masz aparat z cewką (tam gdzie wchodza bumowe przewody wysokiego napięcia) Jeśłi dobrze oglądniesz to sobie to pod  spodem tego ustrojstwa zobaczysz przykręcony plastikowy płaski przedmiot który jest podpiety kostką zasilającą to właśnie jest moduł. Aby się do niego dostac najlepiej odkręcić sobie wszystko obrócić i przykręcić nowy moduł podpiąć go kostką i złożyc wszystko do kupy powinno działaś bez zarzutu. Oczywiście jeśłi daz rade to możesz spróbować wykręcić stary moduł i wkręcić nowy tyle że bedzie to troche robotaa na macanego ale tezz się da z tego co pamiętam.
SUDECKI KLUB CITROENA

Na sprzedaż wszystkie części z XMa 2.1 td-wszystko co potrzeba!!! Oraz jakies większe, mniejsze graty do BXa...

PS.
Było kilka AXów, BXów, XMów jeden ZX i inne a historia dalej pisze swój ...

Offline Tomasz Żakowicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 18
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: chwilowo brak, ale będzie:-)
  • Miejscowość: Olsztyn
Re: Gaśnie podczas jazdy!!! HELP!!
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 12, 2012, 00:21:02 »
Dziękuję Ci bardzo za nakierowanie mnie gdzie tego szukać i za foto. Sprawdzę to i dam znać jaki rezultat to przyniosło. Pozdrawiam

Offline Łukasz Adamczyk

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 028
  • Skąd: Wałbrzych
  • Posiadany samochód: BX GTI 16V MKII 93,BX GTI 16V MKI i inne
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Wałbrzych
Re: Gaśnie podczas jazdy!!! HELP!!
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 12, 2012, 11:28:50 »
Cytuj

Tomasz Żakowicz napisał:
Dziękuję Ci bardzo za nakierowanie mnie gdzie tego szukać i za foto. Sprawdzę to i dam znać jaki rezultat to przyniosło. Pozdrawiam

No z tego co piszesz to objaw identyczny jak u mnie Jak już zgasł to problem z odpaleniem... trzeba było troche poczekac  jak odpalił to już normalnie lub jeszcze raz taki numer wywija i koniec.
SUDECKI KLUB CITROENA

Na sprzedaż wszystkie części z XMa 2.1 td-wszystko co potrzeba!!! Oraz jakies większe, mniejsze graty do BXa...

PS.
Było kilka AXów, BXów, XMów jeden ZX i inne a historia dalej pisze swój ...