Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Pęknięty plastik klapy bagażnika  (Przeczytany 3290 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Michał Dądela

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 26
  • Skąd: Bytom
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.6i 16v SX '06
  • Miejscowość: Bytom
Pęknięty plastik klapy bagażnika
« dnia: Styczeń 16, 2012, 10:29:09 »
Witam,

mam następujący problem. Wczoraj przy próbie otwarcia bagażnika w mojej Xsarze Picasso przymarzła klapa i przy próbie otwarcia złamałem ten plastik za który się chwyta w celu otwarcia klapy.

Próbowałem to skleić, jednak niestety plastik ten napręża się przy każdej próbie otwarcia klapy więc nie trzyma się to sklejone miejsce.

Mam w związku z powyższym następujące pytania:
1. W jaki sposób ściągnąć ten plastik z tylnej klapy,
2. Czy spotkaliście gdzieś może używany taki plastik,
3. Ile ewentualnie może kosztować taki plastik w ASO?

Dziękuję i pozdrawiam
Michał Dądela
:) Citroen Xsara Picasso 1.6i 16v SX '06 :)

Offline Bartłomiej Lofek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 197
  • Skąd: Bielsko-Biała
  • Posiadany samochód: Pikuś 2.0 HDI 2001
  • Miejscowość: Bielsko-Biała
Re: Pęknięty plastik klapy bagażnika
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 16, 2012, 20:01:54 »
LINK albo LINK
Trochę historii: maluch, polonez, maluch, tico, polonez, maluch, polonez, polonez MPI, mazda 121, seat ibiza, XSARA PICASSO :)

Offline Marek Konopka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 56
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: picasso 2.0HDI 2004
  • Zainteresowania: CapsLock
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Pęknięty plastik klapy bagażnika
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 16, 2012, 22:14:43 »
dostęp uzyskuje się demontując wykładzinę klapy ale to dużo spinek mocujących więc przy temp.ujemnej nie obędzie się bez strat.dla leniwych wystarczy demontaż kratki wentylacyjnej i trochę gimnastyki,są cztery nakrętki.po odkręceniu trzeba mocno szarpnąć bo są też plastikowe spinki mocujące . listwę bez problemu kupisz na allegro przy odrobinie szczęścia w kolorze oryginału. uwaga;listwa jest identyczna we wszystkich rocznikach jedyny haczyk to przycisk elektryczny zamka.do nowszych modeli nie pasuje przycisk starego typu z gumową zaślepką więc trzeba szukać po roczniku albo kupić komplet-ja miałem szczęście bo w kupionej listwie był przycisk mimo że go nie zamawiałem.chciałem
mieć ten stary bo jest zabezpieczony gumą a ten nowy typ nie budzi zaufania.powodzenia.
Ps.po demontażu być może uda się zespawać te plastiki bo z doświadczenia wiem że klejenie nie wystarcza na długo.

Offline Michał Dądela

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 26
  • Skąd: Bytom
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.6i 16v SX '06
  • Miejscowość: Bytom
Re: Pęknięty plastik klapy bagażnika
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 17, 2012, 12:48:42 »
Bardzo dziękuję za odpowiedzi.

Chyba się w takim razie wstrzymam do wiosny z zakładaniem nowej listwy i na razie będę otwierać bagażnik delikatnie żeby plastik nie połamał się do końca.

Swoją drogą macie może jakieś patenty żeby jakoś lepiej przymocować tą listwę? Bo ten plastik odgina się przy każdym otwieraniu klapy i powiem szczerze że nie dziwi mnie fakt, że w końcu pękł przy temperaturach poniżej zera bo klapa lekka nie jest...

Pozdrawiam
:) Citroen Xsara Picasso 1.6i 16v SX '06 :)

  • Gość
Re: Pęknięty plastik klapy bagażnika
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 17, 2012, 15:21:55 »
Proponowałbym sprawdzić czy siłowniki od klapy są w pełni sprawne. Bardzo często to one sa przyczyną pęknięcia uchwytu klapy. Siłownik powinien "zadziałać' w momencie kiedy klapa odejdzie od nadwozia na kilkanaście centymetrów. Wtedy czuć wyraźnie że jest jakby lżejsza.
Miałem podobnie, że ciężar klapy był bardzo odczuwalny, okazało sie że ten po stronie kierowcy prawie wcale nie trzymał, po wymianie na nowy , jest rewelacyjnie.

Offline Bartłomiej Lofek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 197
  • Skąd: Bielsko-Biała
  • Posiadany samochód: Pikuś 2.0 HDI 2001
  • Miejscowość: Bielsko-Biała
Re: Pęknięty plastik klapy bagażnika
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 17, 2012, 23:10:39 »
Cytuj

Michał Dądela napisał:
 Bo ten plastik odgina się przy każdym otwieraniu klapy i powiem szczerze że nie dziwi mnie fakt, że w końcu pękł przy temperaturach poniżej zera bo klapa lekka nie jest...

Pozdrawiam


wiesz... nie wiem jak u Ciebie ale u mnie nie ma problemu z odginającym się uchwytem. powiedziałbym nawet że jest zaskakująco twardy... a moje autko ma 5 lat więcej.... chyba że nowsze miały bardziej oszukiwane tworzywo
Trochę historii: maluch, polonez, maluch, tico, polonez, maluch, polonez, polonez MPI, mazda 121, seat ibiza, XSARA PICASSO :)