Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Mocne "tąpnięcie" przy ostrym ruszaniu  (Przeczytany 1510 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał Czarniecki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 31
  • Skąd: Wiśniowa Góra
  • Posiadany samochód: Mondeo mk4 2.0 tdci (czyli HDI w innej budzie) / C3 1.4 HDI
  • Miejscowość: Wiśniowa Góra
Mocne "tąpnięcie" przy ostrym ruszaniu
« dnia: Marzec 19, 2012, 17:31:52 »
Witam
Cytrynkę mam od niedawna i głównie jeździ nią zona. W sobotę wyłapałem dziwną sprawę - Musiałem ostro ruszyć ze skrzyżowania (wyjeżdżałem z podporządkowanej i za późno zobaczyłem gościa z pierwszeństwem - krzaki zasłaniały i trochę chyba spanikowałem :-| )
Przy wciśnięciu na pierwszym biegu pedału do oporu spod auta (przód) dobiegł głośny odgłos jakby coś mocno uderzyło albo pękło..
Zatrzymałem się - zajrzałem pod auto - wszystko wygląda OK. Ruszyłem tak samo (pedał do podłogi) i nic. Potem przy normalnej jeździe też nic się nie działo. Dopiero kiedy trochę za szybko najechałem na garb spowalniający usłyszałem podobny odgłos.... :-| W obydwu przypadkach koła były prosto lub tylko lekko skręcone.
Taki sam efekt (tylko cichszy) pojawił się jak męczyłem się z wyjechaniem z parkingu przy maksymalnym skręcie kół na wstecznym

Dodatkowo - przy nieco za ostrym skręcie (też jak na złość tylko raz) po lewej stronie z przodu pojawiło się dziwne dudnienie.  I znowu próba powtórzenia "defektu" się nie powiodła

Co to może być ? Jak na złość astra w warsztacie i cienko by było drugie auto też do naprawy odstawiać :(
Dziwi mnie że nie jest to coś co się zawsze w takiej samej sytuacji powtarza

Może panikuję - ale nie nam jeszcze auta
"Diesel to do traktora a samochody na F omijać dalekim łukiem"
Tylko krowa nie zmienia poglądów
Dwa francuskie diesle w domu :)
I szukam kolejnego :)

Offline Jarosław Plucha

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 074
  • Skąd: Kluczbork
  • Posiadany samochód: C4 Grand Picasso Exclusive 2.0HDI 150KM 2014, C3 1.4i Furio 2005
  • Miejscowość: Kluczbork
Re: Mocne "tąpnięcie" przy ostrym ruszaniu
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 19, 2012, 23:03:46 »
Dziwne. Objawy jakby nie pasujące do siebie z opisanych przez Ciebie sytuacji. Co by tu wydedukować. Jedynie co mi przychodzi do głowy to albo odgłos koła pasowego, albo kolumna MCPersona, albo łączniki stabilizatorów lub zerwane poduszki, a na garbie to mogło być wszystko, np rura wydechowa albo wahacz lub cokolwiek.
Pozdrawiam Jarosław Plucha :evil:

Offline Adam Werk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 59
  • Skąd: Berlin / Toruń
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1,8 Kat
  • Miejscowość: Berlin / Toruń
Re: Mocne "tąpnięcie" przy ostrym ruszaniu
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 20, 2012, 14:00:49 »
Polecam pojechać na stację diagnostyczną, tam gdzie się robi przeglądy.
Panowie dokładnie wiedzą jak sprawdzić zawieszenie i układ jezdny. Wyeliminujesz w ten sposób ewentualne uszkodzenie tych elementów.

koszt, 20-50 zł.
Xsara Picasso 1,8 Kat
Gościnnie w Toruniu

Offline Michał Czarniecki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 31
  • Skąd: Wiśniowa Góra
  • Posiadany samochód: Mondeo mk4 2.0 tdci (czyli HDI w innej budzie) / C3 1.4 HDI
  • Miejscowość: Wiśniowa Góra
Re: Mocne "tąpnięcie" przy ostrym ruszaniu
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 21, 2012, 14:08:08 »
Adam - na początku miesiąca auto przeszło przegląd zerowy. Włącznie z pełnym sprawdzeniem zawieszenia ( dokładniej na moją prośbę) Stąd też moje zaniepokojenie. Ale chyba rzeczywiście wybiorę się tam ponownie. - Może coś poleciało - w końcu auto ma swoje lata i kobieta nim jeździ :P
"Diesel to do traktora a samochody na F omijać dalekim łukiem"
Tylko krowa nie zmienia poglądów
Dwa francuskie diesle w domu :)
I szukam kolejnego :)

Offline Adam Werk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 59
  • Skąd: Berlin / Toruń
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1,8 Kat
  • Miejscowość: Berlin / Toruń
Re: Mocne "tąpnięcie" przy ostrym ruszaniu
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 21, 2012, 19:18:06 »
ale to co Ci się stało, nie miało miejsca miesiąc temu tylko w ostatnią sobotę.

Wszystko mogło się popsuć, nie można gdybać tylko po prostu sprawdzić
Gwarantuję że taniej i pewniej, będzie na stacji niż w serwisie ASO.
Chociaż w ASO mogą to zrobić za darmo, ale wg mnie nie do końca będzie to "miarodajne" w końcu chcą zarobić, więc znajdą wiele elementów do wymiany :)
Xsara Picasso 1,8 Kat
Gościnnie w Toruniu