Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Wymiana żaróweczek w podświetlaniu klimy manualnej  (Przeczytany 1047 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomek Melka

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 5
  • Skąd: Ostrów Wlkp.
  • Posiadany samochód: XP 1.6 8V + LPG 2001
  • Miejscowość: Ostrów Wlkp.
Wymiana żaróweczek w podświetlaniu klimy manualnej
« dnia: Kwiecień 08, 2012, 22:57:50 »
Witam Panowie.

Szukam wskazówek jak wymienic żaróweczki od podświetlania panelu klimatyzacji malualnej. Jest na forum instrukcja ale dotyczy ona klimatronika. Skorzystałem z niej i dostałem się do panelu ale potem zonk. Okazuje sie że są tam chyba 3 żaróweczki ale nic idzie ich wyjąć. Wydaje mi się, że trzeba poodpinać 3 linki od pokręteł i kostke z kabelkami, ale nie wiem czy dobrze kombinuję.

Może ktoś wymieniał tam żaróweczki, bo szukam już dość długo jakiejkolwiek informacji na naszym formu i nic nie mogę znaleść.

Offline Waldemar Leszczynski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 9
  • Skąd: Lubań
  • Posiadany samochód: C3 HDI C4Picasso 1.6HDI
  • Miejscowość: Lubań
Re: Wymiana żaróweczek w podświetlaniu klimy manualnej
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 08, 2012, 23:17:17 »
Witam!
  Trzeba wyjąć cały panel na zewnątrz i go rozpołowić (zejdzie dobra godzinka lub dwie). Żaróweczki "normalne" wtykane 1.2W. Cały problem to cięgna sterujące, łatwo połamać dźwigienki lub mocowania pancerza w panelu podczas montażu..na szczęście używka nie jest droga. POWODZENIA!

Offline Tomek Melka

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 5
  • Skąd: Ostrów Wlkp.
  • Posiadany samochód: XP 1.6 8V + LPG 2001
  • Miejscowość: Ostrów Wlkp.
Re: Wymiana żaróweczek w podświetlaniu klimy manualnej
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 08, 2012, 23:34:29 »
Żaróweczki mam już kupione, bo wcześniej poczytałem troche forum, rozebranie konsoli zajęło mi jakieś 5 min i na tym stanąłem. Oglądałem tan panel, wystawały tam jakieś uchwyty żaróweczek ale nie szlo ich ruszyć nawet kombinerkami.

Czyli tak jak myslałem, trzeba zdjąc linki i rozpołowic panel, ale nie chciałem ruszać tych linek żeby czegoś nie zepsuć. Sporo przy tym roboty wyjdzie w przeciwieństwie do klimatronika, no ale cóż trzeba tam zajrzeć.

Dzięki za szybką odpowiedź.

Offline Tomek Melka

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 5
  • Skąd: Ostrów Wlkp.
  • Posiadany samochód: XP 1.6 8V + LPG 2001
  • Miejscowość: Ostrów Wlkp.
Re: Wymiana żaróweczek w podświetlaniu klimy manualnej
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 10, 2012, 11:36:40 »
Wymieniłem te nieszczęsne żaróweczki, na 3 świeciła tylko 1. Dostęp do nich jest masakryczny, najgorsze są te linki od pokręteł. Zdjęcie tych linek nie jest już proste a założenie to dopiero wyzwanie. Coś tam troche połamałem, ale jakoś wszystko na razie działa.
Szkoda, że to tak dziwnie wymyślili, że do wymiany głupiej żaróweczki trzeba wszystko wypinać i rozbierać na części pierwsze.

Jak znajde troche czasu to wstawie fotki z wymiany.