Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Łożysko poduszki amortyzatora  (Przeczytany 1148 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Jacek Żelazny

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • Skąd: Rzozów
  • Posiadany samochód: citroen ZX
  • Miejscowość: Rzozów
Łożysko poduszki amortyzatora
« dnia: Kwiecień 16, 2012, 21:42:30 »
Witam, jestem od niedawna uzytkownikiem Citroena ZX 1.6i .Musze wymienic łożyska poduszek amortyzatorów. Moje pytanie do Kolegów jak sie do tego zabrac ? Jak wymontowac kolumne McPherson, co trzeba rozpiac aby nie bylo problemu ja wyciagnac.Moze ktos posiada jakis manual, z gory dziękuje i pozdrawiam Wszystkich.

Offline Makar Michał

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 166
  • Skąd: Augustów Białystok
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1.1i (60KM)
  • Zainteresowania: Elektrotechnika
  • Miejscowość: Augustów Białystok
Re: Łożysko poduszki amortyzatora
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 17, 2012, 10:57:48 »
Najlepiej wszystko rozpiąć i wyjąć razem ze zwrotnicą (wtedy można uznać że nie ruszysz geometrii zawieszenia). Najpierw luzujesz śrubę trzymającą półoś w łożysku (w piaście koła), potem auto do góry, ściągasz koło, następnie odkręć zacisk hamulcowy i tymczasowo podwieś na drucie lub sznurku pod sprężyną (żeby nie przeszkadzał i żeby nie zapowietrzyć hebli przez odkręcenie przewodu elastycznego)potem po kolei łącznik stabilizatora od amortyzatora trzeba odkręcić, rozpiąć sworzeń wahacza od zwrotnicy, odkręcić końcówkę drążka kierowniczego, wyjąć półoś ze zwrotnicy no i praktycznie McPherson już na rękach, jeszcze tylko 3 śruby pod maską i cała kolumna na stole. Ja wyciągałem żeby wymienić łożysko piasty koła i poza koniecznością odcięcia łącznika drążka od amortyzatora kątówką nie napotkałem żadnych problemów. Powodzenia!

Offline Tomasz Wroniszewski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 067
  • Skąd: Turzany
  • Posiadany samochód: 406 2.0 HDI, C5 '04 2.0 HDi, PF 126p
  • Miejscowość: Rudawa
Re: Łożysko poduszki amortyzatora
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 17, 2012, 21:58:06 »
Jak Ci tylko skrzypi to polecam spryskanie sylikonem w sprayu. Pomogło na ok 20 000km! potem wymieniłem z poduszką, amorem itp.

Offline Jacek Żelazny

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • Skąd: Rzozów
  • Posiadany samochód: citroen ZX
  • Miejscowość: Rzozów
Re: Łożysko poduszki amortyzatora
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 22, 2012, 23:32:33 »
Dziekuje za rozjasnienie tematu, chyba w tym tygodniu wezme sie za to, choc chyba łatwo nie bedzie, ale jakos sie poradzi, pozdrawiam.