Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: P 1280 nieznany  (Przeczytany 3646 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Maciej Kalinowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 30
  • Skąd: Suchowola
  • Posiadany samochód: citroen xsara picasso 2003 1.8 b+lpg
  • Miejscowość: Suchowola
P 1280 nieznany
« dnia: Lipiec 14, 2012, 07:48:17 »
Witam wszystkich czy ktoś może z was wie co może oznaczać błąd jak w tytule ,bo po wyskoczeniu u mnie tego błędu auto traci moc i nie jedzie więcej niż 30 na godzinę po skasowaniu błędu wszystko wraca do normy. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Offline Pawel Dienwebel

  • Sponsor
  • *
  • Wiadomości: 224
  • Skąd: Poznan
  • Posiadany samochód: Bylo: Picasso 1.8 Exclusive/2003 (LPG Sequent24 BRC)<BR> Toyota Sienna 2007
  • Miejscowość: Poznan
Re: P 1280 nieznany
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 14, 2012, 16:22:47 »
Cytuj

Maciej Kalinowski napisał:
Witam wszystkich czy ktoś może z was wie co może oznaczać błąd jak w tytule ,bo po wyskoczeniu u mnie tego błędu auto traci moc i nie jedzie więcej niż 30 na godzinę po skasowaniu błędu wszystko wraca do normy. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Kody błędów:
http://forum.carpartseuro.com/Books/FaultCodes2008/CITROEN-C3-C5-C2-Picasso-FaultCodes-0300.pdf

Offline Maciej Kalinowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 30
  • Skąd: Suchowola
  • Posiadany samochód: citroen xsara picasso 2003 1.8 b+lpg
  • Miejscowość: Suchowola
Re: P 1280 nieznany
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 14, 2012, 17:32:19 »
Dzieki a jeszcze możne ktoś wie jak mógłbym zdiagnozować czy uszkodzony jest czujnik czy przepustnica

Offline Maciej Kalinowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 30
  • Skąd: Suchowola
  • Posiadany samochód: citroen xsara picasso 2003 1.8 b+lpg
  • Miejscowość: Suchowola
Re: P 1280 nieznany
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 20, 2012, 20:07:13 »
Witam wszystkich ponownie w tej chwili moja cytrynka jest już stale w trybie serwisowym i nie chce jeździć po skasowaniu błędu, czy naprawdę nikt nie miał styczności z tym błędem i nie miał takiej awarii proszę o odpowiedzi.Czy jest to możliwe,ze mogę mieć zawalony katalizator myślę tak ponieważ jakiś czas temu wywalało mi błąd P0401- niski przepływ powietrza w recyrkulacji spalin,ale nic się nie działo tylko kasowałem i kontrolka znikała do czasu błędu P1280 tak wiec proszę o rady.Jeszcze jedno RGR zaślepiłem ale nic to nie dało.

Gachu

  • Gość
Re: P 1280 nieznany
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 21, 2012, 10:03:27 »
podjedź na diagnostykę komputerem serwisowym citroena lub peugota innymi tego nie sprawdzisz

Offline Maciej Kalinowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 30
  • Skąd: Suchowola
  • Posiadany samochód: citroen xsara picasso 2003 1.8 b+lpg
  • Miejscowość: Suchowola
Re: P 1280 nieznany
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 21, 2012, 16:22:49 »
jeszcze jedno pytanie czy po przejściu samochodu w tryb serwisowy przepustnica po dodaniu gazu powinna się otwierać czy nie bo u mnie leży w miejscu jak zaklęta chociaż słychać ze wkręca się w wyższe obroty

Gachu

  • Gość
Re: P 1280 nieznany
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 21, 2012, 18:53:23 »
jeśli przepustnica się nie otworzy to silnik nie ma jak się wkręcić na wyższe obroty bo brakuje powietrza - musi się uchylać

Offline Maciej Kalinowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 30
  • Skąd: Suchowola
  • Posiadany samochód: citroen xsara picasso 2003 1.8 b+lpg
  • Miejscowość: Suchowola
Re: P 1280 nieznany
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 21, 2012, 20:16:58 »
przed chwilą jeszcze raz sprawdzałem, jest uchylona ale przy dodawaniu gazu nie rusza sie a obroty sa  od 800-3000. przy takich obrotach powinno byc widac uchylenie

Gachu

  • Gość
Re: P 1280 nieznany
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 22, 2012, 11:08:49 »
takie uchylenie wystarczy, spróbuj wyczyścić bo może się tylko zacięła jeśli nie to musisz ją wymienić

Offline Maciej Kalinowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 30
  • Skąd: Suchowola
  • Posiadany samochód: citroen xsara picasso 2003 1.8 b+lpg
  • Miejscowość: Suchowola
Re: P 1280 nieznany
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 22, 2012, 15:49:22 »
To znaczy ze to może być przepustnica uszkodzona, bo ja ją wczoraj czyściłem i nadal żadnej reakcji, a to jest przepustnica elektroniczna. Jeżeli to by była ona to byłbym bardzo zadowolony bo byłby problem z głowy.Tak czy inaczej trzeba kupić nowa.Jeszcze jedno na wolnych obrotach kontrolka silnika mi się nie zapala tylko po dodaniu gazu może to coś pomoże w zdiagnozowaniu usterki.

Offline Maciej Kalinowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 30
  • Skąd: Suchowola
  • Posiadany samochód: citroen xsara picasso 2003 1.8 b+lpg
  • Miejscowość: Suchowola
Re: P 1280 nieznany
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 12, 2012, 16:54:04 »
Witam ponownie problem został rozwiązany starczyło tylko zatankować benzyny żeby wskaźnik pokazywał powyżej stanu rezerwy i niepotrzebna była druga przepustnica która kupiłem i nic to nie pomogło tylko chodzi o autentyczny stan rezerwy a nie o taki jak się jeździ na gazie kiedy wskaźnik paliwa przekłamuje

Offline Pawel Dienwebel

  • Sponsor
  • *
  • Wiadomości: 224
  • Skąd: Poznan
  • Posiadany samochód: Bylo: Picasso 1.8 Exclusive/2003 (LPG Sequent24 BRC)<BR> Toyota Sienna 2007
  • Miejscowość: Poznan
Re: P 1280 nieznany
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 12, 2012, 20:52:17 »
Cytuj

Maciej Kalinowski napisał:
Witam ponownie problem został rozwiązany starczyło tylko zatankować benzyny żeby wskaźnik pokazywał powyżej stanu rezerwy i niepotrzebna była druga przepustnica która kupiłem i nic to nie pomogło tylko chodzi o autentyczny stan rezerwy a nie o taki jak się jeździ na gazie kiedy wskaźnik paliwa przekłamuje

Staraj się nie jeździć na oparach - szkoda pompy.

Offline Maciej Kalinowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 30
  • Skąd: Suchowola
  • Posiadany samochód: citroen xsara picasso 2003 1.8 b+lpg
  • Miejscowość: Suchowola
Re: P 1280 nieznany
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 13, 2012, 14:21:38 »
zawsze miałem pol zbiornika jak jeździłem na gazie ale pomyślałem przegonić go trochę na benzynie i tak zjechałem do rezerwy i tu była niespodzianka w życiu bym nie pomyślał ze tak zareaguje ten francuzik

Offline Maciej Kalinowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 30
  • Skąd: Suchowola
  • Posiadany samochód: citroen xsara picasso 2003 1.8 b+lpg
  • Miejscowość: Suchowola
Re: P 1280 nieznany
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 01, 2012, 19:18:36 »
Witam ponownie znow ta sama awaria tyle ze samochod stoi u elektryka samochodowego a tam rozkladaja rece i nie moga zdjagnozowac usterki wyskoczyl im blad P1163 i nie ma konkretnej definicji tego bledu wiec sprawdzaja wszystko po omacku a mi juz sil brakuje do tego samochodu moze ktos z was zna konkretna definicje tego bledu

Offline Maciej Kalinowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 30
  • Skąd: Suchowola
  • Posiadany samochód: citroen xsara picasso 2003 1.8 b+lpg
  • Miejscowość: Suchowola
Re: P 1280 nieznany
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 11, 2012, 20:38:23 »
i dalej walczą z moim samochodem i nie maja pomysłu na rozwiązanie to już dwa tygodnie i bez rezultatu,wymieniony erg i map sensor i nic wywala błędy P1280 P1163 P1455 czy ktoś coś z was szanownych formulowiczow wie coś w tym temacie bo jeszcze tydzień i ten szrot jedzie na szrot taniej mi wyjdzie bo już dobrych parę stów poszło w błoto.

Offline Maciej Kalinowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 30
  • Skąd: Suchowola
  • Posiadany samochód: citroen xsara picasso 2003 1.8 b+lpg
  • Miejscowość: Suchowola
Re: P 1280 nieznany
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 18, 2012, 10:22:22 »
witam ponownie odebrałem samochód od mechanika bo się poddał i nie jest w stanie naprawić usterki może ktoś z was wie czy to może być wina potencjometru bo przepustnica już wymieniona dołączam link                                                         http://i1.ytimg.com/vi/dijdIzSIc5w/mqdefault.jpg

Offline Maciej Kalinowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 30
  • Skąd: Suchowola
  • Posiadany samochód: citroen xsara picasso 2003 1.8 b+lpg
  • Miejscowość: Suchowola
Re: P 1280 nieznany
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 18, 2012, 10:27:10 »