Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Podgrzewacz płynu chłodniczego do 1.8 16V  (Przeczytany 1822 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fridayek81

  • Gość
Podgrzewacz płynu chłodniczego do 1.8 16V
« dnia: Lipiec 17, 2012, 09:41:49 »
Cześć koledzy mam pytanie czy do benzyny spokojnie mógłbym zamontować takowe urządzenie
: http://allegro.pl/podgrzewacz-wody-citroen-xara-picasso-2-0-hdi-i2427299125.html?source=oo
chciałbym aby w zimowe poranki szybciej nagrzewało Mi wnetrze dokładniej chodzi o przednią szybę dla bezpiecznej jazdy.
Moje drugie pytanie brzmi ile to pobiera prądu? i ile ma grzałek, może Ktoś rozbierał to urządzenie?
Dzięki za pomoc i wskazówki
Pozdrawiam
Przemek

Offline Mieczysław Świderski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 57
  • Skąd: Żagań
  • Posiadany samochód: Xara picasso 2000 1.6 Benz
  • Miejscowość: Żagań
Re: Podgrzewacz płynu chłodniczego do 1.8 16V
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 17, 2012, 11:03:38 »
Witam zabieram się za montaż takiego podgrzewacza w swojej cytrynie. Mam już podgrzewacz, nowe świece, okablowanie. Jeszcze przekaźnik oraz redukcję do węży. Chcę to zamontować w celu przyśpieszenia przełączania na lpg zimą oraz szybszego nagrzania się auta. Według dokumentacji moich świeć pobór prądu to 5A, czyli razem 20A. Zakładam że jest to podobny pobór jak ogrzewanie tylnej szyby ( może trochę większy). Załączanie zrobię ręcznie i tylko przy zapalonym samochodzie , ewentualnie jakiś bezpiecznik termiczny gdybym zapomniał o wyłączeniu. Odpalanie tego bez odpalania auta to śmierć dla AKU. Reszta okaże się po testach. Na razie jest ciepło i nie chcę mi się grzebać:) Zapomniałem dodać że ta grzałka to nic innego jak świece żarowe od diesla wkręcone w obudowę grzałki. Jest to jakiś sposób na poradzenie sobie z mrozami ale nie zwalnia to nas z sprawdzenia sprawności układu np termostatu.

fridayek81

  • Gość
Re: Podgrzewacz płynu chłodniczego do 1.8 16V
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 17, 2012, 22:43:09 »
Dzięki za odpowiedz i podpowiedź w temacie , a słuchaj masz ten podgrzewacz od diesla oryginalny bo na allegro koleś sprzedawał grzałki wpinane między wąż na 2 lub 3 świece, a ciekawe ile oryginał od diesla ma 3 czy 2 świece i jaki koszt świec gdybym kupił używany taki podgrzewacz.
Wiesz myślę głównie o przedniej szybie jak wchodzę, odpalam silnik włączyłbym podgrzewacz i na szybę ustawiam powietrze i żeby po 2-5min powietrze szło na szybę ciepłe dodatkowo też mam instalację lpg to szybciej sie przełączy
A możesz w wolnej chwili na PW zdjęcia podrzucić wszystkiego co potrzebne do instalacji i gdzie to wmontować
Pozdrawiam
Przemek

Offline Arkadiusz Ćwikliński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 90
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.8 + lpg. Landi Renzo 2000r.
  • Miejscowość: Łódź
Re: Podgrzewacz płynu chłodniczego do 1.8 16V
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 18, 2012, 11:56:55 »
Ej kolego samolub z Ciebie. Niech wrzuci na forum. Inni też by chcieli zobaczyć.

Offline Kamil Mikołajczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 100
  • Skąd: Piotrkówek Duży
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.8 , Yaris 1.0
  • Miejscowość: Piotrkówek Duży
Re: Podgrzewacz płynu chłodniczego do 1.8 16V
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 18, 2012, 15:39:55 »
Mając LPG zamiast wstawiać kolejne urządzenie i ciąć wąż ( kolejne miejsce do cieknięcia ) to lepiej wywiercić dziurę w parowniku ( oczywiście w sekcji wodnej ;) ) nagwintować i tam wkręcić świecę, dodatkowo można zasilanie świecy podłączyć przez przekaźnik do zasilania zaworu lpg w parowniku w ten sposób że świeca będzie grzać tylko wtedy gdy auto będzie jechać zimne na benzynie do czasu przełączenia się na lpg czyli osiągnięcia odpowiedniej temperatury. Oczywiście dodatkowy włącznik będzie potrzebny do wyłączenia urządzenia na lato oraz na wypadek jazdy na samej benzynie np gdy skończy się gaz.

Offline Mieczysław Świderski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 57
  • Skąd: Żagań
  • Posiadany samochód: Xara picasso 2000 1.6 Benz
  • Miejscowość: Żagań
Re: Podgrzewacz płynu chłodniczego do 1.8 16V
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 18, 2012, 23:10:34 »
Witam mój egzemplarz pochodzi od jakiegoś renaulta chyba z silnikiem diesla DCI , posiada 4 świece. Nie jest trudno zaleźć  występował w różnych markach nie tylko francuzy lecz też np VW lub BMW . Nie wiem czy będę podpinał wszystkie4 świece zobaczymy jak sprawy prądowe będą wyglądać nie chcę usmażyć alternatora. Tutaj masz identyczny jak mój i piszę że od xsary http://allegro.pl/citroen-xsara-ii-01-04r-2-0-hdi-podgrzewacz-wody-i2432002263.html . Wrzucę foty w wolnym czasie. Z montażem chyba poczekam do jesieni teraz jest gorącą i nie spieszy mi się. Co do wiercenia w reduktorze według mnie to nie jest dobry pomysł, za dużo zachodu, można coś uszkodzić. Najprostsza sprawa to jednak przecięcie węża i wstawienie tego szeregowo, proste rozwiązania są najczęściej najlepsze a czy będę miał o jedno przecięcie na wężu więcej to nie robi dla mnie różnicy. Jeszcze nie zastawiałem się gdzie to upcham ponieważ reduktor mam upakowany w takim miejscu że będę musiał wymienić wąż na nieco dłuższy żeby grzałka nie znajdował się obok plastikowych elementów tak dla bezpieczeństwa.

Offline Mieczysław Świderski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 57
  • Skąd: Żagań
  • Posiadany samochód: Xara picasso 2000 1.6 Benz
  • Miejscowość: Żagań
Re: Podgrzewacz płynu chłodniczego do 1.8 16V
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 18, 2012, 23:16:06 »
Robiłem testy w domu, włożyłem całą grzałkę do wiadra z zimną wodą i podłączałem kolejno świece pod akumulator żelowy 12ah. Z podłączoną jedną świecą nie było jakiś widocznych efektów.Po podpięciu 4 świec na raz gorąca woda wylatywała strumieniem z grzały. Aku długo nie wytrzymał:) Myślę ze jedna świeca w reduktorze mało by pomogła, ale zawsze coś. Świece kupiłem na alledrogo już nie pamiętam za ile ale wyprzedaż była jakaś i kupiłem najtańsze jakie były i żeby pasowały na długość, do silnika tego wkręcał nie będę także  nie będę wywalał kasy na jakieś beru. Dwie fotki to podgrzewacz i kable. Muszę do reszty zacisnąć końcówki lub oblutować bo dostępne końcówki są tandetne i zaizolować mocowanie kabli od bezpiecznika do świec . Przekrój kabli myślę że ok, na kablu jest gniazdo dzięki któremu będzie można to odpiąć jakby co.

Offline Kamil Mikołajczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 100
  • Skąd: Piotrkówek Duży
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.8 , Yaris 1.0
  • Miejscowość: Piotrkówek Duży
Re: Podgrzewacz płynu chłodniczego do 1.8 16V
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 25, 2012, 09:03:03 »
Może mi ktoś zmierzyć średnicę króćca od w/w podgrzewacza ?

Offline Mieczysław Świderski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 57
  • Skąd: Żagań
  • Posiadany samochód: Xara picasso 2000 1.6 Benz
  • Miejscowość: Żagań
Re: Podgrzewacz płynu chłodniczego do 1.8 16V
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 28, 2012, 22:44:16 »
20mm w mojej wersji, węże mam 16mm będę musiał szukać przelotek.