Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Skrzypienie i stukanie sprężyny.  (Przeczytany 2235 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sławomir Milejski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 18
  • Skąd: Łagów
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0HDI 2000 rok
  • Miejscowość: Łagów
Skrzypienie i stukanie sprężyny.
« dnia: Sierpień 15, 2012, 19:50:51 »
Witam!
Ok. 1,5 miesiąca temu podczas skręcania kierownicą usłyszałem dziwne skrzypienie i trzaski dochodzące z przodu, z lewej strony mojego XP. Udałem się na przegląd na stację diagnostyczną i wyszło, że zawieszenie auta jest ogólnie o.k. ale łożysko amortyzatora lewego jest do wymiany. Wymieniłem łożysko u mechanika (rozsypało się) i trzaski podczas skręcania ustały.Niestety podczas jazdy na wprost słychać mocne skrzypienie i jakby lekkie stukanie dochodzące z lewej sprężyny. Uważam, że przenosi się to na kierownicę ponieważ czuję drgania i czasami odczuwam lekkie stuki podczas jazdy ze stałą prędkością w przedziale 60-75km/h. Skrzypienie i stukanie jest najbardziej odczuwalne podczas jazdy w gorące dni.  Słychać je również gdy wysiadam z auta.  Diagnosta stwierdził, że sprężyna jest cała a ja po wymianie łożyska sam sprawdziłem i nic niepokojącego nie zauważyłem. Sprężyna jest dobrze osadzona i nie widać na niej szczególnych śladów korozji.
Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją? Czy powinienem wymienić sprężyny na nowe? Czy zużyte łożysko w jakiś sposób mogło doprowadzić do uszkodzenia  sprężyny? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam!

Offline Sławomir Milejski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 18
  • Skąd: Łagów
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0HDI 2000 rok
  • Miejscowość: Łagów
Re: Skrzypienie i stukanie sprężyny.
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 24, 2012, 18:40:13 »
Witam!
Znalazła się przyczyna: niewielki luz na sworzniu wahacza. Na razie mój mechanik wlał do niego trochę oleju i przestał wydawać niepokojące dźwięki ale  i tak wkrótce czeka mnie wymiana całego wahacza. Pozdrawiam!

Offline Włodzimierz Sudomierski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 197
  • Skąd: Godzieszowa
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI 2000r
  • Zainteresowania: Samochodziki, motoryzacja
  • Miejscowość: Godzieszowa
Re: Skrzypienie i stukanie sprężyny.
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 13, 2012, 17:14:18 »
u mnie stukają sprzężyny z obu stron ale nuie moge znalesc przyczyny wymieniłem juz wszystko co wymienic sie dało i dalej stukają sprężyny o nadkole  ktos ma jakies pomysły???
pozdrawiam:)
Włodek

Gachu

  • Gość
Re: Skrzypienie i stukanie sprężyny.
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 13, 2012, 20:34:58 »
Cytuj

Włodzimierz Sudomierski napisał:
u mnie stukają sprzężyny z obu stron ale nuie moge znalesc przyczyny wymieniłem juz wszystko co wymienic sie dało i dalej stukają sprężyny o nadkole  ktos ma jakies pomysły???


napisz co wymieniłeś