Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Wymiana drzwi przód od pasażera  (Przeczytany 2298 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fridayek81

  • Gość
Wymiana drzwi przód od pasażera
« dnia: Sierpień 19, 2012, 08:11:09 »
Witam koledzy niestety mam mocno wgniecione drzwi po spotkaniu z innym autem od strony pasażera przód, moje pytanie brzmi jak w niedaleko znalazłem drzwi w tym samym kolorze KNBC symbol to czy drzwi od auta z 2002r będą bez problemu pasowały do 2004r? i drugie pytanie czy lakier o oznaczeniu tym samym ale z 2002r może róźnić się odcieniem?
I czy ma znaczenie gdyby to był anglik? chyba żadne poza tapicerką a ja tapicerkę i tak przełożę z wgniecionych drzwi, jak już Ktoś przerabiał coś takiego proszę o podpowiedź
pozdrawiam

jacekczewa1

  • Gość
Re: Wymiana drzwi przód od pasażera
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 19, 2012, 08:36:31 »
Pasowac ( odnośnie rocznika) będą na 100 proc.  kolor - teoretycznie powinno być to samo ale to tylko teoria jest duże prawdopodobienstwo że powinny byc jednakowe, nie ma róznicy czy to z anglika czy z kontynentu :)

fridayek81

  • Gość
Re: Wymiana drzwi przód od pasażera
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 19, 2012, 09:18:34 »
Dzięki Jacku za podpowiedź, wiesz mam 30km do miejsca gdzie się mieszczą:) drzwi tamta xsara jest przed liftem 2002r ale ma klamki w kolorze juz lakierowane tak jak moja po lifcie -2004 wiec muszę tylko dokładnie się przyjrzeć odcień żeby miały ten sam, wezmę też czujnik lakieru żeby nie było "jaj" że drzwi w tamtej były np już naprawiane, jaka powinna być plus minus grubość oryginalnej powłoki lakiernicznej w naszych Xp?
Pozdrawiam

Offline Pawel Dienwebel

  • Sponsor
  • *
  • Wiadomości: 224
  • Skąd: Poznan
  • Posiadany samochód: Bylo: Picasso 1.8 Exclusive/2003 (LPG Sequent24 BRC)<BR> Toyota Sienna 2007
  • Miejscowość: Poznan
Re: Wymiana drzwi przód od pasażera
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 20, 2012, 22:25:16 »
Cytuj

Piatkowski Przemek napisał:
Dzięki Jacku za podpowiedź, wiesz mam 30km do miejsca gdzie się mieszczą:) drzwi tamta xsara jest przed liftem 2002r ale ma klamki w kolorze juz lakierowane tak jak moja po lifcie -2004 wiec muszę tylko dokładnie się przyjrzeć odcień żeby miały ten sam, wezmę też czujnik lakieru żeby nie było "jaj" że drzwi w tamtej były np już naprawiane, jaka powinna być plus minus grubość oryginalnej powłoki lakiernicznej w naszych Xp?
Pozdrawiam


Kolo 100um pewnie.

fridayek81

  • Gość
Re: Wymiana drzwi przód od pasażera
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 20, 2012, 23:25:57 »
Witam zamówione drzwi z 2004 kolor z tabliczki ten sam, tyle że z angielskiej wersji zobaczymy jak to będzie wyglądać po montażu.
Jak zamontuję napiszę co i jak szczególnie w kwestii odcieni
Pozdrawiam

Offline Tomasz Teklik

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 207
  • Skąd: Puszczykowo
  • Posiadany samochód: xsara picasso 1,8 2000r.+LPG -IGS (Lis)
  • Miejscowość: Puszczykowo
Re: Wymiana drzwi przód od pasażera
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 23, 2012, 21:53:57 »
w zeszłym roku wykonałem identyczną wymianę.
Przemku czeka cię wymiana zamka drzwi(wkładka),prowadnic szyby oraz
przełożenie całej wiązki elektrycznej z uszkodzonych drzwi.

fridayek81

  • Gość
Re: Wymiana drzwi przód od pasażera
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 24, 2012, 22:48:02 »
Witam dzięki za wskazówki, wiesz zamek wiedziałem na 100% bo kluczyk inny:) wiesz drzwi dostałem z szybą z 2004 roku ale chcę swoją mieć oryginał:) żeby nie było a czemu wiązkę muszę przekładać, tak z ciekawości pytam bo to w sumie u nas nie ma sterowania elektrycznymi z tyłu?
A słuchaj długo Ci to zajęło? Zawiasy też przekładałeś?
Pozdrawiam

Offline Tomasz Teklik

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 207
  • Skąd: Puszczykowo
  • Posiadany samochód: xsara picasso 1,8 2000r.+LPG -IGS (Lis)
  • Miejscowość: Puszczykowo
Re: Wymiana drzwi przód od pasażera
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 28, 2012, 10:45:08 »
Wiązka dlatego,że nie będzie działało sterowanie szybami(w wersji angielskiej wiazki w drzwiach są zamienione)
wymiana szyby będzie się wiazała z opuszczeniem w/w do połowy
mozna to zrobić na zdemontowanych drzwiach podłączając na krótko zasilanie z akukmulatora - schemat wtyczki w drzwiach chyba jest gdzieś na forum.Czasowo to ze wszystkim wyszła jakaś dniówka.Zawiasów nie przekładałem.