Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: podgrzewanie lusterka wstecznego  (Przeczytany 2595 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lukasz Babicki

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Posiadany samochód: xsara picasso 1.6i 16v 2006r
podgrzewanie lusterka wstecznego
« dnia: Sierpień 22, 2012, 07:43:38 »
Czy wie ktos moze jak odkleic od lusterka ta czarna oprawke mocujaca tak zeby nie peklo samo lusterko? Chce wymienic mate grzewcza ale boje sie ze przy odklejaniu oprawki lusterka ono moze peknac.

Offline Kuba Rosa

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 772
  • Skąd: Teresin
  • Posiadany samochód: 308 SW 1,6 BlueHDI 120 KM
  • Miejscowość: Teresin
Re: podgrzewanie lusterka wstecznego
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 22, 2012, 14:41:01 »
mam lewe szkło lusterka podgrzewane, na 100% działające, na sprzedaż.. :)
Za 35 z przesyłką będzie Twoje :)

http://allegro.pl/wklad-lusterka-grzany-xsara-picasso-206-c3-c2-ori-i2568061064.html

Na moje oko to czarna oprawka jest przyklejona do szkła... Wątpię czy uda się to rozebrać....

jacekczewa1

  • Gość
Re: podgrzewanie lusterka wstecznego
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 22, 2012, 20:49:09 »
czarny element - zatrzask jest na stale przyklejony do szkła ( a raczej elementu grzejnego naklejonego na szkło) i nie da sie tego rozegrac bez uszkodzenia elementu grzejnego :)

Offline Lukasz Babicki

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Posiadany samochód: xsara picasso 1.6i 16v 2006r
Re: podgrzewanie lusterka wstecznego
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 23, 2012, 08:03:49 »
Zamowilem juz nowa mate grzewcza wiec uszkodzenie starej w niczym nie przeszkada. Szkoda ze wczesniej nie przeczytalem ze Kuba Rosa ma na sprzedaz cale lusterko z orginalnie przyklejona mata. No ale trudno, moze zamowiona mata tez sie sprawdzi.

Offline Łukasz Wesołowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 85
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Peugeot 207 1.4 HDi '09 / Citroen C4 Grand Picasso 2,0 HDI, MCP 2010///// było: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDi '05, Peugeot 407 2.0 HDI '05, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI '99
  • Zainteresowania: architektura
  • Miejscowość: Kraków
Re: podgrzewanie lusterka wstecznego
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 23, 2012, 15:25:25 »
u mnie nie grzeje od strony kierowcy - zrobiłem pierwsze podejście w zimie, ale bałem się, że połamie plastiki, więc nie wyrywałem szkła z obudowy - chciałbym dać mu drugą szanse, ale proszę o podpowiedź jak podejść do samego elementu szklanego, żeby go zdemontować z obudowy - wychylałem w prawo i lewo do oporu i próbowałem poderwać delikatnie, ale nie chciało puścić. Jakieś sugestie?

Offline Kuba Rosa

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 772
  • Skąd: Teresin
  • Posiadany samochód: 308 SW 1,6 BlueHDI 120 KM
  • Miejscowość: Teresin
Re: podgrzewanie lusterka wstecznego
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 24, 2012, 07:00:58 »
@Łukasz Babicki, nie wiem w jaki sposób wymienisz samą matę grzewczą. Problemem jest oddzielić plastik od szkła, a pomiędzy nimi jest właśnie wspomniana mata.
No ale próbuj... Może się uda

@Łukasz Wesołowski, wkład lusterka trzyma się za pomocą sprężynującego druta :D
Najlepszy dostęp uzyskasz ustawiając lustro na maxa w stronę auta. Wtedy od lewej strony będziesz miał dostęp do tego druta.

Zerknij na foty:

Zdjęcia

No i za 35 z przesyłką sprzedaję wkład (druta mogę dorzucić w gratisie :) )

Offline Lukasz Babicki

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Posiadany samochód: xsara picasso 1.6i 16v 2006r
Re: podgrzewanie lusterka wstecznego
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 24, 2012, 07:02:56 »
Najpierw zdejmij gorna czesc obudowy lusterka ( ta lakierowana). Wystarczy ja podwarzyc. Potem odkrec srubki ktore byly pod nia i te na dole. Gdy obudowa bedzie luzna zauwazysz ze za szklem ktore jest przyklejone do czarnej obudowy jest cos w rodzaju drucianej zawleczki. Odepnij ta zawleczke i potem mozesz juz wyjac szklo. Wychyl lusterko maksymalnie do szyby, bedzie wtedy latwiej zdjac te druciane zabezpieczenie.

Offline Lukasz Babicki

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Posiadany samochód: xsara picasso 1.6i 16v 2006r
Re: podgrzewanie lusterka wstecznego
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 24, 2012, 08:05:55 »
Plastik jest przyklejony klejem ktorym posmarowana jest mata. Przy odklejaniu zniszcze mate ale to przeciez nie stanowi problemu skoro i tak jest zepsuta. Oczywiscie latwiej jest wymienic caly wklad i wcale temu nie zaprzeczam.

Offline Lukasz Babicki

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Posiadany samochód: xsara picasso 1.6i 16v 2006r
Re: podgrzewanie lusterka wstecznego
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 29, 2012, 19:48:46 »
No i juz po wymianie maty grzewczej. Poszlo calkiem niezle. Najtroniej jest odkleic plastikowa obudowe od szkla, ale przy odrobinie cierpliwosci jest to mozliwe. Potem stara mate podgrzewamy opalarka do farby i delikatnie odklejamy od lusterka. Przyklejamy nowa mate i plastik do lusterka. Niestety nowa mata ma klej tylko od strony szkla wiec plastikowa oprawke trzeba przykleic klejem ( ja uzylem jakiegos kauczukowego znalezionego w warsztacie kolegi). Nowa mata grzeje troche lepiej niz orginalna (sprawdzalem termometrem na podczerwien), ale z pelna opinia jeszcze sie wstrzymam.

Offline Łukasz Wesołowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 85
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Peugeot 207 1.4 HDi '09 / Citroen C4 Grand Picasso 2,0 HDI, MCP 2010///// było: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDi '05, Peugeot 407 2.0 HDI '05, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI '99
  • Zainteresowania: architektura
  • Miejscowość: Kraków
Re: podgrzewanie lusterka wstecznego
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 04, 2012, 12:45:58 »
@Kuba Rosa - ja chętnie kupię ten wkład :) poszła prośba na PW