Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: reflektor po lifcie do starego XP  (Przeczytany 1074 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Ireneusz Turowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 97
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: picasso 1.8 16V 2003+diegoG3 i valteki34
  • Miejscowość: Lublin
reflektor po lifcie do starego XP
« dnia: Październik 14, 2012, 19:58:34 »
Witam
Niefart mnie spotkal ogromny bo kierowca tira przedrapal mi blotnik i ucierpial troche reflektor. Moze i nic byl nie ruszal ale jakis taki jest on troche matowy. Likwidator zaliczyl reflektor wiec jeden to raczej wymienie, ale naszla mnie refleksja zeby w ramach rekompensaty moralnej po traumatycznych przejściach (z rzeczoznawca oczywiście) nie zapakowac dwoch nowych oryginalnym valeo, ot tak żeby sie jasniej zrobilo.
Moje pytanie:
Czy reflektory te nowe po lifcie pasują montazowo itd do starszego modelu? Kolega ma swoim xp z 2007 r. wlasnie te nowe to tak na "oko" wydaja sie w ksztalcie takie same. Te nowe inaczej maja kierunek i ponoc lepiej swieca na mijaniu.
Czy ktos z forum juz przerabial ten temat?
Jak wrazenia?
Czekam z niecierpliwoscia bo nie wiem ktore zamawiac.

Offline Ireneusz Turowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 97
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: picasso 1.8 16V 2003+diegoG3 i valteki34
  • Miejscowość: Lublin
Re: reflektor po lifcie do starego XP
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 30, 2012, 12:09:35 »
Znalazlem rozwiazanie, bo sam na swoim xp sprawdzilem. Reflektory przednie z auta po lifcie pasuja do starszego, tak jak moj z 2003 r. modelu ale jest jedno ale, a nawet dwa ale. Montazowo spokoj, ale w gornej czesci styku reflektor-maska jest waska szczelina ale nic nie ociera i nic nie przeszkadza, natomiast gorzej jest na dole. Przy styku reflektor-zderzak-maska jest okolo 8_10 mn szczelina, ktorej przy starym reflektorze nie bylo. Zona nawet nie zobaczyla, kolega ktory tez ma xp z 2003 juz zobaczyl ale tylko ze wzgledu na inne swiatla. Po prostu maska po lifcir rozni sie od tej z przed.  Maski nie bede podmienial, jakos nie robi mi to roznicy, natomiast mam wrazenie ze lepiej swieci, wiadomo nowe valeo made in romania.