Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MkI] Problem z zamkiem klapy bagażnika  (Przeczytany 1246 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

woytasmi

  • Gość
[MkI] Problem z zamkiem klapy bagażnika
« dnia: Listopad 11, 2012, 09:23:46 »
Witajcie,
Mam taką przypadłość że podczas jazdy wyskakuje komunikat o otwartej klapie bagażnika. Okazuje się, że klapa jest zamknięta ale świeci światełko w bagażniku - dziwne jest jednak że jak tylko otworzę bagażnik to kontrolka gaśnie - a przecież przy otwartym powinno ciągle się palić.

Ktoś z was miał takie problemy? Obawiam się kupna używanego zamka.

Offline Marek Bor

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 644
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Kombi 3.0 HDI 241KM 2012 rok Exclusive
  • Zainteresowania: Po za Citroen ujeżdżam jeszcze motocykl Honda Shadow vt750 ACE
  • Miejscowość: Olsztyn
Re: [MkI] Problem z zamkiem klapy bagażnika
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 12, 2012, 15:44:33 »
Masz połamane kable w wiązce. Gumowa karbowana czarna rurka między klapą a dachem.
U mnie zmiana!!! To już szósta C5 tym razem 2012 rok 3.0HDI oczywiście też w kombi na full wypasie Exclusive.

Offline Andrzej Grzybowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 185
  • Skąd: Sosnowiec
  • Posiadany samochód: C5 2.0 HDI 2003r
  • Miejscowość: Sosnowiec
Re: [MkI] Problem z zamkiem klapy bagażnika
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 12, 2012, 18:05:37 »
Też myślę ,  że kilka kabelków masz urwanych w tej gumowej karbowanej osłonie i one zwierają się między sobą stąd sygnał o otwartej klapie. Lutownica w rękę i do roboty. Połącz tylko właściwe kabelki ze sobą.

woytasmi

  • Gość
Re: [MkI] Problem z zamkiem klapy bagażnika
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 13, 2012, 12:08:07 »
Ok, jak tylko znajdę chwilkę sprawdzę i oczywiście polutuję.
Dzięki za wskazówki.

woytasmi

  • Gość
Re: [MkI] Problem z zamkiem klapy bagażnika
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 21, 2012, 22:40:17 »
Witam, dziś się zabrałem za temat. Zajęło to raptem 25minut :) Aż dziw, że dopiero teraz się za to zabrałem - 1.5roku miałem tą przypadłość, która nasiliła się do takiego rozmiaru, że nie dało się zamknąć auta bo czujnik pokazywał, że klapa jest otwarta.

Ale do rzeczy - w klapie zdemontowałem plastik ukrywający wiązkę, odciąłem izolację trzymającą wiązkę do uchwytów i przeciągnąłem rurkę osłaniającą kable. Oczom mym ukazały się 2 urwane przewody i 3 pęknięte. Każdy kabel jest oznaczony swoim numerem więc bez problemu wiadomo który trzeba połączyć. Lutownica, taśma izolacyjna i poskładane w kilka chwil.

Wszystko ruszyło i zaczął działać przycisk opuszczania zawieszenia w bagażniku, który nie działał ze 2 lata :)

Dzięki za podpowiedzi !