Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Jaki alarm do Xara Picasso 1,6 hdi 2006 rok  (Przeczytany 1789 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Marek Trypka

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • Skąd: Krosnowice
  • Posiadany samochód: Citroen Xara Picasso 1,6 HDI 109 KM
  • Zainteresowania: fotografia,turystyka górska,muzyka
  • Miejscowość: Krosnowice
Jaki alarm do Xara Picasso 1,6 hdi 2006 rok
« dnia: Grudzień 19, 2012, 20:30:18 »
Witam!
Chcę zainstalować do swojego samochodu alarm który mógłby współpracować z pilotem fabrycznym.Byłem u fachowca,który za zamontowanie alarmu polskiej produkcji SEO  /cyfrowy/ zaśpiewał z uwzględnieniem promocji świątecznej 1000 zł. Odpowiedziałem ,że muszę się z tym przespać /chociaż cena spowodowała raczej bezsenność/. Oczywiście przekopałem internet i mam dylemat czy mój samochód posiada listwę CAN bo jeżeli nie to w grę wchodzi montaż alarmu analogowego co można uczynić we własnym zakresie na podstawie dostarczonej dokumentacji do montażu. Wówczas cena wynosi 200 zł. Proszę kto posiada informacje na temat CAN lub może udzielić porady na temat montowania alarmu sygnalizującego dewastację lub włamanie.Oczekuję na wieści -Marek
Rok prod. auta 2006 1,6 hdi FAP

fridayek81

  • Gość
Re: Jaki alarm do Xara Picasso 1,6 hdi 2006 rok
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 19, 2012, 23:50:47 »
Witam powiem szczerze jak porozmawiasz z każdym fachowcem przez duże F a nie panem mietkiem potwierdzi że każda ingerencja w układ elektryczny auta będzie się mściła w późniejszym czasie, wykup autocasco i ciesz się spokojem , ja tak zrobiłem i nie żałuje a pamiętam kilka razy jak się "cieszyłem" z alarmu w poprzednim pasacie założonym w dobrym warsztacie a to syrena rozładowała aku a to jak nie chciał odpalić bo alarm odcinał zapłon i inne historie.
Poza tym takich aut jak nasze nie kradną:) i z tego należy się cieszyć
Wesołych świąt życzę
Pozdrawiam

Offline Jan Fryska

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 40
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.6 16V '06
  • Miejscowość: Gdańsk
Re: Jaki alarm do Xara Picasso 1,6 hdi 2006 rok
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 20, 2012, 12:26:49 »
Podpisuję się obiema rękami!
W każdym aucie, które kupiłem, za wyjątkiem pierwszego - jednym z pierwszych akcji było usunięcie alarmu. Nauczyła mnie tego w 2000r Fiesta, która gasła w czasie jazdy i robiła różne cuda ginącego i pojawiającego się prądu - i poddała 4 elektryków (i to dobrych). Dopiero chirurgia zwiadowcza pokazała że winny był wyrób wyjący alarmopodobny, który robił psikusy zależnie od nastroju i na złość nie w czasie wizyt u specjalistów.
W XP - w dzień zakupu, podobnie jak w 3 poprzednich autach w warsztacie,
w którym robiłem przegląd okołozakupowy poprosiłem o odłączenie badziewia i wyłączenie go w kompie, aby potem na spokojnie wypruć bebechy.
Sprawa nie była prosta (magik - podłączający alarm u dilera - zrobił taką badziewkę, że jak zobaczyłem przewody skręcane i owijane taśmą - to mnie zmroziło) i wymagała wymiany barbarzyńsko pociętych wiązek.
A jak wiemy Pikusie nie bardzo lubią wahania prądowe - więc każde z połączeń zrobionych w taki sposób było potencjalnym kryzysem.

Po drugie skuteczność alarmu jest znikoma - przykład wyjących godzinami na naszych osiedlach - jest wystarczającym dowodem.

Jeśli chcesz rzeczywiśćie zabezpieczyć auto - wykup autocasco, albo zamontuj porządna blokadę mechaniczną lub elektryczną. Porządną - znaczy tak zrobioną, że nie uszkodzi

Offline Jarosław Plucha

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 074
  • Skąd: Kluczbork
  • Posiadany samochód: C4 Grand Picasso Exclusive 2.0HDI 150KM 2014, C3 1.4i Furio 2005
  • Miejscowość: Kluczbork
Re: Jaki alarm do Xara Picasso 1,6 hdi 2006 rok
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 20, 2012, 13:51:57 »
Alarm? Po co alarm w pikusiu.
Po pierwsze to nie są auta, na które są zlecenia za wschodnią granicę a w naszym kraju nie są zbyt chodliwe
Po drugie zabezpieczenie mechaniczne typu blokada skrzyni  w zupełności wystarczy . Prawdziwy złodziej fachowiec i tak do XP nie podchodzi a amator nie da sobie z tym rady.
Po trzecie najlepiej sobie samemu zrobić prosty patent na odcięcie zapłonu z ukrytym włącznikiem. Takie sposoby są najtrudniejsze do obejścia dlatego, że nie są typowe. Wiem coś na ten temat bo już mi chcieli starego transita zakosić ale nie potrafili uruchomić i dali sobie spokój. A wystarczył zwykły przełącznik dwu-położeniowy .
Pozdrawiam Jarosław Plucha :evil:

jacekczewa1

  • Gość
Re: Jaki alarm do Xara Picasso 1,6 hdi 2006 rok
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 20, 2012, 18:46:58 »
ja odpowiem dokładniej na pytanie XP generalnie nie ma can-u  zaznaczam generalnie bo ma łaczność miedzy bsi-ecu i bsm oraz wyswietlaczem i radiem tyle tylko że to nie przeszkoda aby zamontować alarm "analogowy"  jesli chcesz mieć te "poczucie" bezpieczetwa z alarmem mozeszzamntowac nawet taki za 150 zeta odpowiednio podpinając go do instalacji elektrycznej i bsi ( sterowany jest impulsem zamknięcia -otwarcia centralnego zamka) i sterowany oryginalnym pilotem , a resztę czyli 800 zeta przeznacz na blokade skrzyni lub autocasco.
Poszukam i zapodam link do takiego alarmu za chwilę:)


alarm

Gachu

  • Gość
Re: Jaki alarm do Xara Picasso 1,6 hdi 2006 rok
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 21, 2012, 17:57:46 »
moim zdaniem alarm nie powstrzyma zawodowca, lepiej odciąć pompe paliwa mikro włącznikiem tylko nie w miejscach gdzie jest łatwy dostęp ale np. wpiąć się pod autem i ukryć wyłącznik, jest kilka miejsc w XP do których teoretycznie trudno sie dostać ...

jacekczewa1

  • Gość
Re: Jaki alarm do Xara Picasso 1,6 hdi 2006 rok
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 21, 2012, 20:06:59 »
Boguś....kolega zadal pytanie więc grzecznie Mu odpowiedziałem zgodnie z tematem... warto czy nie warto to juz jego wybór, może chce mieć alarm i tyle :)