Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Engine Fault/ sonda lambda, kata  (Przeczytany 1146 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Andrzej Prószyński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 134
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.8 benz 2004, LPG Stag-4 Plus
  • Miejscowość: Olsztyn
Engine Fault/ sonda lambda, kata
« dnia: Grudzień 29, 2012, 13:11:02 »
Witam,

Po wymianie cewki zapłonowej (stara cewka nie dawała sygnału na 1 lub wiecej cylindrów) zauważyłem podwyższone spalenie na poziomie ok 17 l.

Pojechałem na warsztat po podpięciu pod kompa wyskoczyły stare błędy (EGR - P0401, sonda1 - P0130 i sonda 2 - P0138) po ich wykasowaniu komputer już nie wywalał żadnego błędu. Choć byłem przygotowany na wymianę sondy lub egr-u. W zwiazku z czym pojeździłem jeszcze dwa dni i ponownie udałem się na warsztat i tu znowu komputer nie pokazał żadnego błędu.

Natomiast Engine fault wyskoczył mi podczas grzebania przy wyświelaczu głównym. Odpiąłem od wyświetlacza kable i wymieniałem w nim przepalone żaróweczki. Zauważyłem że w szeregu wyświetlających się kontrolek abs,esp etc. (po lewej stronie wyświetlacza) mam wolne miejsce, bez żarówki. Wkręciłem w to miejsce żaróweczkę i chyba przez to spowodowałem jakieś zwarcie.  Na ekranie wyświetlacza wyświetlił się Engine Fault i zaświeciła kontrolka silnika.  Po tym żarówke tą wykręciłem :)
Podjechałem znowu na diagnostykę i tu komputer pokazał błąd U0028 (Magistrala CAN).

W związku z powyższym mam takie oto pytanie:

Czy przy walniętej cewce zapłonowej komputer samochodu nie powinien wyświetlić komunikatu Engine Fault, tak samo czy przy uszkodzonej sondzie lambda i katalizatorze ?

Zgodnie z instrukcja obsługi kontrolka silnika powinna się zaświecić przy uszkodzonym zapłonie ale u mnie tak się nie stało.

Narazie wyjeżdże cały zbiornik gazu i ponownie sprawdzę poziom spalania.

Pozdrawiam