Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Wewnętrzny uchwyt rowerowy  (Przeczytany 4628 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marcin Kamiński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 168
  • Skąd: Rybnik
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2. Hdi
  • Miejscowość: Rybnik
Wewnętrzny uchwyt rowerowy
« dnia: Styczeń 23, 2013, 23:14:48 »
Ma ktos sprawdzony patent na przewóz roweru wewnątrz auta ?
Najlepiej taki jak w załączniku ;))

Offline Marcin Kamiński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 168
  • Skąd: Rybnik
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2. Hdi
  • Miejscowość: Rybnik
Re: Wewnętrzny uchwyt rowerowy
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 24, 2013, 20:45:47 »
do czego zmierzasz ..bo nie rozumiem twoich sugestii


wg mnie przewożenie roweru na odległości rzędu 100-150 km w srodku ma same plusy , a po wtóre , czy zakładałeś na dach picasso rower??? jakie wrażenia???

Offline Marcin Kamiński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 168
  • Skąd: Rybnik
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2. Hdi
  • Miejscowość: Rybnik
Re: Wewnętrzny uchwyt rowerowy
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 25, 2013, 18:49:45 »
A czy nadal nie rozumiesz że sensem mojego pytania jest przewożenie roweru wewnątrz samochodu  ???


 ... co twoja wypowiedź wnosi do wątku ???  - masz zgodną z tematem  myśl to ją wyraź , bez takiej chęci/umiejętności   nie zabieraj czasu innym i mi w czytaniu bezsensownych postów.  
Jakbym  chciał przewieźć w środku cielaka to też oczekiwał bym odpowiedzi od osób które cielaka przewiozły , inne niemerytoryczne wypowiedzi można sobie darować .

To jest w polskim języku tzw : odpowiedź na zadane pytanie ...

Offline Kamil Mikołajczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 100
  • Skąd: Piotrkówek Duży
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.8 , Yaris 1.0
  • Miejscowość: Piotrkówek Duży
Re: Wewnętrzny uchwyt rowerowy
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 28, 2013, 08:04:23 »
Witam. Czy zależy Ci na tym aby jechały autem więcej jak 2-3 osoby ? Czy tylko 1 osoba i rower ?

Offline Marcin Kamiński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 168
  • Skąd: Rybnik
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2. Hdi
  • Miejscowość: Rybnik
Re: Wewnętrzny uchwyt rowerowy
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 28, 2013, 20:15:54 »
Nie siej zamętu jak się nie orientujesz w temacie . Uchwyt jest oryginałem Citroena a nie chińską podróba jak sugerujesz swoja niewiedzą. Zamilcz , przyjmij winę na klatę i zakończ waść dyskurs
Jak potrafisz to sprawdź nr kat : 9416.77


Cytuj

Jacek Sabok napisał:
Cytuj

Marcin Kamiński napisał:
A czy nadal nie rozumiesz że sensem mojego pytania jest przewożenie roweru wewnątrz samochodu  ???


 ... co twoja wypowiedź wnosi do wątku ???  - masz zgodną z tematem  myśl to ją wyraź , bez takiej chęci/umiejętności   nie zabieraj czasu innym i mi w czytaniu bezsensownych postów.  
Jakbym  chciał przewieźć w środku cielaka to też oczekiwał bym odpowiedzi od osób które cielaka przewiozły , inne niemerytoryczne wypowiedzi można sobie darować .

To jest w polskim języku tzw : odpowiedź na zadane pytanie ...



wnosi wiele do wątku bo może nie wiesz że istnieje taka możliwośc a jestes ślepo wpatrzony w jakieś chinskie g.... które dewastuje wnetrze auta.... wiem to twoje auto i możesz robic co tylko chcesz... nawet przewiezc cielaka :)

Offline Marcin Kamiński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 168
  • Skąd: Rybnik
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2. Hdi
  • Miejscowość: Rybnik
Re: Wewnętrzny uchwyt rowerowy
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 28, 2013, 20:16:46 »
2 osoby , dwa rowery z tyłu

Offline Roman Górny

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 70
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Nissan YUKE
  • Miejscowość: Poznań
Re: Wewnętrzny uchwyt rowerowy
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 28, 2013, 21:18:52 »
Dobry wieczór-ja nie chce się wtrącać w Wasze dyskusje,ale....Przewoziłem rower(jeden)przez dłuższy czas w moim Yarisie(nie dla mnie,i nie do celów turystycznych-taka była potrzeba)i pewnie wielu z Was czytających zastanawia się jak to możliwe....Otóż do yariski wchodzi Trek z 26 calowymi kołami po zniżeniu kierownicy i siedzenia(w rowerze)i złożeniu i schowaniu tylnej kanapy(w aucie)-chociaż przednie koło jest na wysokości lewarka zmiany biegów....Cóż taka była wtedy potrzeba-ale do rzeczy:NIGDY WIĘCEJ !Samochód a dokładnie tapicerka masakra,przecież nie woziłem ze sobą karchera...(a nie wiem czy by pomógł)przy zahaczeniu o byle jaki element ślad od opon,ściekające smary(łańcuch itp) .Powiem TAK-ja już nigdy w życiu nie przewiozę w środku auta żadnego roweru-nawet jak będzie czyściutki jak łza,pranie yariski kosztowało mnie 700 zł,i tak zostały plamy....  Rower albo Tapicerka Wybór należy do Ciebie !(hehehheheh )
ps.Stojak na rower prawie identyczny....

Offline Marcin Kamiński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 168
  • Skąd: Rybnik
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2. Hdi
  • Miejscowość: Rybnik
Re: Wewnętrzny uchwyt rowerowy
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 28, 2013, 23:31:16 »
i tu już jest konkret...thx za opinie

ps. pewnie kolega od wożenia cielaków miał taki sam problem i dlatego tak nerwowo zareagował

Offline Kamil Mikołajczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 100
  • Skąd: Piotrkówek Duży
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.8 , Yaris 1.0
  • Miejscowość: Piotrkówek Duży
Re: Wewnętrzny uchwyt rowerowy
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 01, 2013, 09:11:04 »
Dodam coś od siebie. Ja nie raz przewoziłem jeden rower w XP i nie było z tym problemu. W tej chwili nie mam czasu go wrzucić i zrobić zdjęcia ale wygląda to w ten sposób że zdejmuję przednie koło i obniżam siodełko. Składam dla prawy tylny i środkowy fotel. Rower wkładam do góry "nogami" tylnym kołem w kierunku prawych tylnych drzwi kierownicę opieram o podłogę bagażnika równolegle do lewego tylnego boczka bagażnika. Inaczej mówiąc na skręconej kierownicy. Wykorzystując uchwyty w bagażniku zakładam gumowe mocowanie do bagażu w ten sposób że łapię za podkowę przedniego amortyzatora dociskając go do podłogi. Rower ani drgnie. Na wiosnę będę kombinować z dwoma bo chcę pośmigać z żoną. Kiedyś z kolegą zrobiliśmy wewnętrzny bagażnik na dwa rowery przerobiony z dachowego ale to było w Grand Voyagerze więc i więcej miejsca było ;) w ten sposób były dwa rowery bagaż i cztery osoby i jeszcze dużo miejsca :)