Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: dzwięk jak z Boeing-a 737  (Przeczytany 1411 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marcin Stankowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 434
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI 90 KM
  • Miejscowość: Kraków
dzwięk jak z Boeing-a 737
« dnia: Maj 20, 2013, 21:09:19 »
Witam
Pomóżcie mi zlokalizować dziwny dźwięk przypominający gwizd silnika samolotu. Na pewno wydobywa się z okolic silnika a najbardziej go słychać jadąc ale tez występuje na postoju- dzisiaj zaobserwowałem że najbardziej go słychać od spodu auta jak się schyliłem - słuchajcie czy taki dźwięk może  wydobywać z siebie niesprawny układ klimatyzacji? - na 90% idzie na sucho bo chyba chłodnica klimatyzacji odmówiła współpracy i jest nieszczelna?. Nie wiem gdzie mam szukać przyczyn a nie chce bez sensu wydawać kosy.Może ktoś spotkał się z podobnym problemem?.

Offline Dariusz Bartosiński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 11
  • Skąd: Łomianki
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.8i 16V 2000r.
  • Miejscowość: Łomianki
Re: dzwięk jak z Boeing-a 737
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 21, 2013, 08:59:54 »
Witam! Jeżeli chodzi o klimatyzacje to ona nie pracuje jeżeli czujnik stwierdzi za małe ciśnienie w układzie. Nie załączy się po włączeniu przycisku. Dźwięk ten może się brać z wyrobionego łożyska na sprężarce klimatyzacji. Koło pasowe sprężarki chodzi cały czas gdy pracuje silnik napędzane jest paskiem wielorowkowym i jego łożysko możne być już wyrobione. Dźwięk ten może pochodzić od każdego elementu napędzanego tym paskiem tzn. koło sprężarki klimatyzacji, łożyska na alternatorze, łożysko napinacza tego paska, ale również tak jak było u mnie łożysko na rolce prowadzącej ten pasek. Ja mam silnik benzynowy i u mnie był metaliczny dźwięk jak pracował silnik. Wymieniłem rolkę prowadzącą paska wielorowkowego i dźwięk ustał. Koszt u mnie 50zł. Sam wymieniałem. Ale tak jak mówię mogą być to wszystkie elementy napędzane tym paskiem. Wsłuchaj się dobrze z  którego dokładnie miejsca ten dźwięk dochodzi i będziesz mieć odpowiedz co do wymiany/regeneracji.

Offline Andrzej Hrehorów

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 105
  • Skąd: Zgorzelec
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2,0 HDi 2005r.
  • Miejscowość: Zgorzelec
Re: dzwięk jak z Boeing-a 737
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 21, 2013, 11:03:32 »
Zdemontuj pasek osprzętu i odpal silnik. Jeżeli dżwiek ustanie to zgaś silnik i  sprawdzaj po kolei wszystkie koła pasowe ( bez paska da się wyczuć ręką to zużyte) .Jeżeli dżwięk nie ustanie to warto by posłuchać turbiny. Napisz coś więcej n/t tego odgłosu .Czy narasta wraz z obrotami ?Czy auto jest słabsze ? Może być też pęknięty kolektor , lub  nieszczelny wydech .

jacekczewa1

  • Gość
Re: dzwięk jak z Boeing-a 737
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 02, 2013, 20:00:48 »
alternator potrafi nieżle gwizdać gdy ma uszkodzone uzwojenie...

Offline Piotr Mazur

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 43
  • Skąd: Radlin
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2,0Hdi 2000r
  • Miejscowość: Radlin
Re: dzwięk jak z Boeing-a 737
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 02, 2013, 20:09:09 »
U mnie gwizdał alternator rozlatywał się wirnik kupiłem używany za 50zł i mam ciszę pozdr.