Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Tylna poduszka silnika 1.8  (Przeczytany 1577 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Stefan Ostrowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 71
  • Skąd: Choroszcz
  • Posiadany samochód: xara picasso 1.8, C3 1.4 HDI, C4 GP 2.0HDI
  • Miejscowość: Choroszcz
Tylna poduszka silnika 1.8
« dnia: Czerwiec 22, 2013, 21:30:55 »
Witam.
Od zakupu autka rok temu ciągle denerwuje mnie metaliczny dźwięk podczas ruszania czy też czasami zmiany obrotów.
Już z forum dowiedziałem się że przyczyną jest tylna poduszka silnika (ta która jest zamontowana w elemencie tuż pod podporą półosi).
Zastanawiam się jak temu zaradzić.
Otóż chciałem dokręcić śrubę tej poduszki i niestety, śruba chce od razu obracać się z poduszką.

I moje pytanie czy to normalne, czy śruba nie powinna być prowadzona w metalowej tulei i obracać się niezależnie od poduszki gumowej?

I druga sprawa: Hałas powodują chyba te jak to serwis nazwa - odważniki po dwóch stronach mocowania poduszki. Próbowałem z drugiej strony dokręcić dodatkowo nakrętkę ale niestety nic to nie daje, bo nie mogę dokręcić śruby - z powodu wymienionego powyżej.

Czy ktoś z Was rozgryzł ten temat i możne podsunąć jakieś sprawdzone rozwiązanie?

Gachu

  • Gość
Re: Tylna poduszka silnika 1.8
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 23, 2013, 11:14:11 »
Cytuj

Stefan Ostrowski napisał:
Zastanawiam się jak temu zaradzić.


a może po prostu wymień poduszkę na nową, robiłem to sam i nie je st to takie straszne

Offline Stefan Ostrowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 71
  • Skąd: Choroszcz
  • Posiadany samochód: xara picasso 1.8, C3 1.4 HDI, C4 GP 2.0HDI
  • Miejscowość: Choroszcz
Re: Tylna poduszka silnika 1.8
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 23, 2013, 15:26:58 »
1.A czy jest możliwość kupienia samej poduszki? bo w katalogu części wygląda jakby było oddzielnie element podpory, śruba i ciężarki a nie widzę samej poduszki.

2. Czy wymieniałeś poduszkę "na aucie" czy odkręcałeś całą podporę i co za tym idzie musiałeś rozpiąć półoś?

Gachu

  • Gość
Re: Tylna poduszka silnika 1.8
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 23, 2013, 17:33:14 »
poduszka jest częścią zamienną można ją kupić osobno

ja demontowałem podporę i robiłem to na stole

Offline Karol Chyla

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 936
  • Skąd: Połaniec
  • Posiadany samochód: Grand Scenic 2,0 16V LPG, była Xsara Picasso 2,0HDi 2002r.;
  • Miejscowość: Połaniec
Re: Tylna poduszka silnika 1.8
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 23, 2013, 17:52:30 »
Cytuj

Stefan Ostrowski napisał:
1.A czy jest możliwość kupienia samej poduszki? bo w katalogu części wygląda jakby było oddzielnie element podpory, śruba i ciężarki a nie widzę samej poduszki.

2. Czy wymieniałeś poduszkę "na aucie" czy odkręcałeś całą podporę i co za tym idzie musiałeś rozpiąć półoś?


Ad.1. Jeżeli jest taka sama jak  w HDI, czyli średnica zewnętrzna DIAM 70X10-53 to dostaniesz ją za ok 20 zł. Numer części: 1809 21. Sasic, albo Febi. W większości sklepów powinni mieć na półce. Te tuleje montowane są w Citroenach, Fiatach i Peugeotach.

Ad. 2. Dwa razy wymieniałem na samochodzie. trochę zabawy jest, szczególnie z wyciągnięciem starej. Trzeba zewnetrzny metalowy pierścien wyciąć itp.
W 100% zadowolenie dał montaż na stole. Duże pole manewru przy wciskaniu. Proste imadło daje radę.

Nie wiem jak w benzynowcu u Ciebie, ale ja wyciągałem podstawę po wymontowaniu półosi ze skrzyni i łożyska z podpory. Nalezało zdjąć tylko zwrotnicę ze sworznia wahacza. Kilka śrubek odkręcić i nie było wiekszego problemu. Musisz się liczyć w takim przypadku z koniecznością zakupu nowego oleju do skrzyni biegów.

Offline Stefan Ostrowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 71
  • Skąd: Choroszcz
  • Posiadany samochód: xara picasso 1.8, C3 1.4 HDI, C4 GP 2.0HDI
  • Miejscowość: Choroszcz
Re: Tylna poduszka silnika 1.8
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 24, 2013, 10:18:15 »
Teraz wszystko jasne.
Dziękuję za podpowiedzi i chyba czas zabrać się za robotę.