Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Rower - na czym jeździcie i jak przewozicie  (Przeczytany 5971 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gachu

  • Gość
Rower - na czym jeździcie i jak przewozicie
« dnia: Sierpień 01, 2013, 22:06:09 »
Jestem ciekawy ilu mamy rowerzystów na forum i na czym jeżdżą a jeszcze bardzie jak to przewożą

ja ujeżdżam


Giant Revel 29 er0
ale ta krowa jest wielka i mam problem z przewożeniem



dlatego mam jeszcze małego krossa (rama krossa a reszta osprzętu nie seryjna) na 26tkach

 który wchodzi do bagażnika bez kombinacji i którego trzymam u teściów w Gorlicach bo nie chce mi się go wozić.

ale że polubiłem jazde na 29 calowych kołach zastanawiałem się nad zabraniem gianta ale on do XP wchodzi w całości jedynie po wyjęciu tylnych foteli (na leżąco).
Zastanawiałem się nad bagażnikiem na klapę bo mam 3 różne auta a one są podobno "uniwersalne".

Offline Robert Magiera

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI
  • Miejscowość: Tarnów
Re: Rower - na czym jeździcie i jak przewozicie
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 02, 2013, 15:31:01 »
Ja mam  górala noname made in tajwan lub tajland z 1996r,który ma na dzień dzisiejszy 13915km(licznik zamontowany w dniu zakupu) i spisuje się dzielnie.Przeszedł kilka modów.Fotkę wrzucę później.
Edyta:
Obiecane foto mojego krążownika. Teraz w wersji z fotelikiem i oświetleniem na bogato -przód(foto nieaktualne) lampka Convoy S2 po tuningu, tył Mactronic Walle.Zestaw świeci po prostu obłędnie.

Offline Jarosław Przychodzki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 98
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.6 HDI 90KM 2008r.
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Rower - na czym jeździcie i jak przewozicie
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 02, 2013, 15:35:03 »
ja natomiast Fondriest oczywiście szosówka i mi po wypieciu kółek wchodzi caly rowerek do bagaznika wiec problemu nie ma

Offline Jarosław Plucha

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 074
  • Skąd: Kluczbork
  • Posiadany samochód: C4 Grand Picasso Exclusive 2.0HDI 150KM 2014, C3 1.4i Furio 2005
  • Miejscowość: Kluczbork
Re: Rower - na czym jeździcie i jak przewozicie
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 02, 2013, 15:46:29 »
Posiadam rower szosowy z koncernu PSA czyli Peugeot Legend. Z tego co pamiętam to po rozłożeniu foteli cały wchodził do bagażnika XP bez problemu łącznie z kołami bez wypinania
Pozdrawiam Jarosław Plucha :evil:

Gachu

  • Gość

Offline Robert Magiera

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI
  • Miejscowość: Tarnów
Re: Rower - na czym jeździcie i jak przewozicie
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 14, 2013, 22:29:09 »
Cytuj

Bogumił Salamon napisał:
dlatego mam jeszcze małego krossa (rama krossa a reszta osprzętu nie seryjna) na 26tkach
.

Faktycznie na foto wygląda malutko- niczym komunijny  ;-)

Offline Fryderyk Łobodziński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 39
  • Skąd: Gdynia
  • Posiadany samochód: XP'06 110HDI, zabytek BMW 750 E32
  • Miejscowość: Gdynia
Re: Rower - na czym jeździcie i jak przewozicie
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 15, 2013, 13:15:07 »
Panowie właśnie zastanawiam się nad bagażnikiem do Pikusia. W tej chwili mam 2 rowery dorosłe i 1 średni i 1 mały. Małe rowery mieszcza sie jeszcze do środka, ale nie długo. Mam też inne auto Aurisa. Istnieje coś takiego, aby dopasować uchwyt do obydwu aut? Znacie ten problem, aby mi pomóc?
Marzenia się spełniają BMW 750 E32 ...już zabytek
Żony Xsara 1,6HDI 110KM  :evil:

Offline Kuba Rosa

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 772
  • Skąd: Teresin
  • Posiadany samochód: 308 SW 1,6 BlueHDI 120 KM
  • Miejscowość: Teresin
Re: Rower - na czym jeździcie i jak przewozicie
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 16, 2013, 09:49:26 »
ktoś ma jakieś doświadczenia z bagażnikami montowanymi na tylnej klapie?

Mamy dwa rowery trekingowe na kołach 28 cali i chciałbym je jakoś zawieźć nad morze :)
Na dachu - trochę wysoko je wsadzać i zdejmować,
Na haku - nie mam haka...
Na klapie - sam nie wiem... :)

Offline Robert Magiera

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI
  • Miejscowość: Tarnów
Re: Rower - na czym jeździcie i jak przewozicie
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 16, 2013, 21:57:07 »
Z ostatniej chwili: Stuknęło 14000km mojemu krążownikowi.... i jedziemy dalej :-)

Offline Fryderyk Łobodziński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 39
  • Skąd: Gdynia
  • Posiadany samochód: XP'06 110HDI, zabytek BMW 750 E32
  • Miejscowość: Gdynia
Re: Rower - na czym jeździcie i jak przewozicie
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 19, 2013, 14:47:16 »
Kuba mam ten sam problem - brak haka, a dach to ostateczność. Znalazłem dwa na klapę - uniwersalne pasują prawie do każdego samochodu, ale mało opinii o nich znalazłem
http://allegro.pl/nowosc-stand-up-bagaznik-rowerowy-3-bike-na-klape-i3476082002.html
http://allegro.pl/bagaznik-rowerowy-na-klape-thule-clipon-9103-i3426825946.html
Ten pierwszy jakby stabilniejszy i nie zasłania tablicy i świateł
Marzenia się spełniają BMW 750 E32 ...już zabytek
Żony Xsara 1,6HDI 110KM  :evil:

Offline Piotr Rzepkowski

  • Sponsor
  • *
  • Wiadomości: 239
  • Skąd: Łobez
  • Posiadany samochód: Citroen C4 GP 1.8 16V 2008 manual
  • Miejscowość: Łobez
Re: Rower - na czym jeździcie i jak przewozicie
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 19, 2013, 20:44:02 »
Posiadam bagażnik na klapę Thule ClipOn 9104 (http://www.thule.com/pl-pl/pl/products/carriers-and-racks/bike-carriers/rear-door-mounted-bike-carriers/thule-clipon-9104-_-910401). Niestety do tego modelu dla Xsary Picasso trzeba jeszcze dokupić adapter Thule ClipOn 9111 (120zł). Bagażnik służy mi około 2 razy do roku, do przewożenia dwóch rowerów no name (miejskich) w czasie urlopu (około 200km). Elementy styku bagażnika z nadwoziem są zabezpieczone gumową warstwą, ale po pierwszym użyciu zacząłem podkładać dodatkowo gumę od dętki rowerowej, bo jednak lakier trochę się zarysował. Samo założenie bagażnika można wykonać samemu, ale lepiej zrobić to w dwie osoby, w celu uniknięcia zarysowania klapy lub zderzaka. Bagażnik po założeniu zgodnie z instrukcją jest sztywny, nie da się go przesunąć na boki siłą mięśni. Rowery można mocować w różnoraki sposób dzięki obracanym uchwytom. Idealnie nadają się do rowerów z górną poprzeczna ramą. Ja mam rowery miejskie i tu już trzeba się nakombinować (przynajmniej za pierwszym razem) lub kupić adapter Thule 981 (100zł za jeden). Raczej nie da się zamocować rowerów tak, aby nie miały ze sobą kontaktu, więc jak dla kogoś dbającego o graty zachodzi potrzeba dodatkowego założenia podkładek pomiędzy miejscami styku rowerów. Do zestawu dołączony jest jeden pasek do dodatkowego przymocowania roweru do bagażnika (przydałby się jeszcze jeden).  Z bagażnikiem jeżdżę max 100-120 km/h (po równej drodze). Szybciej nie próbowałem. Rowery zachodzą kołami na tylne światła, ale generalnie są one widoczne (można dokupić tablicę oświetleniową Thule 976 za 200zł). Rowery po założeniu nie wystają zbytnio ponad obrys pojazdu. Nie zauważyłem negatywnego wpływu na klapę (po założeniu dętek) czy zawiasy. Uchwyt jest na  trzy, ale przy moich rowerach nie wiem czy zmieściłbym jeszcze jeden.
Moje ogólne wrażenie podczas jazdy z bagażnikiem jest takie, że zaraz wszystko jeb… Nawet po kilku razach dalej, co jakiś czas lukam w lusterka czy wszystko gra (może to moje indywidualne przewrażliwienie, bo nic się jeszcze nie stało). Jeżeli już bym pojechał z takim bagażnikiem kilkaset km w Polskę po naszych drogach, to podróż trwała by znacznie dłużej niż bez.
Po 3 latach uważam, że do mojego użytkowania bagażnik się sprawdza. Jak ktoś chce pokonywać częściej większe odległości lepiej zainwestować w coś solidniejszego.
Jak znajdę to dodam jakieś zdjęcie.

Offline Kuba Rosa

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 772
  • Skąd: Teresin
  • Posiadany samochód: 308 SW 1,6 BlueHDI 120 KM
  • Miejscowość: Teresin
Re: Rower - na czym jeździcie i jak przewozicie
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 20, 2013, 01:16:41 »
Poczytałem o tych bagażnikach na klapę i wyleczyłem się z nich :)
Wyczaiłem właśnie na allegro oryginalne belki z XP za całe 100 złotych + przesyłka :)
Biorąc pod uwagę częstotliwość montażu/demontażu ich na dachu to jakoś dam radę :)

Rzućcie okiem:

http://www.youtube.com/watch?v=sjXgtTXslEQ&feature=player_embedded

Offline Robert Magiera

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI
  • Miejscowość: Tarnów
Re: Rower - na czym jeździcie i jak przewozicie
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 20, 2013, 08:17:48 »
Koledzy trochę nie wiem po co wleczecie ze sobą rowery kilkaset km ? Osobiście będąc na urlopie (w kilku miejscach) rowery mieliśmy dostępne w cenie kwatery.Ewentualnie na miejscu można pożyczyć w rozsądnych cenach.

Offline Kuba Rosa

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 772
  • Skąd: Teresin
  • Posiadany samochód: 308 SW 1,6 BlueHDI 120 KM
  • Miejscowość: Teresin
Re: Rower - na czym jeździcie i jak przewozicie
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 20, 2013, 19:26:08 »
Robert, mam pewność na czym jeżdżę, nie muszę kombinować z krzesełkami dla dzieciaków. No i mam swobodę - kiedy chcę to wsiadam, kiedy chcę to wracam.

Offline Fryderyk Łobodziński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 39
  • Skąd: Gdynia
  • Posiadany samochód: XP'06 110HDI, zabytek BMW 750 E32
  • Miejscowość: Gdynia
Re: Rower - na czym jeździcie i jak przewozicie
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 20, 2013, 19:47:54 »
Piotrze dziękuję za opinie, bardzo pomocna. Ja bagażnika potrzebuje na przejazdy kilku, kilkunasto kilometrowe. Mieszkam w miejscu słabo skomunikowanym ścieżkami. Chcąc wybrać się na wycieczkę rowerową nad morzem, na Kaszuby, na półwysep helski, potrzebuje czegoś co ułatwi mi transport rowerów na krótkim odcinku i przy czym nie spędzę pół dnia na pakowaniu i rozpakowywaniu rzeczonych rowerów. Mam dzieci 4 i 7 lat wiec wycieczki na razie nie mogą być za długie kilka kilometrów z  przerwami i powrót samochodem do domu. Chcę aby dzieci trochę pojeździły rowerami nie tylko wokół bloku, dlatego drążę temat. Mam 2 samochody i potrzebuje uniwersalnego bagażnika, bo dachowe muszę mieć dwa :-(
Piotrze masz może zdjęcia pikusia ze swoimi rowerami?Jak tak możesz wstawić?
Marzenia się spełniają BMW 750 E32 ...już zabytek
Żony Xsara 1,6HDI 110KM  :evil:

Offline Robert Magiera

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI
  • Miejscowość: Tarnów
Re: Rower - na czym jeździcie i jak przewozicie
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 20, 2013, 20:15:14 »
Cytuj

Kuba Rosa napisał:
Robert, mam pewność na czym jeżdżę, nie muszę kombinować z krzesełkami dla dzieciaków. No i mam swobodę - kiedy chcę to wsiadam, kiedy chcę to wracam.

Kuba to zależy czy się jedzie na urlop czy na rowery  :-)
To drugie mam na co dzień,więc na urlopie rower jest dla czymś bez czego mogę przeżyć.

Offline Kuba Rosa

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 772
  • Skąd: Teresin
  • Posiadany samochód: 308 SW 1,6 BlueHDI 120 KM
  • Miejscowość: Teresin
Re: Rower - na czym jeździcie i jak przewozicie
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 20, 2013, 21:53:00 »
Robert, są osoby które wypoczywają czynnie i chcą coś zobaczyć  podczas urlopu :)
Tym bardziej, że w tym roku jadę nad Bałtyk od 7 września na dwa tygodnie, a raczej na plażowanie pogoda nie pozwoli :)

Offline Fryderyk Łobodziński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 39
  • Skąd: Gdynia
  • Posiadany samochód: XP'06 110HDI, zabytek BMW 750 E32
  • Miejscowość: Gdynia
Re: Rower - na czym jeździcie i jak przewozicie
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 20, 2013, 22:01:31 »
Panowie robicie OT. Wątek nie jest o wyższości swojego roweru nad pożyczonym
Marzenia się spełniają BMW 750 E32 ...już zabytek
Żony Xsara 1,6HDI 110KM  :evil:

Offline Kuba Rosa

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 772
  • Skąd: Teresin
  • Posiadany samochód: 308 SW 1,6 BlueHDI 120 KM
  • Miejscowość: Teresin
Re: Rower - na czym jeździcie i jak przewozicie
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 20, 2013, 22:03:57 »
wątek jest o tym na czym jeździmy...
Jedni jeżdżą na swoich, inni natomiast na pożyczonych :P

Nie wiem Fryderyk o co Ci chodzi ;)

Gachu

  • Gość
Re: Rower - na czym jeździcie i jak przewozicie
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 21, 2013, 17:49:46 »
Cytuj

Robert Magiera napisał:
Koledzy trochę nie wiem po co wleczecie ze sobą rowery kilkaset km ? Osobiście będąc na urlopie (w kilku miejscach) rowery mieliśmy dostępne w cenie kwatery.Ewentualnie na miejscu można pożyczyć w rozsądnych cenach.


ja ciągam rower dlatego że nie mam możliwości wynajęcia roweru który spełni moje wymagania to tak samo jak z jazdą np na wakacje swoim autem mając do wyboru wypożyczalnie aut

Offline Robert Magiera

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI
  • Miejscowość: Tarnów
Re: Rower - na czym jeździcie i jak przewozicie
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 21, 2013, 21:26:15 »
Cytuj

Bogumił Salamon napisał:
Cytuj

Robert Magiera napisał:
Koledzy trochę nie wiem po co wleczecie ze sobą rowery kilkaset km ? Osobiście będąc na urlopie (w kilku miejscach) rowery mieliśmy dostępne w cenie kwatery.Ewentualnie na miejscu można pożyczyć w rozsądnych cenach.


ja ciągam rower dlatego że nie mam możliwości wynajęcia roweru który spełni moje wymagania to tak samo jak z jazdą np na wakacje swoim autem mając do wyboru wypożyczalnie aut

Z tym autem to nie do końca dobre porównanie.Auto to środek transportu na urlop a rower jakby nie patrzeć to bagaż.

Gachu

  • Gość
Re: Rower - na czym jeździcie i jak przewozicie
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 22, 2013, 19:02:35 »
rower rowerowi nie równy to czym dysponują wypożyczalnie to niestety wyrób rowero podobny, odkąd mam rower z tarczowymi hamulcami to wiem co to jest jazda

Offline Marek Konopka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 56
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: picasso 2.0HDI 2004
  • Zainteresowania: CapsLock
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Rower - na czym jeździcie i jak przewozicie
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 29, 2013, 18:15:07 »
Witam. Jeśli ktoś ma hak i potrzebuje przewieść dwa rowery okazjonalnie ze 4 razy w roku to tylko wynalazek z postu nr.5.Kosztuje w Jula 44zł, montaż 10sek. trzyma na mur-beton Rewelacja. ps.wymaga inwestycji w gumy mocujące, ja dodatkowo osłoniłem  rury by nie zarysowały lakieru na ramie. rower przejechał 2000 km bez uszczerbku.

Offline Kuba Rosa

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 772
  • Skąd: Teresin
  • Posiadany samochód: 308 SW 1,6 BlueHDI 120 KM
  • Miejscowość: Teresin
Re: Rower - na czym jeździcie i jak przewozicie
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 30, 2013, 15:29:23 »
Marek, masz rację, ale w tym przypadku rowery zasłaniają tablicę rejestracyjną i misiaki mogą się doczepić :/

Offline Robert Magiera

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI
  • Miejscowość: Tarnów