Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MkIII 2.0HDI 163KM] jaki najlepszy olej do ASB  (Przeczytany 201305 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline TOMASZ KOZIOŁ

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 812
  • Skąd: warszawa
  • Posiadany samochód: CITROEN C5 TOURER (X7) 2,0HDI 2008r
  • Miejscowość: warszawa
Odp: [MkIII 2.0HDI 163KM] jaki najlepszy olej do ASB
« Odpowiedź #250 dnia: Luty 20, 2017, 21:54:50 »
Siemanko koledzy, znajdzie się z jedna dobra dusza z lexią co mi skasuje stan licznika, bo jadę w środę 1 marca o 8:30 na wymianę do Izabelina.

Offline Grzegorz Mościszewski

  • Sponsor
  • ****
  • Wiadomości: 4 686
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: C5 Break 3,0i Mk2/2006 C3 1.1 SX/03
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: [MkIII 2.0HDI 163KM] jaki najlepszy olej do ASB
« Odpowiedź #251 dnia: Luty 20, 2017, 22:01:26 »
To usługa nie obejmuje skasowania licznika?
Ja to bym żądał obniżenia ceny za nieprawidłową naprawę.... :D

PS: no jasne wpadaj....

Offline TOMASZ KOZIOŁ

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 812
  • Skąd: warszawa
  • Posiadany samochód: CITROEN C5 TOURER (X7) 2,0HDI 2008r
  • Miejscowość: warszawa
Odp: [MkIII 2.0HDI 163KM] jaki najlepszy olej do ASB
« Odpowiedź #252 dnia: Luty 20, 2017, 22:15:27 »
To mi będą zmieniali, zresztą wymieniam się z nimi sms to poinformuję ich o tym i wtedy wóz albo przewóz. Zrezygnować zawsze mogę.

Offline TOMASZ KOZIOŁ

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 812
  • Skąd: warszawa
  • Posiadany samochód: CITROEN C5 TOURER (X7) 2,0HDI 2008r
  • Miejscowość: warszawa
Odp: [MkIII 2.0HDI 163KM] jaki najlepszy olej do ASB
« Odpowiedź #253 dnia: Luty 21, 2017, 18:25:14 »
Siemka wkleję zwrotną wiadomość z Izabelina dotyczącą Wymiany bez zmiany biegów

"Dzień dobry, wymiana jest dokonywana według prawidłowej procedury która zapewnia wymianę oleju bez żadnego ryzyka o skrzynię biegów. Ciężko mi powiedzieć skąd posiada Pan informację że wymiana musi odbywać się ze zmianą biegów, citroen nie posiada instrukcji takiej wymiany, może Pan oczywiście wysłać taką instrukcję serwisową przewidzianą przez Citroena do wglądu dla nas. Usługa wykonywana jest przez nas na topowym urządzeniu do tego typu wymian, podejrzewam że konstruktorzy urządzenia posiadają nieznacznie większą wiedzę niż użytkownicy poszczególnych for związanych z obsługą skrzyń w stopniu marginalnym.
Ilość starego oleju która zostaje w skrzyni jest pomijalna bo są to ilości zbliżone do 100-200ml zależnie od użytej ilości oleju co powoduje że przy eksploatacji nowy olej jest w każdym miejscu. Oczywiście jeśli Pan chcę możemy wykonać wymianę w sposób jaki został opisany po uprzednim podpisaniu oświadczenia że, usługa została wykonana na Pana życzenie w sposób niezgodny z procedurą wymiany przewidzianą przez producenta a my jako Serwis nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za powstałe uszkodzenia związane ze skrzynią biegów.
Pozdrawiam"


Może AISIN rzeczywiście nie wymaga zmiany a jak ktoś ma procedurę wymiany to niech udostępni.


To skasuje ktoś ten licznik u mnie po wymianie?
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2017, 18:50:51 wysłana przez TOMASZ KOZIOŁ »

Offline TOMASZ KOZIOŁ

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 812
  • Skąd: warszawa
  • Posiadany samochód: CITROEN C5 TOURER (X7) 2,0HDI 2008r
  • Miejscowość: warszawa
Odp: [MkIII 2.0HDI 163KM] jaki najlepszy olej do ASB
« Odpowiedź #254 dnia: Luty 22, 2017, 21:45:38 »
tylko na filmie zmieniają biegi podczas płukania płukanką (ja tego robić nie będę), natomiast podczas samej procedury wymiany oleju już nie zmieniają.

Offline TOMASZ KOZIOŁ

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 812
  • Skąd: warszawa
  • Posiadany samochód: CITROEN C5 TOURER (X7) 2,0HDI 2008r
  • Miejscowość: warszawa
Odp: [MkIII 2.0HDI 163KM] jaki najlepszy olej do ASB
« Odpowiedź #255 dnia: Luty 25, 2017, 18:51:08 »
to nawet odpłatnie nikt nie znajdzie chwili żeby skasować mi licznik skrzyni?

cefek

  • Gość
Odp: [MkIII 2.0HDI 163KM] jaki najlepszy olej do ASB
« Odpowiedź #256 dnia: Luty 25, 2017, 23:23:28 »
to nawet odpłatnie nikt nie znajdzie chwili żeby skasować mi licznik skrzyni?

Jak jestes z Warszawy to moge Ci pomoc bo czesto bywam. Za free oczywiscie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline TOMASZ KOZIOŁ

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 812
  • Skąd: warszawa
  • Posiadany samochód: CITROEN C5 TOURER (X7) 2,0HDI 2008r
  • Miejscowość: warszawa
Odp: [MkIII 2.0HDI 163KM] jaki najlepszy olej do ASB
« Odpowiedź #257 dnia: Luty 26, 2017, 11:58:18 »
Dzięki wielkie, byłoby super. Kiedy będziesz?

cefek

  • Gość
Odp: [MkIII 2.0HDI 163KM] jaki najlepszy olej do ASB
« Odpowiedź #258 dnia: Luty 26, 2017, 14:16:45 »
Pisz na priv to się dogadamy. Teraz jestem do wtorku-środy.

Offline TOMASZ KOZIOŁ

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 812
  • Skąd: warszawa
  • Posiadany samochód: CITROEN C5 TOURER (X7) 2,0HDI 2008r
  • Miejscowość: warszawa
Odp: [MkIII 2.0HDI 163KM] jaki najlepszy olej do ASB
« Odpowiedź #259 dnia: Marzec 01, 2017, 13:28:42 »
I po wymianie, przelaliśmy 15l oleju, myślałem że moja skrzynia chodziła idealnie a tu teraz taka miła niespodzianka.

Offline TOMASZ KOZIOŁ

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 812
  • Skąd: warszawa
  • Posiadany samochód: CITROEN C5 TOURER (X7) 2,0HDI 2008r
  • Miejscowość: warszawa
Odp: [MkIII 2.0HDI 163KM] jaki najlepszy olej do ASB
« Odpowiedź #260 dnia: Marzec 01, 2017, 13:40:00 »
Bez zmiany, maszyna cały czas kazała mieć wbite "P". Dowiedziałem się w zakładzie specjalizującym się w naprawie skrzyń auto. że w mechaniźmie (elektrozaworach) nie wiem jak to nazwać jest ok 100ml oleju i po pierwszej jeździe i wymieszaniu się tego oleju w żaden sposób nie wpłynie negatywnie na pracę skrzyni.

Offline TOMASZ KOZIOŁ

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 812
  • Skąd: warszawa
  • Posiadany samochód: CITROEN C5 TOURER (X7) 2,0HDI 2008r
  • Miejscowość: warszawa
Odp: [MkIII 2.0HDI 163KM] jaki najlepszy olej do ASB
« Odpowiedź #261 dnia: Marzec 01, 2017, 15:09:09 »
Najpierw zaciągnęło świeży do maszyny i w okienkach było czysty-brudny, potem chodziło w obiegu zamkniętym brudny-brudny i nagle jak już maszyna oddała do skrzyni ok.8l świeżego było brudny-czysty i potem jak przepchnęło syf było czysto-czysto. Pewnie są różne maszyny i inaczej to wszystko przebiega, tu długo był syf i nagle zrobiło się czysto.


http://motofocus.pl/wyposazenie-warsztatowe/14479/spin-atf-5000-s-drive-w-ofercie-inter-cars

cefek

  • Gość
Odp: [MkIII 2.0HDI 163KM] jaki najlepszy olej do ASB
« Odpowiedź #262 dnia: Marzec 02, 2017, 09:17:27 »
Bo najpierw chodzi w trybie 'recykling', w ktorym stary olej jest podgrzewany do odpowiedniej temperatury przed wymiana.

dziara

  • Gość
Odp: [MkIII 2.0HDI 163KM] jaki najlepszy olej do ASB
« Odpowiedź #263 dnia: Marzec 02, 2017, 11:26:39 »
Powiedzcie mi czy istnieje coś takiego jak aktualizacja oprogramowania skrzyni automatycznej, jak to sprawdzić i ewentualnie gdzie? Zastanawiam się czy da się jeszcze poprawić płynność zmiany biegów (mam np. odczuwalną zmianę biegów z 2 na 3, a na 6 biegu w zakresie prędkości 70-80km/h słabo słyszalny gwizd). Czytam, że jedni tak mają jak ja, a inni nie i zastanawiam się od czego to może zależeć? Może wersja oprogramowania jest istotna, a może po wymianie oleju trzeba jeszcze uaktualnić jakiś "soft"? Licznik wyzerowałem, za jakiś czas muszę tylko zobaczyć czy nabija się (niektórym podobno stanęło na zero..).

Offline Dawid Jarecki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 049
  • Skąd: Bielsko-Biała
  • Posiadany samochód: C5 MKII 2.0 HDI
  • Zainteresowania: Wygodne sofy ;-)
  • Miejscowość: Bielsko-Biała
Odp: [MkIII 2.0HDI 163KM] jaki najlepszy olej do ASB
« Odpowiedź #264 dnia: Marzec 02, 2017, 14:01:54 »
Co to znaczy ze się uczy tzn co z tego wynika bo nie rozumiem troszkę koncepcji

Wyklepane z urządzenia zdalnego nadawczego Xiaomi

znikająca cytrynowa szarość Islandii ;-)

dziara

  • Gość
Odp: [MkIII 2.0HDI 163KM] jaki najlepszy olej do ASB
« Odpowiedź #265 dnia: Marzec 02, 2017, 15:48:03 »
Powiedzcie mi czy istnieje coś takiego jak aktualizacja oprogramowania skrzyni automatycznej, jak to sprawdzić i ewentualnie gdzie? Zastanawiam się czy da się jeszcze poprawić płynność zmiany biegów (mam np. odczuwalną zmianę biegów z 2 na 3, a na 6 biegu w zakresie prędkości 70-80km/h słabo słyszalny gwizd). Czytam, że jedni tak mają jak ja, a inni nie i zastanawiam się od czego to może zależeć? Może wersja oprogramowania jest istotna, a może po wymianie oleju trzeba jeszcze uaktualnić jakiś "soft"? Licznik wyzerowałem, za jakiś czas muszę tylko zobaczyć czy nabija się (niektórym podobno stanęło na zero..).

Skrzynia jest autoadaptacyjna, tj. uczy się zachowań/stylu jazdy kierowcy.
Można i oczywiście wykonać z poziomu DB/LEX "wyzerowania" parametrów już nauczonych, ale później trochę potrwa zanim się wszystkiego znowu nauczy :)

No to coś z "moją" skrzynką się nie do końca rozumiemy- ja jej nie każę podszarpywać, każę jej szybciej reagować, rozwijać większą moc....nieuk jeden czy co? ;)

dziara

  • Gość
Odp: [MkIII 2.0HDI 163KM] jaki najlepszy olej do ASB
« Odpowiedź #266 dnia: Marzec 02, 2017, 16:02:49 »
Np... co ją boli? Rozwiń swoją wypowiedź Pawle, jeżeli wiesz to w jakim kierunku i co diagnozować? I odwieczne pytaniu u kogo?

dziara

  • Gość
Odp: [MkIII 2.0HDI 163KM] jaki najlepszy olej do ASB
« Odpowiedź #267 dnia: Marzec 02, 2017, 16:09:54 »
Więc napisz jak możesz w jaki sposób (fizycznie, komputerowo...) spróbować zdiagnozować? No i do kogo z tym?

dziara

  • Gość
Odp: [MkIII 2.0HDI 163KM] jaki najlepszy olej do ASB
« Odpowiedź #268 dnia: Marzec 02, 2017, 16:16:28 »
Ok. Czy to może być np. Lexia? Masz może polecanego speca w Wawie lub okolicach od skrzyń auto? Bo dla jednego to może być normalna praca skrzyni, a dla innego, że coś może trzeba z tym zrobić.
Kiedyś (przed wymianą AKU) pokzał mi się błąd U2000 (odległy, przemijający)- stan przekładni hydrokinetycznej: nie zblokowany lub otwarty oraz U1308 (ten widzę teraz, że się powtarza choć napisane było, że odległy, usterka przemijająca)....

Offline Hubert Lizak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 378
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xantia II 2.0 HDi BREAK, Xantia 3.0 Excl, C5 MKII 2.0 HDi Excl x2, C6 2.7 Excl
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: [MkIII 2.0HDI 163KM] jaki najlepszy olej do ASB
« Odpowiedź #269 dnia: Marzec 03, 2017, 11:40:38 »
Bez zmiany, maszyna cały czas kazała mieć wbite "P". Dowiedziałem się w zakładzie specjalizującym się w naprawie skrzyń auto. że w mechaniźmie (elektrozaworach) nie wiem jak to nazwać jest ok 100ml oleju i po pierwszej jeździe i wymieszaniu się tego oleju w żaden sposób nie wpłynie negatywnie na pracę skrzyni.

Paweł namawia do Zapały bo tam zmieniają biegi podczas wymiany, a w Izabelinie nie (trzeba później poużywac trochę trybu manualnego aby wymieszać resztki starego oleju z zakamarków z nowym). Czy to aż tak drastycznie poprawia samą wymianę oleju? Może tak, może nie...ciężko to porównać... A czy pracę skrzyni potem? Opinii jest trochę na forum.

Przed chwila rozmawiałem z ZAPAŁĄ na temat serwisu chcac sie umowic na konkretna datę z serwisem skrzyni.
Podsumowujac:
- objezdzaja auto zeby ocenic stan skrzyni -to bardzo OK,
- nie zmieniaja biegow podczas wymiany oleju - tylko D i R,
- koszt bez płukanki 400PLN, z płukanką 450PLN - z własnym olejem, 950 - kompletna usługa.


Tomek,
ile trwalo i jakie koszty poniosles? Jak skrzynia, zmienilo sie cokolwiek?
Pzdr

Offline TOMASZ KOZIOŁ

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 812
  • Skąd: warszawa
  • Posiadany samochód: CITROEN C5 TOURER (X7) 2,0HDI 2008r
  • Miejscowość: warszawa
Odp: [MkIII 2.0HDI 163KM] jaki najlepszy olej do ASB
« Odpowiedź #270 dnia: Marzec 03, 2017, 12:25:21 »
W izabelinie jeździ się przed i po wymianie. Koszt 250 z paragon z fv 250+vat. Olej do euro4 mają po 35 PLN/l. Mi przesłali 15l, gdzie miałem 13 swojego i dokupiłem u nich 2. Skrzynia lepiej zmienia z 3-4, rano przy niskiej temperaturze mniej przeciąga.

Offline TOMASZ KOZIOŁ

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 812
  • Skąd: warszawa
  • Posiadany samochód: CITROEN C5 TOURER (X7) 2,0HDI 2008r
  • Miejscowość: warszawa
Odp: [MkIII 2.0HDI 163KM] jaki najlepszy olej do ASB
« Odpowiedź #271 dnia: Marzec 03, 2017, 12:30:07 »
Na temat zmiany biegów Izabelin powiedział krutko: maszyna ustawia sobie odpowiednie cisnienie, nie prosi o zmianę bo mogą wystąpić gwałtowne skoki ciśnienia. Na życzenie klienta mogą to zrobić jeśli podpisze odpowiednie pismo. Oni na wlasna rękę nie będą robić nic czego maszyna nie prosi.

Offline Marek Brzeziński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 342
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5II, 2.0 Hdi, 2006, ASB, exclusive <=250 kkm
  • Zainteresowania: fotografia, wideo
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: [MkIII 2.0HDI 163KM] jaki najlepszy olej do ASB
« Odpowiedź #272 dnia: Kwiecień 17, 2017, 18:48:54 »
11 stycznia wymieniłem dynamicznie olej. Stan licznika zużycia oleju pokazywał 14.7 miliona(!!!). Dziś sprawdziłem w Lexia i mam 171414 coś ok. 60 tyś. na miesiąc. Nie wiem co to oznacza, taka informacja dla szukających jak jest u innych.
youtube.com/wedkarskiedylematy

Offline Mariusz Jastrzębski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 425
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 (X7) Tourer, ekskluzywne 2.0 HDi, ASB, 163KM; SAAB 9-5, 2.0t, 190KM
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: [MkIII 2.0HDI 163KM] jaki najlepszy olej do ASB
« Odpowiedź #273 dnia: Kwiecień 21, 2017, 21:14:04 »
Jeśli chodzi o Wrocław to ja wymnienialem w firmie Franpol. Mechanicy pozwolili mi być przy podłączeniu maszyny żeby zobaczyć jaki wypływa stary olej. Koszt 370 zł wymiana dynamiczna z moim olejem. Po mnie był gość z forum peugeota, któremu pozwolili być podczas całej wymiany. Z wymiany tej zrobił fotorelacje, która jest dostępna właśnie na forum Peugeota.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Widocznie ostatnio coś się zmieniło. Mam swój olej Amsoil.
Dziś dostałem odpowiedź, że nie stosują tego oleju i nie mogą mi go zalać. Ale proponują swój "rekomendowany jako główny zamiennik, do tej skrzyni biegów". Żadnej nazwy, specyfikacji. Nic.

Offline Mariusz Jastrzębski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 425
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 (X7) Tourer, ekskluzywne 2.0 HDi, ASB, 163KM; SAAB 9-5, 2.0t, 190KM
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: [MkIII 2.0HDI 163KM] jaki najlepszy olej do ASB
« Odpowiedź #274 dnia: Kwiecień 24, 2017, 15:57:43 »
Panowie, czy to możliwe, żeby przy dynamicznej wymianie oleju potrzeba go było 20 litrów?