Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MkIII 2010 rok] demontaż fotela kierowcy - jak?  (Przeczytany 10524 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marek Bor

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 644
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Kombi 3.0 HDI 241KM 2012 rok Exclusive
  • Zainteresowania: Po za Citroen ujeżdżam jeszcze motocykl Honda Shadow vt750 ACE
  • Miejscowość: Olsztyn
[MkIII 2010 rok] demontaż fotela kierowcy - jak?
« dnia: Październik 29, 2013, 12:37:12 »
Jak wymontować z kabiny fotel kierowcy z C5 MkIII 2010 rok? Fotel bez elektryki ma tylko podgrzewane dupsko.
U mnie zmiana!!! To już szósta C5 tym razem 2012 rok 3.0HDI oczywiście też w kombi na full wypasie Exclusive.

Offline Tomasz Stoszko

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 070
  • Skąd: Dżwirzyno
  • Posiadany samochód: renault kadjar 1,3 Tce był C5 x7 2,0 blue hdi crosstourer
  • Miejscowość: Dżwirzyno
Re: [MkIII 2010 rok] demontaż fotela kierowcy - jak?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 29, 2013, 18:58:23 »
Wykrecic śróby ,odpiąc wtyczki i wyciągnac fotel;) ,a w jakim celu jesli mozna .

Offline Marek Bor

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 644
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Kombi 3.0 HDI 241KM 2012 rok Exclusive
  • Zainteresowania: Po za Citroen ujeżdżam jeszcze motocykl Honda Shadow vt750 ACE
  • Miejscowość: Olsztyn
Re: [MkIII 2010 rok] demontaż fotela kierowcy - jak?
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 29, 2013, 19:22:30 »
Chcę elegancko posprzątać pod fotelami. Które śruby odkręcić?
U mnie zmiana!!! To już szósta C5 tym razem 2012 rok 3.0HDI oczywiście też w kombi na full wypasie Exclusive.

Offline Dariusz Gołębiowski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 2 041
  • Skąd: Włodawa
  • Posiadany samochód: Xantia 2.0 Hdi 2000r Millesime
  • Zainteresowania: citroeny.....
  • Miejscowość: Włodawa
Re: [MkIII 2010 rok] demontaż fotela kierowcy - jak?
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 29, 2013, 21:43:59 »
Fotel do przodu - dwie śruby w szynach z tyłu fotela. Fotel do tyłu - dwie śruby z przodu fotela w szynach. Wtyczki odpinasz i targasz na zewnątrz.
Nic nie umie.......
Ale coś umie z tymi cytrynkami...
WŁODAWA 600 665 608

Offline Marek Bor

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 644
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Kombi 3.0 HDI 241KM 2012 rok Exclusive
  • Zainteresowania: Po za Citroen ujeżdżam jeszcze motocykl Honda Shadow vt750 ACE
  • Miejscowość: Olsztyn
Re: [MkIII 2010 rok] demontaż fotela kierowcy - jak?
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 29, 2013, 21:52:26 »
o i elegancko.
U mnie zmiana!!! To już szósta C5 tym razem 2012 rok 3.0HDI oczywiście też w kombi na full wypasie Exclusive.

Offline Michal Wladyniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 993
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Renault Megane Grandtour Limited 2015/C4GP 2.0 HDI EAT6 Shine 2017
  • Miejscowość: Kraków
Re: [MkIII 2010 rok] demontaż fotela kierowcy - jak?
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 30, 2013, 10:28:24 »
ja nie polecam jednak wyjmowania fotela. raz jest bardzo ciężki, chwila nie uwagi i potargasz tapicerkę tylnej kanapy. dwa jeśli nie masz dobrej grzechotki i dobrych torx'ów to zapomnij o solidnym przykręceniu fotela. podczas jazdy będzie się ruszał. sam wyjmowałem fotel tyle że w mk II bo przestała działać elektryczna regulacja. wyjmuje się go przez tylne drzwi. przecież żeby odkurzyć pod fotelem nie trzeba go wyjmować, wystarczy odsunąć raz w przód raz w tył i dobrze posprzątać.

Offline Marek Bor

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 644
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Kombi 3.0 HDI 241KM 2012 rok Exclusive
  • Zainteresowania: Po za Citroen ujeżdżam jeszcze motocykl Honda Shadow vt750 ACE
  • Miejscowość: Olsztyn
Re: [MkIII 2010 rok] demontaż fotela kierowcy - jak?
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 31, 2013, 17:30:13 »
Demontaż fotela okazał się bajkowo prosty. Zgadza się fotel do przodu i odkręcamy dwie tylne śruby w szynach, fotel do tyłu i odkręcamy dwie śruby z przodu. Wyjęcie fotela z auta jest też bezproblemowe i nie przez żadne tylne drzwi!!! Oparcie składamy tak aby fotel tworzył kąt 90 stopni, zdejmujemy zagłówek, lewą ręką łapiemy pod siedzisko, prawą za oparcie (tak jakbyście swoją ślubną przenosili przez próg) i wyciągamy go w tej pozycji na zewnątrz. Drzwi oczywiście otwarte na maxa i fotel podczas wyjmowania nie dotyka żadnego elementu samochodu, zatem nie można spowodować żadnych szkód. Oczywiście manewr wykonywać powoli i precyzyjnie. Jedynie to muszę teraz podpiąć auto do kompa bo cały czas wyświetla mi komunikat "Airbag(s) or pretensioner seat belt(s) faulty". Teraz jeszcze jedna ciekawostka. Nie wiem jak jest w MkI i MkII, ale w MkIII gąbka fotela jest przyklejona na amen razem z materiałem - poszyciem. Zatem jakiekolwiek naprawy gąbki są nierealne. Nowe siedzisko w ASO zgodnie z kolorystyką wnętrza to koszt ponad 2000 PLN. Masakra.
U mnie zmiana!!! To już szósta C5 tym razem 2012 rok 3.0HDI oczywiście też w kombi na full wypasie Exclusive.

Offline Dariusz Gołębiowski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 2 041
  • Skąd: Włodawa
  • Posiadany samochód: Xantia 2.0 Hdi 2000r Millesime
  • Zainteresowania: citroeny.....
  • Miejscowość: Włodawa
Re: [MkIII 2010 rok] demontaż fotela kierowcy - jak?
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 31, 2013, 22:15:39 »
W skodzie poszycie fotela 2600...
Zeby błąd poduszek skasować nie trzeba kompa ( system poduszek powietrznych jest samodiagnozujący się- sam kasuje błędy ) popraw  wtyczki ( piny pewnie się wygięły ) i błąd sam zniknie.
Nic nie umie.......
Ale coś umie z tymi cytrynkami...
WŁODAWA 600 665 608

Offline Marek Bor

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 644
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Kombi 3.0 HDI 241KM 2012 rok Exclusive
  • Zainteresowania: Po za Citroen ujeżdżam jeszcze motocykl Honda Shadow vt750 ACE
  • Miejscowość: Olsztyn
Re: [MkIII 2010 rok] demontaż fotela kierowcy - jak?
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 01, 2013, 15:48:40 »
Rzeczywiście. Okazało się, że prawdopodobnie źle kostki były spięte. Dzisiaj rozpiłem i spiąłem ponownie kostki i problem z komunikatem zniknął.
U mnie zmiana!!! To już szósta C5 tym razem 2012 rok 3.0HDI oczywiście też w kombi na full wypasie Exclusive.

dziara

  • Gość
Odp: [MkIII 2010 rok] demontaż fotela kierowcy - jak?
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 20, 2017, 16:45:56 »
Panowie, a jak zdjąć obicie z oparcia tylnej kanapy ( to dla pasażera, który siedzi za kierowcą)? Chcę się dostać do zatrzaskowego zamka, który jest w oparciu. Od strony bagażnika to nic nie da. Nie blokuje mi się oparcie i chciałbym wyjąć ten zamek i spróbować go. np. rozebrać. Nie wiem czy przypadkiem np. sprężyna w nim zamontowana nie jest zbyt luźna. Wstępnie oblukalem, chyba trzeba zdjąć całe obicie i dopiero powinien pokazać się zamek (ten, który jest widoczny po położeniu oparcia, a nie ten z kolorem czerwonym widoczny od góry).
I jeszcze jedno- pod tylną kanapą jest pod filcem taka duża okrągła i czarna jakby zaślepka. Od czego to?
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2017, 17:06:51 wysłana przez Marcin Gałek »

Online Machoński Tomasz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 950
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: Lexus NX, był C5 X7 Exclusive Tourer 2.0 lpg
  • Miejscowość: Katowice
Odp: [MkIII 2010 rok] demontaż fotela kierowcy - jak?
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 20, 2017, 17:16:46 »
I jeszcze jedno- pod tylną kanapą jest pod filcem taka duża okrągła i czarna jakby zaślepka. Od czego to?
dostęp do zbiornika paliwa i pompy

dziara

  • Gość
Odp: [MkIII 2010 rok] demontaż fotela kierowcy - jak?
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 20, 2017, 19:04:55 »
I jeszcze jedno- pod tylną kanapą jest pod filcem taka duża okrągła i czarna jakby zaślepka. Od czego to?
dostęp do zbiornika paliwa i pompy

A czy tam jest też zamontowane sitko w zbiorniku, które trzeba czasem czyścić (jak np. w innym samochodzie)?

Offline Michal Wladyniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 993
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Renault Megane Grandtour Limited 2015/C4GP 2.0 HDI EAT6 Shine 2017
  • Miejscowość: Kraków
Odp: [MkIII 2010 rok] demontaż fotela kierowcy - jak?
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 22, 2017, 11:40:13 »
ja nie polecam jednak wyjmowania fotela. raz jest bardzo ciężki, chwila nie uwagi i potargasz tapicerkę tylnej kanapy. dwa jeśli nie masz dobrej grzechotki i dobrych torx'ów to zapomnij o solidnym przykręceniu fotela. podczas jazdy będzie się ruszał. sam wyjmowałem fotel tyle że w mk II bo przestała działać elektryczna regulacja. wyjmuje się go przez tylne drzwi. przecież żeby odkurzyć pod fotelem nie trzeba go wyjmować, wystarczy odsunąć raz w przód raz w tył i dobrze posprzątać.

sprostuje siebie po latach :)
w zeszłym roku prałem wnętrze i wywaliłem fotele. demontaż fotela 2 min, wyjęcie z auta w dwie osoby bo ciężki i nieporęczny. jednak polecam do gruntownego sprzątania :D

Offline bartek gamer

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 84
  • Skąd: piła
  • Posiadany samochód: 407- sprzedany, c5x7 2.0 hdi 163 km
  • Miejscowość: piła
Odp: [MkIII 2010 rok] demontaż fotela kierowcy - jak?
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 24, 2017, 23:28:52 »
a podpowie mi ktos jak zdemontowac przełącznik od podnoszenia fotela kierowcy?? czy tez musze demontowac fotel, czy można go jakoś inaczej wypiąć??
zawsze może być gorzej ;)

Offline Leszek Faryniuk

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 1
  • Posiadany samochód: C5 MKII HB 2.0 HDI
  • Miejscowość: Dąbrówka
Odp: [MkIII 2010 rok] demontaż fotela kierowcy - jak?
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 24, 2024, 19:10:20 »
Chciałbym dopytać jak to jest z odpinaniem wiązki. Można to zrobić przy podłączonym aku, czy jednak najpierw odłączyć aku, a dopiero potem wiązkę pod fotelem? Chodzi mi o bezpieczeństwo związane z airbagiem.

Offline Błażej Banisz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 612
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: C4 1.6 VTI 120KM 2009r; C5 2.0HDI (RHF) kombi 2010; Nieruchomość garażowa CX 1977 2.4ie; Służbowo 508SW R8 2.0BHDI
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: [MkIII 2010 rok] demontaż fotela kierowcy - jak?
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 24, 2024, 20:49:38 »
Wszystko można, choć większość rzeczy tylko raz... odpięcie aku to jest moment (albo kilka minut z czekaniem na uśpienie BSI), z dodatkowej roboty to otworzyć maskę i zdjąć klemę. Jednemu uda się kilka razy bez odpięcia, a drugi za pierwszym razem zapewni sobie dodatkowe koszty.
Ilu ludzi przypada na jednego człowieka?