Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Problem ze sprzęgłem w XP 1.8  (Przeczytany 2036 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

fridayek81

  • Gość
Problem ze sprzęgłem w XP 1.8
« dnia: Listopad 05, 2013, 08:48:14 »
Witam otóż mam XP po lifcie z silnikiem 1.8 w styczniu 2013 wymieniałem kompletne sprzęgło VALEO i wszystko było cacy jednak od tygodnia dwóch mam dziwny objaw i nie występuje on zawsze, że np przy zmianie biegów, która przebiega płynnie pedał sprzęgła już w końcowej fazie drży, trzęsie się, mam wrażenie tak jakby coś w sprzęgle się rozleciało i np na drugi dzień rano jadę i nie ma tego objawu wszystko działa ok, by np za dwa dni działo się raz chwilowo znów sobie "podryguje":).
Teraz zaczynam się zastanawiać bo sprzęgło na gwarancji i co wyjmować, płacić mechanikowi raz jeszcze czy szukać przyczyny gdzie indziej, czy mógł się uszkodzić inny element (wiem że linki u Mnie nie ma od sprzęgła)?
Może Ktoś z Was miał podobny przypadek i podzieli się spostrzeżeniami.
Ciekawe jak z reklamacją takiego sprzęgła, kupowałem w InterCars kasa poszła nie mała i wymiana, teraz znów te same pieniądze trzeba będzie wyłożyć bez gwarancji że odzyskam pieniądze gdyby okazało się że sprzęgło faktycznie się "rozleciało"
Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi w temacie
Pozdrawiam
Przemek

Gachu

  • Gość
Re: Problem ze sprzęgłem w XP 1.8
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 05, 2013, 18:11:24 »
a widełki wymieniłeś razem ze sprzegłem czy zostały stare ?

fridayek81

  • Gość
Re: Problem ze sprzęgłem w XP 1.8
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 06, 2013, 23:18:47 »
Witam niestety tego nie wiem, wymieniał to mechanik o widełki nie pytałem, a myślisz że to może być powodem? Wiesz wątpię aby widełki były wymieniane bo pewnie musiałbym je kupić a dostarczyłem tylko kompletne sprzęgło. Wiesz myślałem też może o złym montażu ale sprzęgło do praktycznie października chodziło idealnie.
Pozdrawiam

Gachu

  • Gość
Re: Problem ze sprzęgłem w XP 1.8
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 07, 2013, 19:51:04 »
ja właśnie też musze wymienić sprzęgło, auto mam rozebrane bo niestety jednej części nie kupiłem bo niema chwilowo zamiennika na hurtowni (właśnie widełek) u mnie było ostatnio bardzo podobnie z tym że jeszcze poszły sprężyny w docisku a tarcza jak nowa ...heheh

fridayek81

  • Gość
Re: Problem ze sprzęgłem w XP 1.8
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 08, 2013, 19:28:01 »
Witam a możesz podać nr kat tych widełek lub link do zamiennika,jakie są koszta? I to myślisz może być jednym z objawów o jakich pisałem? Na 100% to nie było wymieniane więc bym zakupił zanim podjadę do mechanika żeby to mieć gdyby się okazało że to nie ta część to oddam.
A u Ciebie też nie ma linki? A sprzęgło jest takie same w dieslu i  benzynie?