Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: centralny zamek - dziwne zachowanie  (Przeczytany 1800 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomasz Doroba

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 146
  • Skąd: Międzychód
  • Posiadany samochód: C4 GP Exclusive / 2.0 HDI MCP / 2006r, C5 Tourer 2.0 HDI 163 Exclusive 2010
  • Miejscowość: Międzychód
centralny zamek - dziwne zachowanie
« dnia: Styczeń 10, 2014, 09:24:07 »
ostatnio zauważyłem dziwną przypadłość z centralnym zamkiem w moim Pikusiu. Zamykam auto z pilota, po kilku godzinach idę do auta próbuję je otworzyć pilotem i nie idzie, chwytam za klamki, zamknięte. Aby otworzyć auto z pilota muszę wtedy jeszcze raz je zamknąć (chociaż nadal jest zamknięte) i wtedy otworzyć. Czy ktoś przerabiał taką przypadłość??

Gachu

  • Gość
Re: centralny zamek - dziwne zachowanie
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 13, 2014, 21:34:47 »
wymień baterię

Offline rafał grębicki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 42
  • Skąd: torun
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0 hdi 90km
  • Miejscowość: torun
Re: centralny zamek - dziwne zachowanie
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 13, 2014, 22:07:42 »
koledzy jakie napięcia powinna mieć bateria w pilocie. Też mam cyrki z pilotem.Po wymianie 2 tygodnie było ok. Teraz znowu nie działa. Bateria na 2.96V. Tam jest włożona bateria 3V

Offline Grzegorz Pyteraf

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 96
  • Skąd: Korczyna
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI 2000 r.
  • Miejscowość: Korczyna
Re: centralny zamek - dziwne zachowanie
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 14, 2014, 11:11:23 »
Walczyłem z pilotem długo, w końcu elektronik samochodowy poradził żebym zamontował uniwersalny sterownik centralnego zamka i tak zrobiłem. Teraz wszystko działa jak powinno, wzrósł też zasięg pilota, bo na starym działało z 2-3 metrów, a nowym pilotem otwieram auto z kilkudziesięciu metrów. Mam też w pilocie dodatkowy przycisk, którym mogę otwierać sam bagażnik, co przydaje się na zakupach.
Elektronik, z którym rozmawiałem powiedział że problem nie jest z pilotem tylko raczej z odbiornikiem w samochodzie, ale nie opłaca się tego naprawiać, bo trzeba dać BSI do naprawy.

Offline Ryszard Figasiński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 26
  • Skąd: Bobolice
  • Posiadany samochód: Xantia II 99r.1.8/16v i C5/2.0/16v 2002r. + lpg/xara picasso 1.8+LPG 2000r.
  • Zainteresowania: motoryzacja/ogrodnictwo/turystyka
  • Miejscowość: Bobolice
Odp: centralny zamek - dziwne zachowanie
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 04, 2016, 19:55:45 »
Witam.Mam tak samo z tym że u mnie po jakimś czasie otwarta jest tylna klapa w sensie że jak chcę otworzyć łapiąc za klapę to się otworzy i włączy alarm, więc aby tak nie stało się to najpierw na pilocie wciskam zamknij i ponownie otwórz i jest OK. Dzieje się tak nie zawsze.Zamki w drzwiach działają poprawnie i nie odblokowują się samoczynnie.Pozdrawiam FR