Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MKIII]-brak dźwięku-tykania kierunków  (Przeczytany 11237 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marcin Krysik

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 035
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: była C4 2.0 VTS,jest PEUGEOT 208 1.6 e-HDI ALLURE; CITROEN C5 EXCLUSIVE 2.0 HDI 163KM 2010R. CITROEN C2 1.4 VTR 2006
  • Miejscowość: Warszawa
[MKIII]-brak dźwięku-tykania kierunków
« dnia: Luty 26, 2014, 08:54:02 »
maly problemik-dorwał się do auta domorosły serwisant z lexia,w postaci mojej osoby i tak pogmerał,uprzednio nic nie zapisując,że w obecnym stanie auto w momencie wrzucania kierunkowskazu nie wydaje charakterystycznego tykania. Ma to miejsce również w momencie włączenia świateł awaryjnych. Czy ktoś się z tym spotkał i wie w czym tkwi widz???
części do samochodów francuskich
www.jadexim.com.pl
zapraszam!

Offline Jacek Suchocki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 134
  • Skąd: Czwa
  • Posiadany samochód: C5 Tourer [Mk 3], 1.6 THP, '12
  • Miejscowość: Czwa
Re: [MKIII]-brak dźwięku-tykania kierunków
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 26, 2014, 10:43:32 »
Mam to samo :) Uaktywniłeś sobie, może możliwość wyłączania hamulca automatycznego z menu miedzy zegarami?
Nie wiem, póki co, jak to samemu naprawić, za pierwszym razem serwis wgrał oryginalny soft i było git, do momentu jak znowu nie popstrykałem przy wymianie kół na zimowe :D nawet mi juz nie brakuje tego pikania ;)

Offline Marcin Krysik

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 035
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: była C4 2.0 VTS,jest PEUGEOT 208 1.6 e-HDI ALLURE; CITROEN C5 EXCLUSIVE 2.0 HDI 163KM 2010R. CITROEN C2 1.4 VTR 2006
  • Miejscowość: Warszawa
Re: [MKIII]-brak dźwięku-tykania kierunków
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 26, 2014, 11:13:13 »
z hamulcem niczego nie grzebałem,problem w tym ,że sam juz nie wiem gdzie grzebałem a gdzie nie....ech...sierota ze mnie
części do samochodów francuskich
www.jadexim.com.pl
zapraszam!

Offline Marcin Krysik

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 035
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: była C4 2.0 VTS,jest PEUGEOT 208 1.6 e-HDI ALLURE; CITROEN C5 EXCLUSIVE 2.0 HDI 163KM 2010R. CITROEN C2 1.4 VTR 2006
  • Miejscowość: Warszawa
Re: [MKIII]-brak dźwięku-tykania kierunków
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 26, 2014, 11:50:45 »
Cytuj

Jacek Suchocki napisał:
Mam to samo :) Uaktywniłeś sobie, może możliwość wyłączania hamulca automatycznego z menu miedzy zegarami?
Nie wiem, póki co, jak to samemu naprawić, za pierwszym razem serwis wgrał oryginalny soft i było git, do momentu jak znowu nie popstrykałem przy wymianie kół na zimowe :D nawet mi juz nie brakuje tego pikania ;)


gadałem z jakimś fachura w autoryzacji citroena,wskazał na telekodowanie BSI w parametrze sygnalizacja/oświetlenie.

nie moge tego teraz sprawdzic,zajmę się tym wieczorem. pisze Tobie żebyś tez sprobował. Jest to o tyle dziwne ,że akurat w tamtych parametrach niczego nie ruszałem,ale mimo to wchodziłem tam-niczego nie znalazłem odpowiedzialnego za to... zobaczymy-jesli podziałasz szybciej to napisz czy "cyka" :-)
części do samochodów francuskich
www.jadexim.com.pl
zapraszam!

Offline Jacek Suchocki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 134
  • Skąd: Czwa
  • Posiadany samochód: C5 Tourer [Mk 3], 1.6 THP, '12
  • Miejscowość: Czwa
Re: [MKIII]-brak dźwięku-tykania kierunków
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 26, 2014, 12:33:33 »
Mnie już się nie chce :)
Siedziałem niedawno w garażu pół nocy żeby to rozkminić, wydaje mi sie że jednym rozwiązaniem jest wgranie czystego softu, ale to tylko ASO może z dostępem online do fabrycznego/serwisowego serwera po numerze vin.
Ale jak znajdziesz coś to zapodaj scieżkę chętnię się pobawię :D

Offline Marcin Krysik

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 035
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: była C4 2.0 VTS,jest PEUGEOT 208 1.6 e-HDI ALLURE; CITROEN C5 EXCLUSIVE 2.0 HDI 163KM 2010R. CITROEN C2 1.4 VTR 2006
  • Miejscowość: Warszawa
Re: [MKIII]-brak dźwięku-tykania kierunków
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 26, 2014, 12:43:51 »
ja nie moge....bo by mi zaraz wywalili moja nową mapę wtryskową i zdechłoby mi 20 koni
części do samochodów francuskich
www.jadexim.com.pl
zapraszam!

Offline Jacek Suchocki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 134
  • Skąd: Czwa
  • Posiadany samochód: C5 Tourer [Mk 3], 1.6 THP, '12
  • Miejscowość: Czwa
Re: [MKIII]-brak dźwięku-tykania kierunków
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 26, 2014, 19:56:45 »
mapy to są na kalkulatorze silnika a to siedzi gdzieś w bsi i tylko to trzeba odświeżyć

Offline Marek Bor

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 644
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Kombi 3.0 HDI 241KM 2012 rok Exclusive
  • Zainteresowania: Po za Citroen ujeżdżam jeszcze motocykl Honda Shadow vt750 ACE
  • Miejscowość: Olsztyn
Re: [MKIII]-brak dźwięku-tykania kierunków
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 26, 2014, 23:16:00 »
Grzebaliście panowie w opcjach ustawiania świateł dziennych. Tam proszę wejść i ustawić z powrotem jak było. Przerabiałem ten temat u siebie dwa razy.
U mnie zmiana!!! To już szósta C5 tym razem 2012 rok 3.0HDI oczywiście też w kombi na full wypasie Exclusive.

Offline Marcin Krysik

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 035
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: była C4 2.0 VTS,jest PEUGEOT 208 1.6 e-HDI ALLURE; CITROEN C5 EXCLUSIVE 2.0 HDI 163KM 2010R. CITROEN C2 1.4 VTR 2006
  • Miejscowość: Warszawa
Re: [MKIII]-brak dźwięku-tykania kierunków
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 27, 2014, 06:37:10 »
Cytuj

Marek Bor napisał:
Grzebaliście panowie w opcjach ustawiania świateł dziennych. Tam proszę wejść i ustawić z powrotem jak było. Przerabiałem ten temat u siebie dwa razy.


a pamięta kolega co konkretnie?
części do samochodów francuskich
www.jadexim.com.pl
zapraszam!

Offline Jacek Suchocki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 134
  • Skąd: Czwa
  • Posiadany samochód: C5 Tourer [Mk 3], 1.6 THP, '12
  • Miejscowość: Czwa
Re: [MKIII]-brak dźwięku-tykania kierunków
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 27, 2014, 17:31:12 »
Mnie znika pikanie jak grzebię w automatycznym ręcznym żebym miał wybór na wyświetlaczu. W światłach nie merdałem. Podaj ścieżkę. Dzięki.

Offline Marcin Krysik

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 035
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: była C4 2.0 VTS,jest PEUGEOT 208 1.6 e-HDI ALLURE; CITROEN C5 EXCLUSIVE 2.0 HDI 163KM 2010R. CITROEN C2 1.4 VTR 2006
  • Miejscowość: Warszawa
Re: [MKIII]-brak dźwięku-tykania kierunków
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 27, 2014, 17:53:47 »
no dobra:

NAPRAWA/BSI/TELEKODOWANIE/OŚWIETLENIE ZEWN-OŚWIETLENIE WNĘTRZA/AUTOMATYCZNE WŁĄCZANIE ŚWIATEŁ ZA POŚREDNICTWEM EKRANU WIELOFUNKCYJNEGO-zdeaktywować i zatwierdzić

kierunki zaczęły tykać ;-)
części do samochodów francuskich
www.jadexim.com.pl
zapraszam!

Offline Jacek Suchocki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 134
  • Skąd: Czwa
  • Posiadany samochód: C5 Tourer [Mk 3], 1.6 THP, '12
  • Miejscowość: Czwa
Re: [MKIII]-brak dźwięku-tykania kierunków
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 28, 2014, 18:21:26 »
dzięki, idę grzebać :D

Offline Marcin Krysik

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 035
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: była C4 2.0 VTS,jest PEUGEOT 208 1.6 e-HDI ALLURE; CITROEN C5 EXCLUSIVE 2.0 HDI 163KM 2010R. CITROEN C2 1.4 VTR 2006
  • Miejscowość: Warszawa
Re: [MKIII]-brak dźwięku-tykania kierunków
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 28, 2014, 18:24:20 »
Cytuj

Jacek Suchocki napisał:
dzięki, idę grzebać :D


tylko daj znać..panie leniwy :-)
części do samochodów francuskich
www.jadexim.com.pl
zapraszam!

Offline Jacek Suchocki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 134
  • Skąd: Czwa
  • Posiadany samochód: C5 Tourer [Mk 3], 1.6 THP, '12
  • Miejscowość: Czwa
Re: [MKIII]-brak dźwięku-tykania kierunków
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 01, 2014, 10:19:54 »
nie pomogło, nic a nic, mam wersję diag 6.19, może być za stara bo nie rozpoznaje kalkulatora zegarów, zrobię up to date i zagrzebie jeszcze raz, i tak trza już chyba zmieniać koła, szkoda szorować w 15 st. na plusie na zimówkach :D

Offline Marcin Krysik

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 035
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: była C4 2.0 VTS,jest PEUGEOT 208 1.6 e-HDI ALLURE; CITROEN C5 EXCLUSIVE 2.0 HDI 163KM 2010R. CITROEN C2 1.4 VTR 2006
  • Miejscowość: Warszawa
Re: [MKIII]-brak dźwięku-tykania kierunków
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 01, 2014, 10:51:57 »
Cytuj

Jacek Suchocki napisał:
nie pomogło, nic a nic, mam wersję diag 6.19, może być za stara bo nie rozpoznaje kalkulatora zegarów, zrobię up to date i zagrzebie jeszcze raz, i tak trza już chyba zmieniać koła, szkoda szorować w 15 st. na plusie na zimówkach :D


ja mam jeszcze starszą i poszlo :-(
części do samochodów francuskich
www.jadexim.com.pl
zapraszam!

Offline Patryk Stalski

  • KC Emeryt
  • Administrator Globalny
  • ******
  • Wiadomości: 7 933
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: B8 1.8 TSI
  • Zainteresowania: komputery, motoryzacja
  • Miejscowość: Wrocław
Re: [MKIII]-brak dźwięku-tykania kierunków
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 01, 2014, 12:13:16 »
Cytuj

Marcin Krysik napisał:
no dobra:

NAPRAWA/BSI/TELEKODOWANIE/OŚWIETLENIE ZEWN-OŚWIETLENIE WNĘTRZA/AUTOMATYCZNE WŁĄCZANIE ŚWIATEŁ ZA POŚREDNICTWEM EKRANU WIELOFUNKCYJNEGO-zdeaktywować i zatwierdzić

kierunki zaczęły tykać ;-)


Żeby w wyświetlaczu pokazywało opcję świateł dziennych, trzeba aktywować opcję bezpośrednio w ustawieniach wyświetlacza, w BSI nie ma nic do ustawiania w związku z tym.
A opcja o której tutaj mowa w BSI była przeznaczona dla aut z lat 2004-2007, które miały czujnik deszczu/zmierzchu, ale nie miały manetki świateł z położeniem AUTO ;)
Pozdrawiam

Klubowa Emerytura...

Offline Jacek Suchocki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 134
  • Skąd: Czwa
  • Posiadany samochód: C5 Tourer [Mk 3], 1.6 THP, '12
  • Miejscowość: Czwa
Re: [MKIII]-brak dźwięku-tykania kierunków
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 01, 2014, 18:00:08 »
Kolego Marku i Marcinie, dzięki wielkie, to było to - tykają, a przestawały zawsze jak włączałem wyświetlanie możliwości deaktywowania hamulca ręcznego na wyświetlaczu - magia cytryny albo alternatywnie kreatywna technologia ;)

Offline Marcin Krysik

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 035
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: była C4 2.0 VTS,jest PEUGEOT 208 1.6 e-HDI ALLURE; CITROEN C5 EXCLUSIVE 2.0 HDI 163KM 2010R. CITROEN C2 1.4 VTR 2006
  • Miejscowość: Warszawa
Re: [MKIII]-brak dźwięku-tykania kierunków
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 01, 2014, 18:15:12 »
Cytuj

Jacek Suchocki napisał:
Kolego Marku i Marcinie, dzięki wielkie, to było to - tykają, a przestawały zawsze jak włączałem wyświetlanie możliwości deaktywowania hamulca ręcznego na wyświetlaczu - magia cytryny albo alternatywnie kreatywna technologia ;)


To mnie teraz zastrzeliłeś,bo ja mam opcję deaktywacji automatycznego hamulca ręcznego uruchomioną i tyka.....
części do samochodów francuskich
www.jadexim.com.pl
zapraszam!

Offline Jacek Suchocki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 134
  • Skąd: Czwa
  • Posiadany samochód: C5 Tourer [Mk 3], 1.6 THP, '12
  • Miejscowość: Czwa
Re: [MKIII]-brak dźwięku-tykania kierunków
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 01, 2014, 19:53:22 »
Fabrycznie nie była widoczna w menu, po jej aktywowaniu po trzech/czterech włączeniach silnika tykanie zanikało. Aso nie znalazło jak to aktywować - ja znalazłem ale wyłączało tykanie, aso wymieniło przełącznik zespolony kierownicy "bo się głośniczek zepsuł" i zrobiło fabrykę na BSI i tykało - ale krótko, bo fabryka miała pewne fjuturesy których nie lubię to się "podpiąłnełem z kablę" i znowu nie tykało, to taka krótka historia - ja i mój kabel :) Pozdrawiam

Offline Marek Bor

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 644
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Kombi 3.0 HDI 241KM 2012 rok Exclusive
  • Zainteresowania: Po za Citroen ujeżdżam jeszcze motocykl Honda Shadow vt750 ACE
  • Miejscowość: Olsztyn
Re: [MKIII]-brak dźwięku-tykania kierunków
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 01, 2014, 20:03:15 »
Ja także nie miałem aktywnej funkcji wyłączania hamulca automatycznego. Opcję aktywowałem sam i nie miałem problemów z tykaniem kierunków. Problem pojawił się w momencie grzebania w opcjach dotyczących świateł dziennych. Ostatecznie udało mi się ogarnąć światła dzienne i przywrócić tykanie kierunków.
U mnie zmiana!!! To już szósta C5 tym razem 2012 rok 3.0HDI oczywiście też w kombi na full wypasie Exclusive.

Offline Michal Wladyniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 993
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Renault Megane Grandtour Limited 2015/C4GP 2.0 HDI EAT6 Shine 2017
  • Miejscowość: Kraków
Re: [MKIII]-brak dźwięku-tykania kierunków
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 08, 2014, 08:21:31 »
Witam w klubie :D
Wczoraj włączyłem sobie opcję wyłączania hamulca ręcznego z menu i wyłączyłem świecenie pozycyjnych z dziennymi. ciekawe co muszę zmienić żeby z powrotem był dźwięk kierunkowskazów.
muszę jeszcze zrobić aktualizację DB bo mam 5.02v :P

Offline Wojciech Paluch

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 31
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: C5 MK III 2.0 HDI 140
  • Miejscowość: Rzeszów
Re: [MKIII]-brak dźwięku-tykania kierunków
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 08, 2014, 14:42:13 »
A gdzie te pozycyjne się wyłącza w DB. Ja już 3 razy próbowałem i poległem. Wchodzę w naprawę, następnie BSI, telekodowanie, oświetlenie, tam miałem ustawione światła pozycyjne na nie - wiec chyba dobrze. Zmieniłem na tak i żadnej różnicy nie ma, jak pozycyjne świeciły razem z dziennymi tak dalej świecą.

Offline Michal Wladyniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 993
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Renault Megane Grandtour Limited 2015/C4GP 2.0 HDI EAT6 Shine 2017
  • Miejscowość: Kraków
Re: [MKIII]-brak dźwięku-tykania kierunków
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 08, 2014, 19:02:10 »
Cytuj

Marcin Krysik napisał:
no dobra:

NAPRAWA/BSI/TELEKODOWANIE/OŚWIETLENIE ZEWN-OŚWIETLENIE WNĘTRZA/AUTOMATYCZNE WŁĄCZANIE ŚWIATEŁ ZA POŚREDNICTWEM EKRANU WIELOFUNKCYJNEGO-zdeaktywować i zatwierdzić

kierunki zaczęły tykać ;-)


Potwierdzam, to u mnie dawało w szkołę. wyłączyłem i tykają aż miło

Offline Michal Wladyniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 993
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Renault Megane Grandtour Limited 2015/C4GP 2.0 HDI EAT6 Shine 2017
  • Miejscowość: Kraków
Re: [MKIII]-brak dźwięku-tykania kierunków
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 08, 2014, 19:04:20 »
Cytuj

Wojciech Paluch napisał:
A gdzie te pozycyjne się wyłącza w DB. Ja już 3 razy próbowałem i poległem. Wchodzę w naprawę, następnie BSI, telekodowanie, oświetlenie, tam miałem ustawione światła pozycyjne na nie - wiec chyba dobrze. Zmieniłem na tak i żadnej różnicy nie ma, jak pozycyjne świeciły razem z dziennymi tak dalej świecą.


Poszukiwanie usterek -> BSI -> Naprawa -> opcje klienta czy coś takiego i tam jest ostatnia pozycja światła do jazdy dziennej świecą z pozycyjnymi

Offline Marek Bor

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 644
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Kombi 3.0 HDI 241KM 2012 rok Exclusive
  • Zainteresowania: Po za Citroen ujeżdżam jeszcze motocykl Honda Shadow vt750 ACE
  • Miejscowość: Olsztyn
Re: [MKIII]-brak dźwięku-tykania kierunków
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 08, 2014, 20:01:20 »
Pamiętajmy - aby światła dzienne działały prawidłowo i bez świateł mijania, manetka musi być bezwzględnie w pozycji AUTO.
U mnie zmiana!!! To już szósta C5 tym razem 2012 rok 3.0HDI oczywiście też w kombi na full wypasie Exclusive.