Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Moja xsara VTS w wersji rajdowej  (Przeczytany 2504 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sebastian Drożdż

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 21
  • Skąd: Bielsko-Biała
  • Posiadany samochód: Xsara I 2.0VTS
  • Miejscowość: Bielsko-Biała
Moja xsara VTS w wersji rajdowej
« dnia: Luty 27, 2014, 00:27:18 »
Witam :) Citroen Xsara VTS 2.0 kupiona od wujka z Koszalina. Jestem 3 właścicielem. Do 2010r serwisowana w ASO. Przebieg na dzień dzisiejszy 112tys. Jak ją kupowałem było 94Kkm. Autko przeszło wiele modyfikacji. Wszystko co zbędne zostało wywalone. Wygłuszenia usunięte, ABS wyłączony.

Układ hamulcowy:
Przód tarcze i klocki oryginalne
Tył tarcze ferodo premier, klocki ds2500
Hydrauliczny hamulec ręczny

Zawieszenie
Belka po regeneracji w 2013r w krakowie tak to wszystko oryginalne bo ciężko coś lepszego w przystępnej cenie.

Silnik
Wymienione świece na sportowe ale nie pamiętam teraz jakie. Tak to wszystko w pełnej serii. Olej wymieniany 3 razy w roku.

Środek
Klatka bezpieczeństwa według załącznika J. 2 fotele kubełkowe, pasy szelkowe 5pkt, usunięte boczki i wstawione lekkie odpowiedniki. Usunięty szyberdach.

Układ wydechowy
Katalizator oryginalny i przelot do samego końca.

Autko służy mi do nauki jazdy. Więcej stoi niż jeździ bo cały czas coś jest naprawiane, wymieniane czy modyfikowane. Startuję w nim od 2013r w KJSach, sprintach. Bez problemu objeżdżam auta z mocą nawet ponad 200KM o ile nie popełnię błędu jakiegoś mocnego ;) Progi to auto ma z plasteliny bo wystarczy lekko uderzyć gdzieś i od razy wgniecione. Jedyny minus taki mocny to tylne hamulce. Uszczelki tłoczka potrafią strzelić bardzo szybko, raz zgubiłem klocek hamulcowy, podczas rajdu pękła mi tarcza hamulcowa. Tak to nie narzekam :) To już ostatni sezon tego samochodu ale wiem że następne auto do rajdów też będzie francuskie :) Co do oklejania to wygląda tak że zaczynam i muszę przerwać bo coś jest ważniejsze do zrobienia :P

http://www.youtube.com/watch?v=GjArw83BnQo



Offline Grzegorz Filipiak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 384
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Citroen Bx Gti 4x4 '90, Citroen Xm 2.0 16v'97
  • Miejscowość: Lublin
Re: Moja xsara VTS w wersji rajdowej
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 16, 2014, 21:30:58 »
Fajnie się zbiera ta xsara, planuje kupić ten model, jak silnik się sprawuje przy takim upalaniu?
Był:Ax 1.1i First '93, Ax 1.5d '95, Citroen Xm 2.0 tct '98, Ax Gti '91,Citroen Xantia 1.8 16v Lpg '97,Ax Tonic 1.1i '95, Peugeot 106 s16 '98, Citroen Xantia 2.0 HDI'99, Citroen Xantia Break 2.0 Hdi '00, Citroen C5 V6 '01, Citroen Xsara Vts 2.0 16v '98