Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Mechanizm podnoszenia szyby C5 III  (Przeczytany 12795 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Damian Iwaszkiewicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 348
  • Skąd: Wejherowo
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III,1.6HD,Renault Laguna III 2.0 dci
  • Miejscowość: Wejherowo
Mechanizm podnoszenia szyby C5 III
« dnia: Marzec 07, 2014, 21:31:18 »
Trzeszczało,trzeszczało i się rypło....Najprawdopodobniej poszedł mechanizm podnoszenia szyby(strona pasażera).Szyba całkowicie nie opadła,jednakże bez pomocy już by się nie podniosła.Czy poszedł cały mechanizm i gdzie najlepiej kupić ?Temat przerabiałem w Lagunie II,w C5 to debiut.Poproszę o porady i linki do wszystkiego co potrzebne.

Offline Dariusz Dyja

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 180
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: C5 MkIII 2.0 HDI 2008
  • Miejscowość: Głogów
Re: Mechanizm podnoszenia szyby C5 III
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 08, 2014, 10:24:40 »
Było wałkowane na forum wiele razy wraz z instrukcją jak rozebrać tapicerkę drzwi. Strzeliła linka. Kupujesz na allegro mechanizm bez silniczka lub z silniczkiem i wymieniasz. Co niektórzy jeszcze regenerują, czyli wymieniają linkę.
Niestety jest to problem MK III. Zacieka tam woda i linka koroduje i po jakimś czasie zrywa się.

http://www.klub.citroen.triger.com.pl/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=83879&forum=17&post_id=824952#forumpost824952

http://www.klub.citroen.triger.com.pl/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=76772&forum=17&post_id=753920#forumpost753920

Offline Tomasz Stoszko

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 070
  • Skąd: Dżwirzyno
  • Posiadany samochód: renault kadjar 1,3 Tce był C5 x7 2,0 blue hdi crosstourer
  • Miejscowość: Dżwirzyno
Re: Mechanizm podnoszenia szyby C5 III
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 10, 2014, 22:13:53 »
Pewno poszła Ci jedna z trzech linek ,do kupienia na allegro np.Wymiana nie jest trudna,
Daj znać jak uporasz sie z problem.

Offline Damian Iwaszkiewicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 348
  • Skąd: Wejherowo
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III,1.6HD,Renault Laguna III 2.0 dci
  • Miejscowość: Wejherowo
Re: Mechanizm podnoszenia szyby C5 III
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 10, 2014, 22:35:12 »
Pod koniec tygodnia spróbuję ogarnąć temat.

Offline Marek Bor

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 644
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Kombi 3.0 HDI 241KM 2012 rok Exclusive
  • Zainteresowania: Po za Citroen ujeżdżam jeszcze motocykl Honda Shadow vt750 ACE
  • Miejscowość: Olsztyn
Re: Mechanizm podnoszenia szyby C5 III
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 11, 2014, 22:30:31 »
Przerabiałem u siebie ten temat. Rzeczywiście to prawda z tym zaciekaniem wody i korozją linki. Wymiana prosta lecz dostęp do jednej śruby prowadnicy jest utrudniona gdyż znajduje się za koszem głośnika, który z kolei jest nitowany. Ja w koszu wykonałem otwór w miejscu śruby i w ten sposób zrobiłem sobie do niej dostęp.
U mnie zmiana!!! To już szósta C5 tym razem 2012 rok 3.0HDI oczywiście też w kombi na full wypasie Exclusive.

Offline Damian Iwaszkiewicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 348
  • Skąd: Wejherowo
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III,1.6HD,Renault Laguna III 2.0 dci
  • Miejscowość: Wejherowo
Re: Mechanizm podnoszenia szyby C5 III
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 17, 2014, 18:21:08 »
Jestem po wymianie linki podnoszenia szyby.Z tapicerką poszło super,głośnik roznitowany,prowadnice odkręcone.Najwięcej problemów miałem przy wymianie linki.Nawijanie na koło silniczka i umocowanie w ślizgach to nie lada wyczyn.Pancerze linek są idealnie dopasowane ,stąd te problemy z nałożeniem ich na kółeczka mechanizmu podnoszenia szyb.
Składanie to już formalność aczkolwiek  trochę czasu zeszło,linki posmarowałem smarem do łańcuchów rowerowych(zielony),głośniki zamocowałem na śruby 6mm z nakrętkami,kluczem płaskim od środka można spokojnie dojść więc nie było problemu z dokręceniem.Wygłuszenie styropianowe przykleiłem na klej montażowy(wystarczyło podkleić w kilku miejscach)założenie spinek (zakupiłem 2 szt skodowskie,ale żadna nie pękła)przymocowanie diody podłączonej do ogrzewania lusterek i gitara.Koszty całej operacji to 100zł za 2 linki(wymieniłem jedną).
Jeśli ktoś jest zainteresowany do mam opis i fotki w Wordzie.

Offline Dariusz Dyja

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 180
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: C5 MkIII 2.0 HDI 2008
  • Miejscowość: Głogów
Re: Mechanizm podnoszenia szyby C5 III
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 17, 2014, 20:04:24 »
Gdzie kupiłeś same linki?

Offline Damian Iwaszkiewicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 348
  • Skąd: Wejherowo
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III,1.6HD,Renault Laguna III 2.0 dci
  • Miejscowość: Wejherowo
Re: Mechanizm podnoszenia szyby C5 III
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 17, 2014, 20:33:19 »
Linki kupiłem u Tego sprzedawcy.
http://allegro.pl/citroen-c5-iii-08-podnosnik-szyby-zestaw-linek-i4040496211.html
Miał być komplet 3szt,przysłał 2 szt długą i tę krótką którą miałem zerwaną,chyba dlatego że cenę wynegocjowałem na 100zł z przesyłka pobraniową.
Jedną sztukę chciał sprzedać za 70 zł.
Została mi ta długa jeśli ktoś byłby zainteresowany.
W Inter Carsie komplet 149zł.

Offline Maciej Stepien

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 237
  • Skąd: Plymouth
  • Posiadany samochód: CITROEN C4 VTR+ 1.6 16V 2008'oraz C5 mkiIII VTR+ 2009
  • Miejscowość: Plymouth
Re: Mechanizm podnoszenia szyby C5 III
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 15, 2014, 09:52:13 »
Cytuj

Damian Iwaszkiewicz napisał:
Jestem po wymianie linki podnoszenia szyby.Z tapicerką poszło super,głośnik roznitowany,prowadnice odkręcone.Najwięcej problemów miałem przy wymianie linki.Nawijanie na koło silniczka i umocowanie w ślizgach to nie lada wyczyn.Pancerze linek są idealnie dopasowane ,stąd te problemy z nałożeniem ich na kółeczka mechanizmu podnoszenia szyb.
Składanie to już formalność aczkolwiek  trochę czasu zeszło,linki posmarowałem smarem do łańcuchów rowerowych(zielony),głośniki zamocowałem na śruby 6mm z nakrętkami,kluczem płaskim od środka można spokojnie dojść więc nie było problemu z dokręceniem.Wygłuszenie styropianowe przykleiłem na klej montażowy(wystarczyło podkleić w kilku miejscach)założenie spinek (zakupiłem 2 szt skodowskie,ale żadna nie pękła)przymocowanie diody podłączonej do ogrzewania lusterek i gitara.Koszty całej operacji to 100zł za 2 linki(wymieniłem jedną).
Jeśli ktoś jest zainteresowany do mam opis i fotki w Wordzie.
da rade je podeslac na mail [email protected] z  gory dziekuje

Offline Maciej Stepien

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 237
  • Skąd: Plymouth
  • Posiadany samochód: CITROEN C4 VTR+ 1.6 16V 2008'oraz C5 mkiIII VTR+ 2009
  • Miejscowość: Plymouth
Re: Mechanizm podnoszenia szyby C5 III
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 15, 2014, 09:52:22 »
Cytuj

Damian Iwaszkiewicz napisał:
Jestem po wymianie linki podnoszenia szyby.Z tapicerką poszło super,głośnik roznitowany,prowadnice odkręcone.Najwięcej problemów miałem przy wymianie linki.Nawijanie na koło silniczka i umocowanie w ślizgach to nie lada wyczyn.Pancerze linek są idealnie dopasowane ,stąd te problemy z nałożeniem ich na kółeczka mechanizmu podnoszenia szyb.
Składanie to już formalność aczkolwiek  trochę czasu zeszło,linki posmarowałem smarem do łańcuchów rowerowych(zielony),głośniki zamocowałem na śruby 6mm z nakrętkami,kluczem płaskim od środka można spokojnie dojść więc nie było problemu z dokręceniem.Wygłuszenie styropianowe przykleiłem na klej montażowy(wystarczyło podkleić w kilku miejscach)założenie spinek (zakupiłem 2 szt skodowskie,ale żadna nie pękła)przymocowanie diody podłączonej do ogrzewania lusterek i gitara.Koszty całej operacji to 100zł za 2 linki(wymieniłem jedną).
Jeśli ktoś jest zainteresowany do mam opis i fotki w Wordzie.
da rade je podeslac na mail [email protected] z  gory dziekuje

Offline Tomasz Adamek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 14
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: C5 III
  • Miejscowość: Łódź
Odp: Mechanizm podnoszenia szyby C5 III
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 09, 2017, 11:37:01 »
Kolego możesz podesłać mi hasło do tego folderu że zdjeciami? Rozmontowalem drzwi już dwa razy i nadal nie wiem jak wyciągnąć ta prowadnice ... Ehhh

Ppzdrawiam

Offline Machoński Tomasz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 952
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: Lexus NX, był C5 X7 Exclusive Tourer 2.0 lpg
  • Miejscowość: Katowice
Odp: Mechanizm podnoszenia szyby C5 III
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 09, 2017, 11:41:22 »
czego nie wiesz?
Na każdym końcu prowadnicy są śruby.Czyli sa cztery.

http://citroen.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=141293&postdays=0&postorder=asc&start=0

Offline Radosław Królak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 48
  • Skąd: Rawa Mazowiecka
  • Posiadany samochód: c5 2010 2.0 hdi 100kW
  • Miejscowość: Rawa Mazowiecka
Odp: Mechanizm podnoszenia szyby C5 III
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 09, 2017, 14:09:10 »
Ja ostatnio też wymieniłem cały mechanizm przerdzewiała linka . Nowy kosztował 90 zł urwałem tylko dwie spinki a tak wszystko bez problemu. Pozdrawiam

Offline Tomasz Adamek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 14
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: C5 III
  • Miejscowość: Łódź
Odp: Mechanizm podnoszenia szyby C5 III
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 17, 2017, 07:36:49 »
Nie wiem jak ja wyciągnąć. Zdjalem boczki. Rozwiercilem głośnik żeby dostać się do śruby i ... No nie wiem jak to wyjąć hmm...

Offline Rafal Kopyto

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 291
  • Skąd: Gent
  • Posiadany samochód: C5 III
  • Miejscowość: Gent
Odp: Mechanizm podnoszenia szyby C5 III
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 17, 2017, 14:28:34 »
Prowadnice są na 4 śrubach. Te na górze są pod takimi szarymi naklejkami. Jedna za głośnikiem a ta prawa dolna jest widoczna od razu.

Offline Michał Nowak

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 7
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7, 2.0HDI 163KM Tourer Excl.
  • Zainteresowania: Wędkarstwo
  • Miejscowość: Poznań
Odp: Mechanizm podnoszenia szyby C5 III
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 06, 2021, 19:59:23 »
czego nie wiesz?
Na każdym końcu prowadnicy są śruby.Czyli sa cztery.

http://citroen.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=141293&postdays=0&postorder=asc&start=0




Nie! Jest ich 5, na każdym końcu oraz jedna przy silniczku- w prawych drzwiach po prawej jego stronie.

PS.
Jeśli mielibyście problem z wyskalowanie i ustawieniem pamięci silnika to jest na to prosty sposób mechaniczny.
U mnie szyba dochodziła do końca a potem się otwierała gdyż sterownik uważał że ma iść jeszcze dalej a wtedy zabezpieczenie przeciw "przytrzaśnięciu palców" cofa szybę do połowy, i tak w koło. Wyczytałem też że uszkodzony jest sterownik gdyż kodowanie nie działało.
Naprawa jest bardzo prosta i darmowa:
1. zamykamy do końca szybę klikając guzikiem
2. małą grzechotką kątową z nasadką t27 odkręcamy silniczek wkładając rękę za mechanizm
3. odkręcony i zdjęty silnik podłączamy i uruchamiamy przyciskiem aby "pojechał do samej góry nie ruszając mechanizmem" (fizycznie szybę macie na samej górze).
4. przykręcamy silnik tak żeby nie przestawić kółka zębatego silnika. Dokręcajcie bardzo delikatnie aby nie pękło plastikowe gniazdo wkręta w silniku.
5. gotowe