Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Co sprawdzać przed zakupem ?  (Przeczytany 892 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Piotr Banaszek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 167
  • Posiadany samochód: Xsara I 1.8i 8V 90KM, była Xantia I 1.6 i ZX Aura oraz inne marki
Co sprawdzać przed zakupem ?
« dnia: Marzec 14, 2014, 09:44:39 »
Witam,

Być może gościnnie nie w tym miejscu pytam, ale wiem z doświadczenia, że najczęściej te miejsca są odwiedzane przez użytkowników, więc proszę nie zlinczujcie mnie  :-)

Obecnie posiadam staruszka ZX-a i myślę o zmianie na Xsarę, jaka mi wpadła w ogłoszeniach, też nie młoda, bo z 1999r 1,8 90KM.

Cóż takie a nie inne możliwości finansowe a po jeździe Xantią, ZX, jakoś francuskich aut się nie obawiam, jak to niestety pokutuje w ogólnej opinii a może i dobrze, bo ceny wtedy nie są zwariowane.

Na, co mam głównie zwracać uwagę w oględzinach i jeździe próbnej przed zakupem takiej już nie młodej Xsary ?

Proszę o podpowiedź słabych punktów itp. gdzie powinno mocno się przyglądać i sprawdzać.


Oczywiście może być indywidualnie na mail, by tu miejsca nie zajmować.

Każda podpowiedź będzie dla mnie cenna - dziękuję :)


pozdrawiam

Offline Artur Heise

  • MacGyver 24/7
  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 7 215
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 (X3) 2.0i 16V '07
  • Zainteresowania: Citroeny, Peugeoty i wszystko co ciekawe.
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Co sprawdzać przed zakupem ?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 14, 2014, 12:33:53 »
Skoro masz ZXa to właściwie wiesz gdzie patrzeć. ;)

Przede wszystkim belka.

[EDIT]

Reszta to standard: Progi, dół przednich nadkoli (bliżej drzwi), przednia krawędź maski od spodu. :)
Pozdrowienia,
Artur Heise
Jest: Citroen C5 (X3) 2.0i 16V '07
Były: Peugeot 406 SW 1.8i 16V '02, Saxo 1.1i '02, Xantia 1.6i LPG '95, Twingo '97, AX 1.0 '91, ZX 1.4 '96, Xantia 1.8i 16V RHD '99, Oltcit 1.1 '91