Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MKII] Zaślepienie EGRa 2.0 hdi  (Przeczytany 13737 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krzysztof Kaźmierczak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 600
  • Skąd: Brzeg
  • Posiadany samochód: Peugeot 508 RXH 2.0 BlueHDI 180 KM EAT6
  • Miejscowość: Brzeg
Odp: [MKII] Zaślepienie EGRa 2.0 hdi
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 16, 2016, 18:04:24 »
Pytanie do zwolenników zaślepiania EGR: czy wiecie, że dawka spalin trafiająca do kolektora ssącego jest uwzględniona w mapach ECU? Co u Was znaczy wyłączenie programowe EGR? Zmieniacie od razu mapę czy tylko usuwacie sterowanie tym zaworem?

A sprawdziłeś czy powtarzasz za stereotypami z netu? Też o tym czytałem, ale w żadnym moim samochodzie tego nie zaobserwowałem

A twardszą pracę silnika zaobserwowałeś czy może Ty powtarzasz stereotypy z netu jak to super zaślepić EGR?

damian.z1

  • Gość
Odp: [MKII] Zaślepienie EGRa 2.0 hdi
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 16, 2016, 18:43:22 »
Pytanie do zwolenników zaślepiania EGR: czy wiecie, że dawka spalin trafiająca do kolektora ssącego jest uwzględniona w mapach ECU? Co u Was znaczy wyłączenie programowe EGR? Zmieniacie od razu mapę czy tylko usuwacie sterowanie tym zaworem?

A twardszą pracę silnika zaobserwowałeś czy może Ty powtarzasz stereotypy z netu jak to super zaślepić EGR?

kiedyś też próbowałem ludzi uświadamiać
ale jak mają niższe spalanie, większą moc, brak zasyfienia, to jak można im tego odmawiać

a później takie skutki
http://forum-mechanika.pl/threads/peugeot-607-2-2-hdi-133km-brak-mocy.21662/

Offline Maciej Haltof

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 147
  • Skąd: Lubliniec
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.2HDI Bi, FAP OFF, EGR OFF
  • Miejscowość: Lubliniec
Odp: [MKII] Zaślepienie EGRa 2.0 hdi
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 16, 2016, 19:04:48 »
Pytanie do zwolenników zaślepiania EGR: czy wiecie, że dawka spalin trafiająca do kolektora ssącego jest uwzględniona w mapach ECU? Co u Was znaczy wyłączenie programowe EGR? Zmieniacie od razu mapę czy tylko usuwacie sterowanie tym zaworem?

A sprawdziłeś czy powtarzasz za stereotypami z netu? Też o tym czytałem, ale w żadnym moim samochodzie tego nie zaobserwowałem

A twardszą pracę silnika zaobserwowałeś czy może Ty powtarzasz stereotypy z netu jak to super zaślepić EGR?

Wysterowanie zaworem 0% otwarcia + usunięcie DTC, switch i po problemie.

"Dawka spalin" nie jest uwzględniania jako taka, a jedynie bierze się poprawkę na zmniejszony przepływ strumienia powietrza zasysanego przez MAF, kiedy to owy zawór jest wysterowany w pozycji otwartej.
W sprawnie działającym układzie z recyrkulacją spalin odczyt z MAF zgodnie z mapą w sprzężeniu zwrotnym wysterowuje elektrozawór.

Każdy robi ze swoim samochodem co uważa, EGR to taka fanaberia :), nie masz to się nie popsuje, spadków mocy czy też przyrostów raczej nie odczujesz. Kolektor ssący utrzymujesz za to w "większej" czystości :)





Usuwanie FAP, EGR (elektronicznie), Chiptuning, diagnostyka, sprawdzanie historii serwisowej po VIN. Info PW.

Jest C5 X7 2.2 HDI BiTurbo Exlusive Tourer '08, C5 2.2 HDI Aut. Exlusive Break '05, C5 2.2 HDI Exlusive Break '02.
Było 607 2.2 HDI '05, 406 SW 2.0 HDI '02, C5 2.0 HDI Break '04.

Offline Michał Nowakowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 444
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Kiedyś C5 (X7) Tourer 2.0 hdi AM6, teraz Mondek Mk5 Titanium PowerShift 2.0 tdci 180PS
  • Zainteresowania: podróże, dobra kuchnia, dobre wina...
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: [MKII] Zaślepienie EGRa 2.0 hdi
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 16, 2016, 20:01:04 »
Pytanie do zwolenników zaślepiania EGR: czy wiecie, że dawka spalin trafiająca do kolektora ssącego jest uwzględniona w mapach ECU? Co u Was znaczy wyłączenie programowe EGR? Zmieniacie od razu mapę czy tylko usuwacie sterowanie tym zaworem?

A sprawdziłeś czy powtarzasz za stereotypami z netu? Też o tym czytałem, ale w żadnym moim samochodzie tego nie zaobserwowałem

A twardszą pracę silnika zaobserwowałeś czy może Ty powtarzasz stereotypy z netu jak to super zaślepić EGR?
Zmian w pracy silnika "na ucho" nie zaobserwowałem, tak, mapa zmieniona bo w komplecie z egr wypadł fap i wpadły nowe mapy. Na ogół nie powtarzam rzeczy nie przetestowanych na własnej skórze i broń boże nikogo do niczego nie namawiam.
Jest to mój 6 lub 7my diesel z rzędu i w ostatnich 5ciu z nich zawsze robiłem to samo, czyli pozbawiałem je "ekologii". A zaczęło się od focusa 2.0 tdci 136km którego przez dpf (a konkretnie przez rozrzedzanie oleju ropą) o mało nie zatarłem, a zawór egr był tak zasyfiony że ze środka łyżeczką można było syf wybierać.
Dużo jeżdżę po mieście, czasem zdarza się że cały miesiąc nie przegonię go po trasie, więc te rozwiązania po prostu zabijają powoli mój samochód. Jak ktoś dużo goni po trasach to nie ma problemu.
Na pytanie, dla czego nie kupiłem auta w benzynie, skoro większość życia spędza w mieście odpowiem - bo lubię diesle. Lubię wysoki moment i to jak się z lekkością "odpychają", lubię pojechać na wakacje na południe Europy samochodem i nie przejmować się rachunkiem na stacji. Każdy zrobi jak uważa. Na pewno nie zaślepiłbym egra blaszką bez ingerencji w soft, amen.
FAP out, EGR off, POWER up :)

Offline Bartłomiej Trocha

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 757
  • Skąd: Koszecin slaskie
  • Posiadany samochód: C5 I 2.2 hdi 204KM
  • Zainteresowania: Mechanika elektronika programowanie sterownikow
  • Miejscowość: Koszecin slaskie
Odp: [MKII] Zaślepienie EGRa 2.0 hdi
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 17, 2016, 00:41:22 »
Temat z cyklu benzine czy ropa.z mila checia wywale komus egra a takze z mila checia wymienie go na nowy. Ps wolniej sie grzeje bez egr
Car DNA programowanie ecu, mechanika, elektronika

Offline Damian Kołodziejczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 119
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: Citroen C5 IFL 2.0HDi 138KM FAP
  • Zainteresowania: Detailing
  • Miejscowość: Łódź
Odp: [MKII] Zaślepienie EGRa 2.0 hdi
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 19, 2016, 19:47:42 »
Finalnie zaslepilem dzisiaj egr zaślepka która polecił Andrzej. Zauważalnie lepszy zbiór z dolnych parti obr,check się nie świeci . Polecam. Dzięki za pomoc

Offline Tomasz Strzelczak

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 1 749
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: BXy, C5 2.0 hdi bva am6, Xantia v6 do pracy Transit. Były Xantie, Bxy, AXy...
  • Miejscowość: Poznań, Sady
Odp: [MKII] Zaślepienie EGRa 2.0 hdi
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 29, 2020, 10:51:48 »
Odświeżam.

Półtora roku mam zaślepiony egr. Nie było żadnych checków po zgaszeniu silnika było za każdym razem słychać klapkę egr która otwiera się i zamyka.
Teraz po zgaszeniu silnika klapka nie pracuje, testu w lexii nie zrobię, stanął egr jako zamknięty.
Wyświetlił błąd i żółta ikonkę na desce. Można ją skasować ale po chwili znowu jest.
Samochód pracuje oczywiście bez zastrzeżeń :)
Chciałbym tylko żeby ten błąd mi się nie wyświetlał.
Jakiś sposób? Ktoś miał podobnie?
Jak widać w rhr z 2006 roku może wyświetlić się check w związku z zaślepionym egr.
Nowego nie kupuje bo szkoda zapychać silnik i generować koszty.
Posiadaczy i miłośników BX'a zapraszam na grupę Facebookową pod tytułem "Citroen BX klub Polska" :-)

Offline Irek Bommersbach

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 029
  • Skąd: Sosnowiec
  • Posiadany samochód: C crosser 2010, 2.2hdi
  • Miejscowość: Sosnowiec
Odp: [MKII] Zaślepienie EGRa 2.0 hdi
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 30, 2020, 12:59:02 »
Ja też mam zaślepiony w RHR od dwóch lat i nigdy żadnego błędu. Może masz "check" z innego powodu...

Offline Tomasz Strzelczak

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 1 749
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: BXy, C5 2.0 hdi bva am6, Xantia v6 do pracy Transit. Były Xantie, Bxy, AXy...
  • Miejscowość: Poznań, Sady
Odp: [MKII] Zaślepienie EGRa 2.0 hdi
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 30, 2020, 14:49:23 »
Check z tego powodu podłączyłem lexie. Zawór zamknął się na stałe :)
Póki po zgaszeniu jest odgłos pracy egr to było wszystko w porządku.
Po prostu koniec egr mechanicznie i elektronicznie tak to sobie tłumacze.
Posiadaczy i miłośników BX'a zapraszam na grupę Facebookową pod tytułem "Citroen BX klub Polska" :-)

Offline Joanna Luty

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 689
  • Posiadany samochód: citroen C5 MKII HDI,xsara picasso 04 2.0 HDI
Odp: [MKII] Zaślepienie EGRa 2.0 hdi
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 24, 2020, 06:39:43 »
Jeśli zaślepiony EGR był sprawny to błędów nie robi, jeśli szwankujący- będzie wyświetlał błąd bo system widzi jego niesprawność.