Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: hamulec tylni  (Przeczytany 1760 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marcin Stankowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 434
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI 90 KM
  • Miejscowość: Kraków
hamulec tylni
« dnia: Kwiecień 28, 2014, 19:53:23 »
2 dni temu wymieniłem kompletne hamulce z tyłu (cylinderki Chiny, szczęki Chiny i bębny OPTIMAL układ hamulcowy tył odpowietrzony i niby wszystko ok ale tylne prawe koło sie strasznie grzeje. System samo regulacji mam wrażenie że działa poprawnie . Jedyna rzecz która mnie zastanawia to to że po założeniu bębna na piastę koło ciężko się obraca a lewe elegancko lekko się kręci i nie wykazuje oznak grzania co może być przyczyna tego stanu rzeczy. Czyżbym trafił na krzywe bębny ?  a może coś nie halo ze szczękami?-zaraz dodam zdjęcia jak wygląda mój problem.

Offline Błażej Grotowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 721
  • Skąd: Radomsko
  • Posiadany samochód: C3 mk III 1.2T
  • Zainteresowania: fotografia, motoryzacja, podroze, zegarki, historia
  • Miejscowość: Radomsko
Re: hamulec tylni - pomocy!!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 29, 2014, 18:54:20 »
Może trzeba trochę podebrać szlifierką okładziny lub nawet blachę pod nimi. Nie widać, które miejsca trą o bęben?
Był GSA 1.2. Była Xantia 1.9 TD Hydractive. Jest Xsara Picasso 1.6 HDI& C3 mkIII

Offline Andrzej Hrehorów

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 105
  • Skąd: Zgorzelec
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2,0 HDi 2005r.
  • Miejscowość: Zgorzelec
Re: hamulec tylni
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 30, 2014, 18:13:27 »
Po zdjęciu prawego bębna (na zdjęciu jest lewy ) sprawdź czy okładzina jest starta na całej powierzchni .Jeżeli tak to spróbuj skręcić samoregulator do końca i niech się ustawia od nowa. Sprawdź bęben , może ma na krawędzi rant , jeżeli szczeki będą troszkę szersze to będą się blokować . Sprawdź linkę od ręcznego , może jest przytarta.